kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-08-2017, 20:08
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Jak zadbać o zdrowie kota?

Jak skutecznie zadbać o zdrowie kota?
Chodzi mi o profilaktykę. Czy jest coś, co można zrobić, żeby zapobiegać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-08-2017, 07:32
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

Najlepiej będzie zrobić to za pomocą specjalnej karmy.
Tutaj https://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka...i-kocury/3862/ możesz poczytać o tym jaką dietę powinny mieć koty w różnym wieku.
Da się też znaleźć karmę dopasowaną do rasy kota.
W ten sposób można łatwo uniknąć wielu kocich chorób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 23-08-2017, 09:57
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Jedzenie to nie wszystko. Trzeba też chodzić w kotem do weterynarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 15-01-2018, 14:10
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

Przede wszystkim trzeba go odpowiednio karmić. Dobra karma jest bardzo ważna od najmłodszych chwil życia. Weterynarz mi mówił, że Royal Canin się dobrze sprawdza w wielu sytuacjach: https://www.maxandmrau.pl/product-pol-389. Myślę, że i Waszym kotkom będzie smakowało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 15-05-2018, 14:16
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Ja w Warszawie zawsze korzystam z usług weterynarii Wetmedic https://www.wetmedic.pl/. Mają tam naprawdę świetnych pracowników, którzy zawsze służą swoją fachową pomocą. Dodatkowo obsługa jest bardzo miła i zawsze znajdzie odpowiedni termin wizyty. Jeśli ktoś w Warszawie nie znalazł jeszcze sprawdzonego weterynarza, to zdecydowanie polecam sprawdzić tę stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 07-06-2018, 16:34
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Na pewno podstawą w przypadku kota, warto zatroszczyć się o dobór odpowiedniej karmy dla niego, regularne wizyty w gabinecie weterynaryjnym, a w przypadku kotów wychodzących także zabezpieczenie przed pchłami i oczywiście kleszczami. Wszelkie zarówno karmy, jak i akcesoria dla naszych pupili znajdziemy odwiedzając internetowy sklep zoologiczny http://www.krakvet.pl/ , przy czy wybór jest tam naprawdę szeroki, a ceny nie są zbyt wygórowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 16-12-2018, 00:11
kinka kinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1 519
Domyślnie

Karma powinna zapewnić zwierzakowi wszelkie witaminy i minerały. Właśnie dlatego trzeba czyta składy i zawsze wybierać naprawdę dobre rozwiązania. Ja daję kotu karmę mokrą i suchą. Do tego czasem też kupuję koktajle witaminowe. Takie zakupy można zrobić tutaj https://sklepzoologic.pl . Szybko można tam znaleźć to czego się szuka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 01-07-2019, 12:55
sera33 Mężczyzna sera33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 57
Domyślnie

Ja mam w domu aż cztery koty syberyjskie warszawa. Znajomi się śmieją, że posiadam w domu hodowla kotów syberyjskich. Z doświadczenia wiem, że o koty trzeba dbać. Powinny mieć dobrą, zdrową karmę, być zaszczepione oraz stosować preparaty na kleszcze czy pchły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-07-2019, 22:35
Ajlar Ajlar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 526
Domyślnie

Przede wszystkim warto wybierać dobra karmę oraz preparaty pielęgnacyjne. Kot także powinien regularnie odwiedzać weterynarza. Jeśli chcesz kupić dobre produkty dla kota to zerknij na internetowy sklep zoologiczny Animalia. Tu kupisz produkty bardzo dobrej jakości, które pozwolą Ci zadbać prawidłowo o Twojego czworonoga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 18-07-2019, 18:46
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

Podstawa to regularne wizyty u weterynarza, szczepienia, dobra karma i zabezpieczenie przeciw kleszczom, pchłom i innym ektopasożytom. U nas najbardziej sprawdza sie obroża biobójcza z firmy selecta HTC. Ma specjalne zabezpieczenie dzieki ktoremu obroza sie wypnie gdy kotek sie gdzies zaczepi, zapobiega to uduszeniu. Swietna sprawa no i dobra trwalosc
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.