kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 13-07-2015, 20:09
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie Badanie serca - EKG?

Badanie serca - EKG: jak to wygląda i czy pierwszym badaniu tego typu trzeba się jakoś specjalnie przygotować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-07-2015, 07:53
AleksandraN AleksandraN is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 145
Domyślnie

Nie wydaje mi się, żebyś musiała się jakoś ekstra szykować.
Wiadomo, że umyć się trzeba, bo samo urządzonko EKG (jak tutaj https://kredos.pl/aparaty-ekg) jest przypinane jeśli tak to mogę nazwać do klatki piersiowej, więc musisz się rozebrać, a nie byłoby fajnie śmierdzieć
Ale poza tym nie sądzę żeby to wymagało jakichś wielkich przygotowań, bo przy badaniu ekg praktycznie wszystko robi kardiolog no i naturalnie maszynka.

Nie ma się czego bać.
P.S ile czekałaś na kardiologa w kolejce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 26-07-2015, 22:07
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

To nic strasznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-07-2015, 09:34
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

nie boli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 07-08-2015, 14:42
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Raczej takie badanie nie wymaga większego przygotowania. Nie wiem tylko czy tak łatwo w ogóle można dostać się do kardiologa.
Sama ostatnio widziałam, że u nas są kolejki na najbliższych kilka miesięcy. Już myślałam o tym, żeby wykupić sobie taki pakiet medyczny: http://www.pakietymedyczne.info.pl/d...ndywidualnych/
Jak człowiek ma latać po tych lekarzach i płacić za wszystko prywatnie, to lepiej zapłacić tutaj raz, znacznie mniej i dostajesz się do lekarza maksymalnie w 5 dni.
Kto ma czas na takie oczekiwanie po kilka miesięcy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 08-08-2015, 12:05
Rodreld Rodreld is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Już w trakcie badania lekarz wie, jak szybko bije serce, czy występują zaburzenia rytmu, przewodzenia lub niedokrwienie serca. Oko specjalisty dostrzeże również, czy impuls elektryczny pobudzający serce do pracy wychodzi z właściwego miejsca, czyli z węzła zatokowego. Na podstawie kształtu linii i częstości tzw. załamków lekarz ustala, czy dolegliwości są związane z częstoskurczem lub migotaniem. Ma to wielkie znaczenie dla dalszego leczenia – stosowania leków lub wykonania zabiegu leczniczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-08-2015, 17:01
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 622
Domyślnie

Badania EKG nie ma sie co bać Nie boli. Myslę, że warto znac miejsce gdzie badania można szybko i bez kolejek zrobić. Tu http://medipartner.pl/ można na wizytę i na badania zapisac on line - bez kolejek i czekania. To jest ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-09-2015, 09:36
krateczka krateczka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 96
Domyślnie

EKG to badanie, który każdy powinien przejść i jak piszą inne osoby nie wymaga przygotowań.Ja byłam w Ultragenie na ekg i wszystko było dobrze, z wynikiem badania też
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 04-07-2016, 08:51
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Mnie mój mąż wysłał ostatnio na takie badanie do kardiologa Świtalskiej-Janiczek z kliniki w Bytomiu bo ostatnio serce dawało mi się mocno we znaki. Bolało mnie i bardzo szybko biło. Było to bardzo niepokojące i na EKG wyszło że pracuje zdecydowanie za szybko, a organizm jest przemęczony. Dlatego warto sobie zapobiegawczo zrobić takie badanie, żeby wiedzieć czy jest coś na rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 12-07-2016, 10:59
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Osoby które mają problemy z sercem same nie widzą skąd to się wszystko bierze. Ja wyczytałam na stronie http://www.vigantoletten.pl/vigantoletten-500-jm.html Że to wszystko może mieć związek z niedoborem witaminy D która tak bardzo jest nam potrzebna i bez której możemy być narażeni na prawdę na bardzo poważne choroby serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.