kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #81  
Stary 14-10-2014, 19:58
NELIA70 NELIA70 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 10
Cool

Szpinak na maśle
Wysłałam Karpacza po mrożoną brukselkę i przyniósł mi przerośnięty szczaw... Twierdzi, że pani w zieleniaku mówiła, że to świeży szpinak i będziemy się tego trzymać, chociaż ja tam swoje wiem.

Składniki:

pęczek świeżego szpinaku
pół kostki masła
6 ząbków czosnku
sól
pieprz
gałka muszkatołowa


Szpinak umyć i pokroić w paski. Masło rozpuścić na patelni, dodać szpinak, przyprawić. Dorzucić czosnek i podsmażać, aż liście będą miękkie i gorące. Chociaż pęk szpinaku wydaje się ogromy, puszcza dużo wody i wersja finalna już nie jest tak spektakularnych rozmiarów

Historia niezwykła na blogu http://sekretymakijazu.bloog.pl/ - polecam gorąco.

Ostatnio edytowane przez NELIA70 : 28-05-2015 o 09:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Stary 15-10-2014, 09:26
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Ja nie mam nic przeciwko szpinakowi i bardzo chętnie jadam go w różnych daniach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Stary 15-10-2014, 18:59
Drsherry94 Drsherry94 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 11
Cool

szpinak to zaraz po marchewce z groszkiem najlepsze jedzenie. podsmażony na maśle z czosnkiem i fetą. nic tylko zajadać i palce lizać

Chcesz przeczytać nowego posta- http://perfectviews.yolasite.com/. Zapraszam na mojego bloga.

Ostatnio edytowane przez Drsherry94 : 28-05-2015 o 09:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Stary 15-10-2014, 20:07
CLORINDAUK2956 CLORINDAUK2956 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 3
Domyślnie

Naleśniki bazyliowe

Faszerowane blanszowanym szpinakiem i serem kozim na ciepło

Składniki, 4 porcje (około 8 większych naleśników):

• pęczek bazylii (z jednej doniczki)
• 1 i 1/2 szklanki mleka (użyłam koziego, ale może być dowolne)
• 2 jajka
• 110 g (3/4 szklanki) mąki pszennej
• 1 łyżka oleju (użyłam kokosowego) lub masła
• szczypta soli
oraz:
• w wersji naleśników na słodko dodatkowo 2 łyżki cukru








Przygotowanie:

Oderwać liście bazylii z gałązek, włożyć do kielicha blendera stojącego. Wlać mleko, dodać 2 jajka, wsypać mąkę i zmiksować na gładką masę. Dodać olej i ponownie zmiksować. Smażyć naleśniki na patelni naleśnikowej tak jak tradycyjne naleśniki, po około minucie z każdej strony. Odkładać na talerz. Czytaj więcej w BLOGU.

Przykładowe nadzienie z blanszowanego szpinaku, sera koziego na ciepło i chili:

• 2 garście szpinaku
• 1 łyżeczka masła (użyłam koziego, ale może być zwykłe)
• 100 g sera koziego w roladce
• sól i pieprz
• posiekana papryczka chili

Szpinak opłukać, włożyć do garnka i podgrzewać mieszając aż szpinak zwiędnie. Dodać łyżeczkę masła, doprawić solą, pieprzem i smażyć jeszcze przez chwilę. Dodać pokrojony ser kozi, wymieszać i podgrzewać jeszcze przez chwilę do czasu aż się rozpuści. Odstawić z ognia, do nadzienia szpinakowego można dodać trochę posiekanej chili. Farszem nadziewać ciepłe naleśniki, posypać świeżą papryczką chili i dekorować listkiem bazylii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Stary 19-10-2014, 11:35
hipergilda85 hipergilda85 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 11
Red face

Trójkąciki z fetą i szpinakiem
Składniki
ilość sztuk: 24 trójkąciki

1,5 opakowania szpinaku mrożonego
2 lub 3 ząbki czosnku
1 opakowanie (270 g) sera feta, pokrojonego w kostkę
2 jajka
2 łyżki masła
sól i pieprz do smaku
zioła prowansalskie do smaku
2 opakowania gotowego ciasta francuskiego (schłodzonego)

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min. ? Gotowanie: 10min. ? Gotowe w: 30min.

W rondelku roztopić szpinak, odparować wodę i kiedy szpinak zacznie się gotować - zestawić z ognia. Energicznie wmieszać 1 rozbełtane jajko, a następnie delikatnie wmieszać pokrojony ser feta. Postawić jeszcze na kilka minut na małym ogniu i mieszać delikatnie, żeby jajko się ścięło. Dodać przyprawy, zdjąć z ognia i przestudzić. Przełożyć na sitko i dobrze odcisnąć nadmiar wody.
Rozgrzać piekarnik do temperatury 220 stopni C (sprawdzić jaka temperatura jest podana na opakowaniu ciasta francuskiego i taką ustawić). Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
Delikatnie rozwinąć ciasto i pokroić na kwadraty o boku ok. 10 cm. Rozbełtanym jajkiem posmarować lekko brzegi kwadratów. Jeśli ciasto jest lepkie to nie trzeba smarować jajkiem.
Na kwadraty z ciasta francuskiego nakładać po łyżce nadzienia szpinakowego, uważając, żeby nie było zbyt wodniste. Składać kwadraty na pół, łącząc przeciwległe rogi. Skleić brzegi, aby powstały trójkąty z nadzieniem w środku.
Trójkąty kłaść na przygotowanej blasze i smarować po wierzchu resztą rozbełtanego jajka. Piec w nagrzanym piekarniku ok. 10 minut, aż się lekko przyrumienią.

Na poprawę nastroju zajrzyj na mojego bloga http://zdrowoismacznie.blogx.pl/.

Ostatnio edytowane przez hipergilda85 : 28-05-2015 o 10:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Stary 07-11-2014, 13:09
Broniszwroc99 Broniszwroc99 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 11
Thumbs up

Tarta szpinakowa - przepis:

Składniki:

CIASTO
- 200 g mąki
- 125 g masła lub margaryny
- 1 żółtko
- szczypta soli

Tarta szpinakowa - farsz
- 750 g szpinaku
- 2 ząbki czosnku
- 3 jajka
- 200 g śmietanki
- szczypta soli, pieprzu, gałki muszkatołowej
- 100-200 g wędzonego boczku

Sposób przygotowania:
Zagnieć ciasto: do przesianej mąki dodaj masło lub margarynę i sól, przesiekaj, rozetrzyj palsami. Dodaj żółtko, stopniowo dolewając wody, zagniataj ciasto. Tarta szpinakowa będzie krucha i aromatyczna, jeśli ciasto odłożysz do lodówki na pół godziny.

Przygotuj masę szpinakową: liście ugotuj w osolonej wodzie, lub podsmaż, potem posiekaj. Dodaj podsmażony czosnek. Wbij jajka, dodaj śmietanę i dopraw.

Ciasto rozwałkuj na placek o około 30-centymetrowej średnicy i grubości pół centymentra. Wyłóż placek do formy wysmarowanej tłuszczem, ponakłuwaj widelcem. Podpiecz w piekarniku przez ok. 10 minut (w temp. ok. 200 st. C). Następnie nałóż na ciasto szpinak. Na wierzchu ułóż pokrojony wpaseczki boczek. Tarta szpinakowa powinna być pieczona przez kolejne 20 minut.

Ciekawskim polecam blog , świetne posty.

Zupełnie nowa odsłona mojego bloga - http://bezpiecznypunkt.yolasite.com/. Sugestie mile widziane.

Ostatnio edytowane przez Broniszwroc99 : 15-06-2015 o 15:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Stary 07-11-2014, 13:10
Broniszwroc99 Broniszwroc99 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 11
Domyślnie

lazania ze szpinakiem

Składniki (Dla 4 osób) :

- opakowanie płatów lasagne
- 3 opakowania mrożonego szpinaku, albo 1,5 kg świeżego
- 2 cebule
- 4 ząbki czosnku
- 250g bryndzy
- oscypek lub ostry żółty ser

Beszamel:
- pół kostki masła
- 2 łyżki mąki
- 2 szklanki mleka
- 2 żółtka
- kubek śmietany
- pieprz, sól, gałka muszkatołowa


Sposób przygotowania:

Przyrządź szpinak: mrożony rozmroź, świeży dokładnie wypłucz i posiekaj.
Na dużej patelni rozpuść masło, wrzuć na nie posiekaną cebulę, a po chwili posiekany czosnek. Chwilę podsmaż, nie dopuszczaj do zbrązowienia czosnku.

Wrzuć na patelnię szpinak. Szybko mieszaj, aby dobrze wymieszał się z masłem i zmiękł. Nie musisz go długo dusić - dojdzie jeszcze w piekarniku.
Dorzuć kawałki bryndzy, delikatnie wymieszaj całość. Odstaw.

Sos beszamelowy: Na patelni rozpuść masło, zdejmij z ognia, dodaj mąkę i energicznie wymieszaj na gładką masę, by nie powstały żadne grudki. Następnie na małym ogniu zrumień mąkę, znowu zdejmij z ognia i dolej zimne (!) mleko, cały czas mieszając. Doprowadź całość do wrzenia nie przestając mieszać.

Sos powinien mieć konsystencję gęstej śmietany; jeśli jest za rzadki, dolej mleka. Dopraw Sos gałką muszkatołową, solą i pieprzem (najlepiej białym).
Dodanie teraz żółtek sprawi, że konsystencja będzie jeszcze bardziej jedwabista.

Posmaruj naczynie do zapiekania olejem lub masłem. Wlej trochę beszamelu i układaj na zmianę płaty lasagne i grubą warstwę szpinaku, posypując szpinak startym oscypkiem. Lasagne ma wieńczyć Beszamel i starty ser.

Odstaw całość na kwadrans, potem włóż do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Lasagne ze szpinakiem piecz 40-50 minut, początkowo pod przykryciem, a po ok. 20 minutach bez, by wierz lasagne się przyrumienił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Stary 10-11-2014, 09:11
MrAnja87 MrAnja87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 12
Post

Przepis na błyskawiczny makaron ze świeżym szpinakiem. Aromatyczny, pyszny idealny na obiad zarówno dla małych jak i dużych.

trudność: łatwe
czas: 1-30 min

Makaron ze świeżym szpinakiem sauté - SKŁADNIKI:

1/2 opakowania makaronu do spaghetti
łyżka oliwy
opakowanie świeżego szpinaku lub jeden pęczek
dwa ząbki czosnku
łyżeczka masła
pieprz
sól

Makaron ze świeżym szpinakiem sauté - PRZYGOTOWANIE:

Dokładnie wypłukać i umyć liście szpinaku. Na patelni rozpuścić masło, dodać czosnek pokrojony na drobne kawałeczki i dodać szpinak. Mieszać coś jakiś czas i dodać sól a następnie pieprz. Dodać łyżkę oliwy i mieszać przez kilkanaście sekund. W między czasie ugotować wodę a następnie gotować makaron zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Po ugotowaniu połączyć ze szpinakiem, na patelni.

Mały blog o wielkiej treści - http://elektronicznamela.blog.pl/. Nie przegap.

Ostatnio edytowane przez MrAnja87 : 15-06-2015 o 17:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Stary 13-11-2014, 08:03
Leena96 Leena96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 10
Angry

Sałatka szpinakowa z ciecierzycą
Sposób przygotowania

Liście szpinaku opłucz pod bieżącą wodą i osusz. Większe porozrywaj na kawałki, mniejsze pozostaw w całości. Na sitku najpierw przelej wrzątkiem, potem zimną wodą. Starannie osącz.
Ciecierzycę odcedź z zalewy. Pomidorki umyj i przekrój na połówki. Ser pokrój w kostkę.
Przygotuj sos: jogurt wymieszaj z sokiem z cytryny, curry, imbirem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Wymieszaj dokładnie i dopraw do smaku solą i pieprzem.
Składniki sałatki przełóż do miski. Polej sosem curry i delikatnie wymieszaj. Posyp listkami umytej i osuszonej kolendry.

Niedawno założyłem nowego bloga http://sprzetkosmetyczny.blog.iwoman.pl/. Zapraszam wszystkich!

Ostatnio edytowane przez Leena96 : 19-06-2015 o 09:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Stary 20-11-2014, 08:40
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja uwielbiam szpinak pod każdą postacią, mniam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.