kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 27-05-2015, 09:49
AleksandraN AleksandraN is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 145
Domyślnie Kot czy pies? Jakie zwierze dla osoby starszej?

Kot czy pies? Jakie zwierze dla osoby starszej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 28-05-2015, 09:51
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Kot będzie lepszy. Nie trzeba się aż tak bardzo opiekować, co chwilę wychodzić na spacer i tak dalej, szczególnie jakby to była jakaś miniaturka yorka, którym trzeba się cały czas zajmować. Kot to jest rozsądny wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-05-2015, 11:07
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

A ja obstawiam za małym psem - ale nie szczeniakiem, tylko ze schroniska np.
Bo starszym ludziom nie chce się wychodzić z domu, nie mają motywacji, zalegają przed tv i tak siedzą...
A gdyby mieli właśnie psa to i wyjście na dwór z psem 3 razy dziennie zmusza do ruchu, a to samo zdrowie, i małe zakupy karmy np w http://www.krainapupila.pl/ też są dla takiej osoby dodatkową rozrywką.
Autentycznie.
Nie mamy pojęcia często jak starszemu człowiekowi doskwiera samotność...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-05-2015, 14:48
olgami olgami is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 2
Domyślnie

Jeśli starsza osoba jest aktywna, sprawna to jak najbardziej pies! To świetna okazja do wyjścia z domu, spotkania kogoś, wiadomo, że starszym ludiom często łatwo zasiedzieć się w domu. W innym wypadku, gdy już ciężko wchodzić po schodach, poruszać się, to wiadomo, że kot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 09-07-2015, 14:02
Yagna Yagna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 235
Domyślnie

Jak już to dwa koty, bo to nie są samotniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 09-07-2015, 18:47
Misia99 Misia99 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Zgadzam się z Olgami, wszystko zależy czy dana osoba jest aktywna, dla osoby aktywnej jak najbardziej pies, wiadomo że taki zwierzak będzie mieć dobrze u kogoś kto ma dla niego dużo czasu, a i nie pozwoli się zasiedzieć w domu. Oczywiście wszystko tez zależy od danej osoby, co woli...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 09-07-2015, 22:17
jazefina jazefina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Dla osoby starszej zdecydowanie kot. Mimo, że ja za kotami nie przepadam. Łatwiej i wygodniej opiekować się kotem. Wszystko zależy jeszcze w jakiej kondycji jest osoba starsza, jeśli lubi spacery i nie ma problemu z systematycznością to można wtedy pomyśleć nad psem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 10-07-2015, 09:56
Anetka_Br Anetka_Br is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Witaj. Według mnie lepszy kto, z tego względu, że nie trzeba z nim wychodzić na dwór. Jednak jeśli to osoba starsza, to może mieć ciężko chodzić z psem kilka razy w ciągu dnia. A kot będzie się załatwiał do kuwety więc o jeden problem mniej. A co mówi ta osoba?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 10-07-2015, 22:56
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Myślę, że zależy to od upodobań starszej osoby, nie każdy lubi psy w domu, nie każdy przepada też za kotami, z psem jest o tyle fajna sprawa, że zmusza do aktywności fizycznej, i jeśli starszy człowiek lubi psy i jest na tyle sprawny, żeby z pieskiem wyjść na dwór - niekoniecznie na długie i forsujące spacery, to jak najbardziej należy wtedy wybrać psa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 14-07-2015, 15:04
rzeski rzeski is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

wszystko zależy od tej osoby starszej. Ja mam psa którego czasami daje do dziadka ponieważ jestem dłużej w pracy to dziadek się cieszy zresztą pies również bo leżą razem i dziadek go wtedy głaska. A dziadek ma kompana z którym może leżeć i się pobawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.