kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 05-11-2015, 11:42
MamaMarcysi MamaMarcysi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 1
Domyślnie Cytologia plus kolposkopia

Witam kilka dni temu odebrałam wyniki cytologii po dwóch dniach miałam zrobiona Kolposkopie wraz z pobraniem materiału. Do wyników pozostało dwa tygodnie a ja siedzę jak na szpilkach. Może któraś z kobietek miała podobne wyniki do moich i napisze czego się mogę spodziewac.
Cytologia: stwierdzono obecność nieprawidlowych komórek nablonkowych.
Opis: HSIL zmiany srodnablonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać cin2 cin3/Ciś dysplazji średniego i dużego stopnia.
Protokół Kolposkopii:
Strefa transformacji widoczna
Obserwowane zmiany: wyniosły nierówny zbielaly nablonek po (aa), mozaika.
Rozpoznanie Kolposkopijne: Zmiany o charakterze wirusowym, high Grande CIN. Znajdzie się ktoś pomocny???? Pozdrawiam was kobietki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-11-2015, 12:34
Selunia Selunia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 1
Domyślnie

Przykro mi, ale nie. Miałam robioną kolposkopię, ale bez wycinka do analizy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 04-08-2020, 08:58
sabina098 sabina098 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 265
Domyślnie

ja tak samo ale teraz muszę zrobić to badanie bo podejrzewam u siebie hpv
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 04-08-2020, 09:17
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 580
Domyślnie

Mi dokuczały infekcje intymne, jak wyleczyłam grzybicę okazało się że cytologia jest niepokojąca, ginekolog podejrzewa że to wynik zakażenia HPV i zmiany nim wywołane dają taki wynik ale po stosowaniu przez pół roku żelu Papilocare cytologia wyszła mi idealna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 31-01-2021, 02:48
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Wyniki badań musi diagnozować lekarz zawsze, nie powinny tego robić osoby trzecie bez wiedzy medycznej. Miałam również wykonywaną cytologię dopiero co bo często zdarza mi się mieć zapalenie grzybiczo bakteryjne pochwy. I nie wiem sama jaka jest tego przyczyna. Ale trzeba sprawdzać czy nie powoduje takie zapalenie poważniejszych skutków. Co pół roku dlatego powtarzam to badanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-01-2021, 09:52
bareczka bareczka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 298
Domyślnie

Wiem że dokłądnie wykonuje cytologię dr Barbara Blicharczyk, przyjmuje na ul. Szpitalnej 2 w Kołobrzegu. Sama sie do niej wybieram, co prawda mam kawałek do niej ale jednak wolę kogoś sprawdzonego i przede wszystkim pewnego niż iść do pierwszego lepszego lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 17-02-2021, 14:01
karmia karmia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał enigma
Mi dokuczały infekcje intymne, jak wyleczyłam grzybicę okazało się że cytologia jest niepokojąca, ginekolog podejrzewa że to wynik zakażenia HPV i zmiany nim wywołane dają taki wynik ale po stosowaniu przez pół roku żelu Papilocare cytologia wyszła mi idealna

Też mi mój ginekolog zalecił stosowanie tego żelu, mam nadzieję że moja kolejna cytologia też mi wyjdzie dobra jak Tobie. Nie ukrywam, że trochę się przeraziła tymi wszystkimi wynikami, no ale miałam w ostatnim czasie dość dziwny okres w swoim życiu i teraz są tego wszystkiego skutki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-04-2021, 12:52
berry berry is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 366
Domyślnie

Wiesz co, ja robię akurat cytologię raz do roku ale jak lekarz zaleci Ci częściej, to myślę, że warto byś pomyślała o LBC. To metoda dużo bardziej precyzyjna niż klasyczna cytologia, a pobiera się ją tak samo. Ja dodatkowo z LBC miałam wykonywane badania na HPV. Polecę Ci klinikę, gdzie wykonasz taką cytologię - https://demeter.com.pl/ . Ja tylko tu chodzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 29-08-2021, 18:00
zelma zelma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 303
Domyślnie

U mnie kilka cytologii pod rząd wyszło też niezbyt dobrych... No co możesz zrobić? Lekarz podpowie Ci rozwiązanie, pewnie zaleci jak u mnie częstsze kontrole etc. Grunt, żeby trafić po prostu do dobrego specjalisty (ja jestem stałą pacjentką dr Bednarek z warszawskiej kliniki https://gabinetylucka.pl/ ). Dla mnie to najważniejsze, żeby opiekował się mną sprawdzony ginekolog. Pani Doktor do takich należy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 17-10-2021, 15:30
sabina098 sabina098 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 265
Domyślnie

A u mnie badania w miarę normalnie wychodziły a po szczegółowej diagnostyce w szpitalu Medicover okazało się że mam jednak endometriozę. Dobrze że tam akurat trafiłam bo to najlepsi specjaliści od tej choroby w Polsce. Mogę też liczyć tu na taki zabieg jakie robią zachodnie renomowane kliniki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.