kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 04-07-2015, 12:14
Weronika77 Weronika77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Carmel1206
Nie kategoryzowałabym tego, że dziewczyny są jakieś gorsze i mają problem na uczelniach technicznych, bo kobiety są zazwyczaj dużo lepsze od panów w swoim zawodzie Studia ścisłe, najlepiej po Politechnikach, są teraz bardzo pożądane na rynku pracy, więc do dzieła!

Tak , dokłądnie to chciałam napisać , ale zostałam tu uprzedzona w tym fakcie. Zgadzam się całkowićie i według mnie jest to jedyne chyba sensowne rozwiązanie w tej sprawie , więc mogę z ręką na sercu polecić ci dokładnie to samo. W stu procentach!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 30-11-2015, 08:01
PaulinaD's Avatar
PaulinaD PaulinaD is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 42
Domyślnie

Jak dla mnie warto, dosyć wyraźnie widać teraz zapotrzebowanie na absolwentów studiów technicznych, myślę, że po tego typu studiach jest łatwiej o pracę, bo brakuje specjalistów branży technicznych. Ja studiuję dosyć nietypowy kierunek jak na kobietę, a jest to transport drogowy, są tu studia inżynierskie na UTH w Warszawie. Tak jak mówię, od zawsze interesowała mnie ta tematyka, dlatego nie wyobrażałam sobie, że mogłabym studiować coś innego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 07-12-2015, 10:59
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Faktycznie jest duże zapotrzebowanie na absolwentów kierunków technicznych, ale mimo tego, że tych absolwentów jest bardzo wiele, to wciąż brakuje dobrych specjalistów z tych branż. Jest to spowodowane systemem kształcenia w Polsce, który stawia na teorie, a nie na praktykę, a także podejściem studentów, którzy myślą, że jeśli skończą takie, a nie inne studia, to na pewno będą mogli przebierać w ofertach pracy. Po skończeniu studiów spadają na ziemie, podejmują się jakiejkolwiek pracy i w zasadzie zamykają sobie drogę do kariery. Sama skończyłam kierunek techniczny, bo skończyłam informatykę. Z mojego roku tylko 10% osób pracuje w zawodzie. Ofert pracy jest bardzo dużo, ale pracodawcy nie chcą przyjmować ludzi bez doświadczenia lub dodatkowych umiejętności, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. Podczas studiów skończyłam kilka kursów, które udało mi się znaleźć dzięki tej stronie http://serwis.inwestycjawkadry.info.pl/ . Dzięki nim dostałam pracę w zawodzie już podczas studiów. Co prawda na początku nie była to praca z wysokimi zarobkami, ale moje zarobki systematycznie wzrastały i teraz zarabiam dość dużo i pracuje w zawodzie. Pamiętajcie, że dyplom ukończenia studiów, to nie wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 01-02-2016, 12:03
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Zdecydowanie warto, sama trochę zaniedbałam temat studiów i teraz troche pokutuje, bo z meżem mamy zamiar zająć się frezowaniem a to wymaga sprawnej obsługi oprogramowania takiego jak: http://www.visicadcam.pl/reverse nie ukrywam, ze w związku z brakami będe musiała udac się na dodatkowe szkolenie z obsługi plików CAD/CAM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 29-02-2016, 10:30
ela1595 ela1595 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 148
Domyślnie

Teraz studia techniczne to podstawa. Łatwo znaleźć dobrze płatną pracę po nich. Jednak nie są to proste kierunki i wymagają sporo nauki. Jeżeli mamy duże samozaparcie to sobie poradzimy. Jeżeli chcemy sobie trochę ułatwić drogę po tytuł to można skorzystać z Iprace http://iprace.puzl.com/ . Pomagają w tworzeniu profesjonalnych prac naukowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 20-02-2017, 18:28
marmoladka marmoladka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 385
Domyślnie

A co to ma do rzeczy? Pewnie, że może sobie poradzić tylko ja bym proponowała nie patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat studiów. Teraz w modzie są szkoły policealne. Sama chodzę do Kreatoredukacji i powiem ci, że lepiej trafić nie mogłam. Uczą samych praktycznych rzeczy, nauczyciele wymagają ale idą na rękę. Nie zamieniłabym na studia tego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 11-04-2017, 09:14
elabarbara elabarbara is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Domyślnie

Pewnie że warto iść na studia ja też studiuję ale online ponieważ mam małe dziecko więc nie mogę uczęszczać na zajęcia a tu mam możliwość dokształcania się nie przerywając edukacji. Wybrałam kierunek ochrona środowiska studia które spełniają moje oczekiwania na przyszłość. Wybrałam specjalizację Odnawialne źródła energii Są to poszukiwane i cenne kwalifikacje w perspektywie kariery zawodowej absolwenta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 11-08-2018, 08:11
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 330
Domyślnie

Moim zdaniem warto, sama wolałam uzyskać tytuł inżyniera niż jakikolwiek inny. A tak ogólnie to wiedzieliście, że w Polsce właśnie jest najwięcej kobiet z takim tytułem? Myślę, że to powód do dumy, kobietki Czytałam o tym ostatnio w relacji z konferencji IMPACT na stronie https://dariuszstasik.com/impact-krakow-2018-relacja/ - polecam, abyście też to sobie przeczytały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 31-08-2018, 09:12
Alinka111 Alinka111 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1
Domyślnie

Jasne, że tak! W tamtym roku ukończyłam studia inżynierskie na kierunku transport, nie było łatwo ale się udało. Miałam trochę trudności w pisaniu pracy inżynierskiej, ale trafiłam na specjalistów z http://www.iprace.pl/oferta/prace-inzynierskie/, którzy udzielili mi licznych porad. Dzięki ich pomocy napisałam pracę na czas i obroniłam się na 4!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 12-09-2018, 17:34
ayladoll ayladoll is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 2
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.