kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 12-03-2015, 22:59
mychaa7788 mychaa7788 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie

Serek a la tzatziki
serek ziarnisty wiejski z 1/2 ogórka startego na tarce, 1/2 ogórka pokrojonego w plasterki, łyżką oliwy, kilkoma oliwkami pokrojonymi w plasterki, 2 łyżkami zarodków pszennych, doprawiony do smaku solą, pieprzem ziołowym i ziołami + 2 wafle ryżowe
Koktajl cytrusowy
1/2 pomarańczy, 1/2 grejpfruta, 2 mandarynki zmiksowane z jogurtem naturalnym (200 g) i łyżeczką miodu + grahamka z 2 plasterkami sera żółtego (albo polędwicy) i liściem sałaty
Kanapka z pastą jajeczną
2 listki żytniego pieczywa chrupkiego z pastą: jajko na twardo, 10 dag półtłustego twarogu, dymka ze szczypiorkiem, sól i mielona papryka; 1/2 pomidora, sok pomarańczowy
Grzanki z twarogiem kozim
2 kromki pieczywa razowego zapieczone w opiekaczu z 2 łyżkami miękkiego sera koziego, podane z sałatą skropioną sosem winegret, przybrane kilkoma winogronami, szklanka soku warzywnego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 16-03-2015, 22:02
Jenny Jenny is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie

Całkiem dobre te przepisy ten ostatni mi się bardzo podoba - chociaż mam tutaj takie pytanie czy ktoś już próbował ten przepis bo zapowiada się smacznie : )) ja to akurat po prostu na śniadanie zazwyczaj robię jakąś jajecznicę lub jeśli chleb jest jakiś czerstwy to robimy sobie grzanki i nie jest tak źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 18-03-2015, 21:19
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Ostatnimi czasy robię bardzo owocowe śniadania, często oparte na różnych placuszkach. Są zdrowe i sycące - idealne na rozpoczęcie dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 21-03-2015, 21:12
Michalinka1814 Michalinka1814 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

musli z owocami

SKŁADNIKI : na cztery pucharki
400 ml jogurtu greckiego Pilos
250 g jeżyn lub (malin,porzeczek,borówek )
kilka łyżek musli
2 łyżki płynnego miodu
PRZYGOTOWANIE :
Jogurt dokładnie mieszamy z płynnym miodem.Owoce myjemy i suszymy na sitku.Do wysokich pucharków wsypujemy po łyżce musli,na to dwie łyżki jogurtu,kilka owoców,znowu musli,jogurt i owoce aż do wyczerpania składników.Dekorujemy deserki pozostałymi owocami i gotowe.Te pyszny i prosty deserek schładzamy w lodówce,podajemy zimny.
Smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 22-03-2015, 15:49
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Taki musli można urozmaicić o popularne ostatnimi czasy nasiona chia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 22-03-2015, 21:52
krystynka1814 krystynka1814 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Jajecznica z kiełkami i szczypiorkiem
Śniadanie w niedzielę kojarzy mi się z jajecznicą lub duszoną cebulą - potrawy te robił tradycyjnie tata. Budziły mnie wtedy miłe dla nosa zapachy i choć ruszyć się z łóżka w niedzielny poranek było ciężko, to jednak robiłam to, by zjeść coś smacznego i po prostu posiedzieć przy wspólnym posiłku. Do dziś lubię w niedzielę (w sobotę też) zjeść taki ciepły posiłek z rana, w ciągu tygodnia jednak czasu brak na takie poranne gotowanie.

Składniki:

- 4 jajka

- 4 łyżki posiekanego szczypiorku

- 3 łyżki prażonej cebulki

- niewielka garść kiełków rzodkiewki

- olej

- przyprawy (sól, pieprz, odrobina suszonego koperku)

Jajka wbijamy do miseczki. Na patelni rozgrzewamy olej, na niedużym ogniu. Wlewamy na patelnię jajka, posypujemy cebulką, kiełkami, przyprawami i szczypiorkiem. Nie zwiększając ognia delikatnie wszystko mieszamy. Ja najbardziej lubię gdy najpierw zetną się białka, a dopiero później żółtka, więc mieszam wszystko omijając delikatnie żółtka i dopiero pod koniec smażenia je rozwalam. Patelnię z jajkami trzymamy na ogniu dopóki nie uzyskamy odpowiedniego dla nas poziomu ścięcia się jajek. Ja lubię gdy nie wszystko jest idealnie ścięte.

Jajecznicę przekładamy na talerze i zajadamy zagryzając chlebkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 31-03-2015, 17:19
rudakucharka rudakucharka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 12
Domyślnie

Kasza jaglana z gruszką, białym serem i żurawiną

kasza jaglana z białym serem i żurawnąSkładniki:

kasza jaglana – 3 pełne łyżki
gruszka – sztuka średnia
ser twarogowy chudy- 50g (2 plastry)
żurawina suszona- pełna łyżka
masło – płaska łyżeczka
szczypta soli
cynamon lub mieszanka przypraw do jabłecznika (cynamon, skórka cytrynowa, goździki, imbir)
starty imbir – na czubek noża – niekoniecznie
łyżeczka soku z cytryny
Przygotowanie:

Kaszę wysypać na sitko, przepłukać zimną wodą i wrzucić do małej ilości gotującej się wody. Dodać szczyptę soli i gotować na małym ogniu około 10 minut. Gruszkę pokroić w kostkę. Odłożyć kilka cząstek do dekoracji i skropić sokiem z cytryny by gruszka nie ściemniała.
Pozostałe cząstki gruszki przełożyć do drugiego garnka i razem z żurawiną poddusić w małej ilości wody (około 3-4 łyżek). Po 10 minutach gotowania kaszy, przełożyć kaszę do garnka z gruszką i żurawiną. Dodać przyprawy, imbir, masło i gotować jeszcze przez 2 minuty cały czas mieszając. Gdy kasza zmięknie, przykryć garnek pokrywką i pozostawić do całkowitego wchłonięcia wody przez ziarenka kaszy.
Kaszę z owocami przełożyć do miseczki dokładając rozdrobniony ser twarogowy – wymieszany z całością wygląda mniej apetycznie.
Na wierzchu dania ułożyć wcześniej odłożone cząstki gruszki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 02-04-2015, 00:37
wlitejj wlitejj is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Na śniadanie to chyba najlepiej zjeść coś lekkiego no nie wiem jakieś płatki czy po prostu jakaś dobra jajecznica. Jest to chyba najlepszy sposób, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości kcal swojemu organizmowi naszemu : ) Czasem jak już jestem mega głodna to jem rano omleta hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 02-04-2015, 19:39
jestegienka jestegienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Omleta nawet jesz to już całkiem miazga jak tak sobie lubisz omleta wcisnąć : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa wygląda w taki sposób, że ja na śniadnie po prostu sobie zjadam jakieś takie płatki śniadaniowe i kanapeczki sobie robię po prostu jakieś takie właśnie z serem i szyneczką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 03-04-2015, 01:25
annetka annetka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 8
Domyślnie

Muffiny jajeczne z jarmużem i cukinią




Składniki, 4 muffiny:
• 2 liście jarmużu (lub garść już poszatkowanego)
• 2 jajka
• 1/3 cukinii
• 40 g sera koziego (użyłam pleśniowego w roladce)
• 1/2 ząbka czosnku, startego
• 1 łyżka posiekanego szczypiorku
• sól i pieprz
• 1 pomidor rzymski









Przygotowanie:
Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Jarmuż umyć, odciąć liście od twardych łodyżek pośrodku. Liście wrzucić na wrzątek i zblanszować (trzymać we wrzątku przez ok 3 minuty), odcedzić i posiekać na desce.
Cukinię oraz ser kozi zetrzeć na tarce o dużych oczkach. W misce roztrzepać jajka, dodać jarmuż, cukinię, ser kozi, drobno starty czosnek i szczypiorek. Doprawić solą i pieprzem, wymieszać widelcem.
Cztery kokilki (lub cztery wgłębienia w formie do muffinów) wysmarować oliwą lub roztopionym masłem, napełnić masą, na wierzchu położyć plasterek pomidora, doprawić solą i pieprzem, skropić i oliwą i piec przez 15 minut.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.