kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 05-05-2015, 10:48
luizkaskromna luizkaskromna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Tylko wyciskarka innej opcji nie ma Bo jakby to powiedzieć jest to świeży sok i taki prawdziwy. Jeśli chodzi o mnie to ja nie uznaję tych sztucznych soków z tych kartonów..Bo jak niby może być sok prosto z pomarańczy skoro nawet taka zwykła pomarańcza nie może normalnie ustać 2 dni by była świeża, całkowita porażka według mnie. :P Do takich soków z kartonu to z dystansem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 05-05-2015, 17:03
janastazy janastazy is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Sok ze sklepu nigdy nie będzie posiadał takiej ilości witamin, jak ten zrobiony w domu. Jedynie soki, które są na bazie naturalnej przechowywane w lodówkach w sklepach tzw. 2 dniowe są zdrowsze. Niestety te zdrowsze są też droższe, to samo tyczy się tych robionych w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 10-05-2015, 18:13
Kajetanka Kajetanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Soki ze sklepu są z dużą ilością cukru, więc nie warto ich kupować, jeżeli masz możliwość zrobienia własnego soku to zrób u siebie w domu lepiej na tym wyjdziesz i będziesz wiedziała co pijesz a tak naprawdę pijemy chemie i Bóg wie, co tam jeszcze. Sama robie sobie soki i jestem zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 12-05-2015, 11:28
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Ja od kiedy sprawiłam sobie ze porządną wyciskarkę praktycznie nie piję soków ze sklepu. Zupełnie mi juz nie smakują. I nikt w zasadzie już mi nie wmówi,że soki sklepowe sa zdrowe bo nie są. Zawierają różne dodatki ,których nie ma w świeżo wyciśniętym soku.

Wprawdzie wyciskarka nie jest tania ale z drugiej strony jeśli podliczyć roczny koszt tego co wydajemy na soki plus względy zdrowotne to zakup nie jest taki głupi. Zdecydowałam sie na wyciskarkę jednoślimakową:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/s...jednoslimakowe - zamawiałam tutaj. konkretnie model Sana. Poziomy z dużym otworem tak więc można tam wrzucać nawet te większe owoce:
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 12-05-2015, 16:21
anneczka anneczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ile soku jest w prawdziwym soku naprawdę bardzo mało..Jeśli ktoś chce się napić prawdziwego soku z pomarańczy to musi raczej sam go sobie przyrządzić w stylu takim, że bierze pomarańczę i wyciska z niej tyle ile się da..Później to wszystko wyciśnięte do szklanki piję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 13-03-2016, 08:43
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Domowe, zdecydowanie
Pod względem jakości i smaku te kupowane w sklepie na pewno nie mogą się z nimi równać. Wystarczy raz spróbować i każdy wyczuje różnicę.
Trzeba tylko zainwestować w dobry sprzęt. Porządna wyciskarka do soków wcale nie kosztuje fortuny. Ceny można sobie sprawdzić chociażby w CookStore.
Tak czy owak, myślę, że warto zainwestować. Wystarczy sobie policzyć, ile zaoszczędzimy, rezygnując z kupowania gotowych soków w sklepie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 14-07-2018, 13:53
radosna radosna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 458
Domyślnie Soki

Oczywiście, że własnoręcznie robione soki są lepsze! Nie ma co się nad tym zastanawiać. Nie mają tyle cukru no i wiesz, z czego je wyciskasz, czy nie ma tam jakiś ogryzek czy innych resztek. Moim zdaniem warto posiadać w domu coś takiego jak wyciskarka wolnoobrotowa Muke, bo ona nie tylko zrobi sok ze wszystkich owoców czy twardych warzyw, ale i cichutko pracuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 18-07-2018, 07:13
lucy92e lucy92e is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 706
Domyślnie

W sklepach można znaleźć teraz soki, które są tak samo dobre, jak te, które zrobimy sobie w domu. Przykładowo producent https://www.sadywincenta.pl/ oferuje naturalne soki tłoczone. Są one mętne i przepyszne. Skład jest również naturalny, więc takie soki to na pewno dobre źródło wszystkich potrzebnych witamin. Warto takie soki podawać dzieciakom, bo to jedna z pięciu porcji warzyw i owoców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 08-09-2018, 12:59
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Nie mam w domu wyciskarki czy blendera, więc kupuję soki ze sklepu. Też uważam, że są smaczne ale oczywiście to zależy od marki. Najwięcej piję czarnej porzeczki Tarczyna. Jeszcze pamiętam ten smak z dzieciństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 16-09-2018, 20:56
benjaminka benjaminka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 225
Domyślnie

Jak mam czas i dobre pewne owoce to robię sama, mam sokowirówkę, wiekową, ale działa Ale jak z czasem krucho i nie mam ochoty robić bałaganu w kuchni to po prostu kupuję jabłko czy pomarańczę z caprio i też jest pysznie i zdrowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.