kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ŻYCIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-10-2015, 12:25
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Muszę spłacać nie swoje długi?

Co można zrobić, jeśli dostajemy wezwanie od komornika czy firmy windykacyjnej, żeby zapłacić dług, który nie należy do nas?
Jak to jest? Da się jakoś z tego wyplątać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-10-2015, 20:17
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

Powinno się dać z tego wyplątac o ile udowodnisz ze długi twoje nie są. Ja muszę spłacac długi męża których narobił w czasie trwania małżenstwa. I musże- od tego sie nie wykręcę choc moja sytuacja finansowa z miesiąca na miesiąc jest gorsza. Chyba że to co przeczytałam http://blog.kredytinkaso.pl/2410-w-b...uzonym-zaradni jakoś mi pomoże. Ruszył jakis program pomocy zadłużonym- nie wiem dokładnie na czym to polega ale warto chyba sie dowiedzieć.

Ostatnio edytowane przez Mikaela : 16-10-2015 o 20:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 17-10-2015, 16:44
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Na pewno da się z tego jakoś wyplątać, ale trzeba zacząć działać jak najszybciej - nie zostawiać tego na później.
Przede wszystkim poczytaj sobie co robić na takich stronkach jak ta: http://antyepu.pl/strona/zarzuty-od-nakazu-zaplaty
Wydaje mi się, że to dobry sposób, żeby znaleźć jakiś punkt zaczepienia. No i nie bać się, jeśli trzeba będzie sięgnąć po pomoc prawnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 21-10-2015, 23:03
ewelinaaa2 ewelinaaa2 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 20
Domyślnie

Nie musisz zrzeknij sie spadku i bedziesz miala spokoj !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-10-2015, 19:11
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Tu raczej chodzi o jakieś podszywanie się pod firmę windykacyjną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-11-2015, 21:51
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Wiesz jeżeli komornik wchodzi Ci już na głowę, a długi nie są Twoje warto byłoby dogadać się z takim komornikiem, abyś mogła spróbować tą sytuacje wyjaśnić. Wielu komorników jak np Komornik Czosnyka mają strony internetowe dzięki którym możesz się więcej o nim dowiedzieć czy też skontaktować się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 21-02-2017, 13:47
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Myślę, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pomoże Ci w tym procesie dobra instytucja: https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka
Nie musisz się obawiać, bo takie działanie zatrzyma proces egzekucyjny, rozłoży Twoje długi na raty + zapewni Ci komfort psychiczny (komornik przestanie Cię nękać). Zastanów się nad taką opcją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 25-02-2017, 20:16
ritabra ritabra is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 486
Domyślnie

Czasami są takie sytuacje, że ludzie muszą spłacać nie swoje długi przez co doprowadzają się do ruiny finansowej. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z BEST https://online.best.com.pl/faces/news-external .Warto to zrobić bo, może zaproponują Ci jakieś znośne raty dzięki czemu uda Ci się to szybko spłacić. To nic nie kosztuje,a może Ci pomóc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 12-03-2018, 12:48
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Każdy musi spłacić swoje długi. W przeciwnym razie lepiej zapoznać się z tym, co może zrobić komornik - http://komornik-wojnowski.pl/czym-si...mornik-sadowy/ . Ma on trochę zadań, które może wykonać względem dłużnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 31-05-2018, 20:40
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie

Jeśli tylko masz taką możliwość, najrozsądniej byłoby je spłacić (chyba, że postanowisz walczyć i pójdziesz do sądu). Jeśli z jakiś sposobów nie jest to możliwe, bo zarabiasz mniej niż wynoszą Twoje miesięczne zobowiązania, to masz problem. Najrozsądniej będzie jeśli zajrzysz na portal internetowy Spirala Zadłużenia i dokładnie go przestudiujesz. Może nawet uda Ci się ogłosić upadłość konsumencką, co według mnie byłoby najlepszych rozwiązaniem..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.