kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #41  
Stary 22-06-2015, 13:08
Kajetanka Kajetanka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Mnie również się wydaje, że najlepiej kupić sobie działkę i wybudować swój dom, według tego co nam się najbardziej podoba. Gotowe domy to jednak już pewne ryzyko, że ktoś mógł coś schrzanić przy budowie, poza tym najczęściej projekt, który nie całkiem nam odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Stary 26-06-2015, 15:59
korneliuska53 korneliuska53 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Nie ma to jak własny dom Dużo przestrzeni, o wiele większy komfort i wygoda Nie ma sensu cisnąć się w mieszkaniu w bloku, jeśli stać Cię na to, aby wybudować dom Kilka lat temu też staliśmy przed takim wyborem - zdecydowaliśmy się na dom i szczerze mówiąc jest bez porównania!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Stary 01-10-2015, 17:06
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 623
Domyślnie

Ja myslę nad kupnem domu a nie budową bo przerażają mnie te wszystkie przeciągające sie formalności. Tym bardziej że znalazłam to http://www.technobudopole.pl/domy-na-sprzedaz.html Domy w okolicy która mnie interesuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Stary 02-10-2015, 10:45
Jagna_a Jagna_a is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 9
Domyślnie

Moim zdaniem wszystko zależy od chęci. Jeśli ktoś ma czas i ochotę przechodzić przez budowę domu to czemu nie. Można mieć dzięki temu wymarzony dom, dokładnie taki jak się chciało, zaprojektowany pod własne potrzeby. Ale z drugiej strony można poszukać domu gotowego, ale na to również trzeba mieć czas i ochotę i trzeba się liczyć z tym, że konieczny będzie jakiś kompromis.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Stary 12-11-2015, 10:39
Kali Mężczyzna Kali is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 314
Domyślnie

Lepiej wybudować, bo sama budowa małego domku wychodzi porównywalnie czy nawet taniej niż kupienie mieszkania. Duże koszta to koszta działki.
Tutaj zobaczysz ja wygląda budowa http://domnaczasie.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Stary 16-11-2015, 08:14
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. My wzięliśmy domek na osiedlu, które jest spokojne i bezpieczne. Teraz zajęli się tam nawet znakami. Firma Unistop maluje znaki drogowe poziome. Będzie teraz zdecydowanie bezpieczniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Stary 16-11-2015, 12:10
manionka's Avatar
manionka manionka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 5
Domyślnie

jeżeli masz sporo pieniędzy albo bierzecie kredyt to wydaje mi się że najlepiej wybudować swój dom ponieważ będziesz wiedziała od początku do końca co jest w nim jak jest stawiany ale do tego trzeba mieć cierpliwość inaczej to nie będzie miało sensu . Jednak poczuć swój dom wybudowany to jest inna sprawa jak zakup już gotowego domu. Zaufaj mi i każdy ci to powie jeżeli już kiedyś budował taki dom i w nim mieszka. Mieszkałam w bloku było tragicznie nie dało się wytrzymać a jak już dom nasz powstał to ulga niesamowita.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Stary 22-11-2015, 23:30
mary1988 mary1988 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 4
Domyślnie

Wiesz obojętnie jaką podejmiesz decyzje to zarówno przy zakupie gotowego domu czy samej działki warto sprawdzić czy ten dany obszar nie jest terenem zalewowym. Uzyskanie takiej informacji jest proste i dostępne dla każdego. Wchodzisz na stronę map zagrożenia powodziowego oraz map ryzyka powodziowego http://mapy.isok.gov.pl/imap/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Stary 07-12-2015, 11:39
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Myślę, że budowa to lepsza opcja. Przynajmniej mamy pewność, że dom będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcemy.
I wcale nie musi to być droższe rozwiązanie. Zawsze można zdecydować się np. na domy w zabudowie bliźniaczej, takie jak te: http://www.dobredomy.pl/projekty/dom...y-blizniaczej/ . Wtedy i koszty budowy i koszty eksploatacji będą odpowiednio niższe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Stary 10-12-2015, 14:10
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Nowy dom i zastosowanie nowych rozwiązań, to może być ciekawe doświadczenie. Fajnie by było mieć jeszcze spore obejście, by postawić garaż na dwa auta. Przydała by się automatyczna brama. Konfiguratory znalazłam tu
http://www.nice.pl/Produkty/Konfiguratory Myślę, że i brama wjazdowa by się przydała. Mam nadzieję, ze ta strona i wam się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.