kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-07-2016, 13:15
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Blachodachówka czy tradycyjna dachówka?

Co będzie stanowiło lepsze rozwiązanie?
Tutaj czytałam jak sprawdza się blachodachówka. Wygląda na to, że właściwie niewiele ustępuje tradycyjnej dachówce, a za to jest znacznie tańsza.
Ktoś z was skorzystał z takiego rozwiązania?
Jestem ciekawa jak wam się to sprawdza i czy polecilibyście innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 04-10-2016, 17:27
Karina Karina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 1
Domyślnie

Poza dachówkami tradycyjnymi i blachodachówkami są jeszcze dachówki kompozytowe, które wyglądają jak ceramiczne, ale są od nich dużo lżejsze, trwalsze (nie pękają) i tańsze. W dodatku są ekonomiczne, bo są robione z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeżeli was zaciekawiłam to odsyłam na stronę producenta po więcej informacji http://www.tileco.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 05-10-2016, 03:04
Bruki78 Bruki78 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 4
Domyślnie

Zdecydowanie tradycyjna dachówka. Nie ma co do tego w ogóle wątpliwości. Myślę, że taka tradycyjna dachówka o wiele lepiej wygląda i się trzyma też dłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 05-10-2016, 04:55
Monixx8 Monixx8 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 4
Domyślnie

Zdecydowanie tradycyjna. Nie wiem jak można tak sobie szpecić dach... Ale w sumie to zalezy od budynku i od funduszy jakie mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 05-09-2018, 14:02
OlaK OlaK is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 285
Domyślnie

Musisz to wszystko sobie przeliczyć i zwróć uwagę również na trwałość. Teraz w grę również powinna wejść dachówka od Braas ze względu na trwająca do końca października promocję Cztery Asy w Dobrej Cenie, czyli najlepsze dachówki tego producenta na obniżce cenowej: Celtycka Lumino, Turmalin, Teviva Cisar oraz Rubin 13V
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 26-08-2019, 21:18
alina83 alina83 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 580
Domyślnie

dachówka ceramiczna jest lepsza, dlateg jest droższa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 30-10-2019, 23:46
inka inka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 1 167
Domyślnie

Każdy pewnie poleci coś innego, więc zawsze warto wybrać odpowiedzialnie, najlepiej jakoś optymalnie cenowo i jakościowo Pamiętaj też, że najważniejsze jest to, czego konkretnie potrzebujesz jeśli chodzi o pokrycie dachu. Jeśli chcesz mieć solidny dach, to na pewno warto wybrać, rzecz jasna, blachodachówkę Gerard - ja właśnie takiego wyboru dokonałam dwa lata temu i jestem bardzo zadowolona! Powiem Ci, że widziałam już w życiu wiele przykrych sytuacji z dachami... Jakiś czas temu nad naszym miasteczkiem przeszła ogromna wichura i zweryfikowała wybory niektórych mieszkańców... Ludzie bardzo szybko kładli dachy i nie bardzo zważali na to, czy wybierają odpowiednie pokrycie...Całe szczęście jest w tym, że my bardzo odpowiedzialnie i rozsądnie wybieraliśmy dach! I z naszym nic się nie stało Mój mąż interesuje się budownictwem, więc wiedział też jakich błędów nie popełniać w kwestii wyboru dachu. Od początku mieliśmy na oku blachodachówkę, i po rozważeniu wszelkich opcji wybraliśmy tą marki Gerard, którą znalazłam na https://www.gerardroofs.pl/pl/ , konkretnie*model classic. Mamy ten dach już kilka lat i mogę śmiało powiedzieć, że jest niesamowicie solidny! Mimo tego, że mieszkamy w miejscu, w którym często zdarzają się rożne anomalie pogodowe, to dach jest cały i nietknięty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-02-2022, 06:19
Eryk Mężczyzna Eryk is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2021
Posty: 98
Domyślnie

Wybór pokrycia dachu to wiadomo, wybór na lata i ważne by dach nie tylko dobrze wyglądał ale także by był trwały. Wybraliśmy w końcu blachodachówkę firmy Blachotrapez - https://www.blachotrapez.eu/ i jesteśmy zadowoleni. Producent daje na nią 60 lat gwarancji. Firma jest znana, kupiliśmy nie tylko ich blachodachówkę, ale także wszystkie potrzebne nam akcesoria dachowe i systemy rynnowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-03-2022, 18:01
bbailey's Avatar
bbailey bbailey is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2022
Posty: 1
Domyślnie

Dobrze wykonana wentylacja znakomicie osusza dach i z tego powodu jest podstawowym czynnikiem gwarantującym energooszczędność. Dodatkowo jej prawidłowe wykonanie jest związane z prawidłowym ułożeniem pokrycia.


_______________________________
https://roofchallenge.eu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 13-04-2023, 18:04
maro Mężczyzna maro is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 7
Domyślnie

Zdecydowanie dachówka ceramiczna, jednak jeżeli macie ograniczone fundusze lub remontujecie dach i nie posiadacie dokładnej wiedzy na temat konstrukcji budynku, to blachodachówka. Minus blachodachówki, a raczej tego co się pod nią dzieje to to, że wkręty są montowane do łat, a te z czasem wysychają i wkręty przestają trzymać pokrycie. W przypadku dachówek, zarówno dachówka ceramiczna jak i dachówka betonowa spoczywają na łatach, a większość montażu załatwia sam ciężar dachówek. Spinki w dachówkach to takie mocowanie dodatkowe, ale to już temat na dłuższy wykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.