kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 10-06-2015, 22:07
Bonanza Bonanza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie akwarium i alergia

Witam wszystkich, i od razu mam pytanie. Czy dzieci uczulone na sierść psa, kota czy nawet kanarka, mogą mieć akwarium? Tak mnie moje maluchy męczą o jakieś żywe stworzenia, że już nie wiem co robić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to akwarium, ale nie wiem czy to też nie będzie miało złego wpływu na nie. Rybki sama bardzo lubię, patrzenie na akwarium bardzo mnie uspokaja. Moglibyśmy kupić kamyczki ładne, rośliny do akwarium, piękne, kolorowe rybki, razem byśmy urządzili to akwarium, a dzieciaczki miały by o co dbać, mogłyby karmić rybki, a potem zajmować się wszystkim. Jak sądzicie, nic im nie będzie?

Ostatnio edytowane przez Bonanza : 22-06-2015 o 12:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 12-06-2015, 10:40
martika martika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Po pierwsze serdecznie współczuję, bo doskonale wiem co to znaczy mieć alergiczne dzieci
Poz drugie o ile nie są wziewne i nie mają problemów z oskrzelami...większe nawilżenie pomieszczenia, to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby miały rybki
Oczywiście będziecie Państwo musieli im dużo pomagać przy pielęgnacji i nie dopuszczać do nadmiernego powstawania osadów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 14-06-2015, 22:44
madziak879 madziak879 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

Witaj, jasne, że dzieci, które są uczulone na sierść mogą mieć akwarium. Ryby nie mają sierści, tylko łuski. Nie słyszałam jeszcze o dzieciach, które nie mogą mieć akwarium z rybki, uważam, że to doskonały sposób aby uczyć dzieci odpowiedzialności, empatii. Nic tak dobrze nie wpływa na rozwój dziecka, jak właśnie opieka nad stworzonkiem, które jest zależne od dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-06-2015, 10:04
Margaretta09 Margaretta09 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Widzę, że jesteś bardzo przewrażliwiona w tym temacie, skoro uważasz, że rybka spowoduje reakcję alergiczną...:-) nie, nie spowoduje:-) jak napisała poprzedniczka, rybki mają łuski i zero sierści, także zero alergenu... poza tym rybek się nie wyciąga raczej w wody, żeby je pogłaskać... no dobra, a wracając do tematu, to takie akwarium to bardzo dobra spawa, jeśli chodzi o uczenie dzieci odpowiedzialności i opiekuńczości:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 17-06-2015, 12:01
Bonanza Bonanza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Dzięki za wszystkie opinie, też w międzyczasie rozmawiałam z lekarzem. Faktycznie nie ma przeciwwskazań. Powiedziałam dzieciaczkom, że będziemy kupować wszystko. Zastanawiam się teraz gdzie kupić. Rybki to w stacjonarnym sklepie, ale sprzęt wolałabym kupić w necie, jest trochę tańszy. Czy kupowaliście to w sklepach online? Czy szklane akwarium dotrze w całości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 10-08-2015, 10:44
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 939
Domyślnie

Jeżeli szukasz jakiejś odpowiedzi na temat alergii, to wydaje mi się, że powinnaś ją znaleźc na stronie http://www.odetchnijspokojnie.pl/ ,, ponieważ jest to poradnik odnośnie chorób alergicznych, a napisany on jest przez alergologów, więc na pewno są tam zawarte prawdziwe informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-10-2015, 13:14
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Rybki raczej nie uczulają także luz Oświetlenie do akwarium możesz zamówić na http://allezoo.com.pl/318-Oswietlenie Maja też inne akcesoria więc większość mogłabyś tam zamówić. Rybki to najlepiej w jakimś zaufanym sklepie zoologicznym kupić. Poczytaj sobie trochę o rybkach, ich życiu i pielęgnacji zeby potem nie było problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-11-2015, 16:08
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Z tego co kojarzę, rybki to jedne z najbezpieczniejszych zwierzaków dla alergików.Także śmiało możesz kupować. Tylko pamiętaj o tym, żeby dbać o czystość i regularnie sprzątać akwarium.
No i obserwuj dzieci. Ty najlepiej wiesz, jak wyglądają u nich alergie objawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 17-01-2016, 10:00
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Rybki i alergia, to chyba nie możliwe i powód musi byc inny. Lekarz i badania alergiczne to najlepsze wyjście. A gdy się okarze, że jednak alergia to zapoznaj się z tym http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl..._alergika.html
Dowiesz się jak ułatwić sobie i dziecku życie,czego pozbyć sie z mieszkania , jaki odkurzacz jest najlepszy itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-06-2016, 21:43
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Rybki raczej nie uczulą jednak nie pozwalałabym dziecią karmić rybek bo jeżeli są skłonne do alergii to przez kontakt ze skórą pokarm może też uczulić. Jak już mowa o alergii to jakie leki na alergię bez recepty polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.