kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 07-06-2016, 18:55
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie Co na naturalnego na nadciśnienie?

Mam od niedawna, a lekarz powiedział, że jak zacznę brać tabletki to już do końca życia, więc na razie się nie zdecydowałam. Może wiecie co można brać żeby jakoś inaczej to ciśnienie obniżyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 08-06-2016, 10:44
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

Z tego co wiem, to nadciśnienie może też oznaczać, że np brakuje Ci magnezu...
niby mała rzecz, ale w dużej skali to może spoko skomplikować.
Zajrzyj na magnez objawy niedoboru - tu jest ciekawy artykuł w tym temacie, i jest tam taka wzmianka.
Moze warto sobie ten pierwiastek uzupełnić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 13-09-2016, 22:38
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Jeśli chodzi o dietę to możesz śmiało włączyć do swojej diety maliny,grapefriuty truskawki jagody, pic sok z aronii.. dobry też jest sok z buraka.. należy unikać soli i śmieciowego jedzenia..no i trzeba regularnie mierzyć ciśnienie, mi pani z apteki taki aparat do mierzenia ciśnienia z firmy diagnosis.pl i bardzo dobrze sie mi sprawuje! ważne ejst aby trzymać reke na pulsie po prstu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-09-2016, 09:54
joanna53 joanna53 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 2
Domyślnie

cześć cześć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-10-2016, 23:19
laska88 laska88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 761
Domyślnie

Nie myślałaś o tym, czy przypadkiem nie masz niedoboru witaminy D ? ja czytałam, że może właśnie wtedy występować nadciśnienie. A z resztą poczytaj http://obk.pl/witamina-d3-wlasciwosc...awy-niedoboru/ i zapytaj potem lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 18-11-2016, 08:45
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Jeśli chodzi o naturane sposoby to można włączyć do swojej diety maliny,grapefriuty truskawki jagody, pic sok z aronii.. dobry też jest sok z buraka.. należy unikać soli i śmieciowego jedzenia..no i trzeba regularnie mierzyć ciśnienie, mi pani z apteki poakzywała taki aparat do mierzenia ciśnienia z firmy diagnosis i kupilam i bardzo dobrze sie mi sprawuje! .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-11-2016, 23:07
angelo10 angelo10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 119
Domyślnie

grejpfruty przede wszystkim są najlepsze na ciśnienie codziennie je jedz !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 26-09-2019, 23:35
alina83 alina83 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 580
Domyślnie

takie rzeczy to lepiej leczyć zdrową dieta ale tez nie bagatelizowac i isc do lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 08-11-2019, 13:31
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

a moja babcia ma spore problemy z krzepliwością krwi, nadciśnieniem i podobnymi chorobami ktore temu towarzyszą. Co prawda posiadamy podstawowy urzadzenia medyczne jak wlasnie cisnieniomierz - jednak niestety nie moglam sie nia opiekowac przez caly czas ze wzgledu na pracę. Teraz na szczescie to sie zmienilo bo babcia przebywa w Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu na opiece dziennej - tam personel wie jak opiekowac sie chorymi a ja jestem spokojna o babcię, bo widze ze czuje sie lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 08-05-2020, 18:00
Kasta Kasta is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 34
Domyślnie

Przeczytaj artykuł o specjalnym odżywianiu na tej stronie https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/dash . Taka dieta Dash mogłaby być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Też mam nadciśnienie, ale unikam tabletek jak ognia i szukam alternatywnych sposobów jego leczenia. Odpowiednie odżywianie może w jakiś sposób wspomóc tą dolegliwość. Ja chętnie spróbuję takiej diety pudełkowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.