kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZWIĄZKI > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 11-05-2015, 11:07
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie Czy urzędnik na obowiązek dać ślub w plenerze, czy to dobra wola?

Czy urzędnik na obowiązek dać ślub w plenerze, czy to dobra wola?
Jak to prawnie wyglada?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 12-05-2015, 09:33
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

Hm, wydaje mi się, że teraz jest tak, że wystarczy grzecznie poprosić w urzędzie i nie ma problemu żeby odbyć ślub cywilny w plenerze czy bezpośrednio na sali weselnej. Natomiast jeśli do kogokolwiek od razu wyskoczysz z roszczeniami i żądaniami, no to wiadomo, że takich sytuacji nikt nie lubi i wtedy urzędnik może Ci powiedzieć NIE no i co zrobisz?
Ale jak się jest uprzejmym to wszystko da się załatwić

Widziałam już śluby w zamkach, hotelach i na spadochronach, więc się da
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-05-2015, 09:07
bialamarta bialamarta is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie

Podobno w marcu tego roku w życie weszły nowe przepisy i teraz łatwiej jest wziąć ślub w plenerze. Jedyny wymóg co do miejsca jest taki, że musi ono gwarantować zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Tak to jest napisane w ustawie. Oczywiście za taki ślub więcej się płaci, ale to chyba logiczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-05-2015, 22:56
rzeski rzeski is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Jeśli taka jest wola nowożeńców to musi. Oczywiście za dodatkową opłatą, ale urzędnik nie może odmówić udzielenia takiego ślubu. Jeśli tak by było należy to zgłosić w Urzędzie Cywilnym i zostanie on pouczony i będzie musiał go udzielić. Ja w takie sytuacji radziłabym zmienić urzędnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 11-06-2015, 12:45
Bonanza Bonanza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

Po co brać ślub cywilny..lepiej na pewno brać ślub kościelny. Bo akurat ślub kościelny będzie lepszym wyjsciem i na pewno będzie lepiej go wybrać bo akurat wtedy będzie jak w filmie. Będzie ksiądz i z wszystkiego korzystać bardzo dobrze podoba mi się to i to bardzo lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 15-06-2015, 08:50
AleksandraN AleksandraN is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 145
Domyślnie

Cytat:
Napisał rzeski
Jeśli taka jest wola nowożeńców to musi. Oczywiście za dodatkową opłatą, ale urzędnik nie może odmówić udzielenia takiego ślubu. Jeśli tak by było należy to zgłosić w Urzędzie Cywilnym i zostanie on pouczony i będzie musiał go udzielić. Ja w takie sytuacji radziłabym zmienić urzędnika.

Może odmówić jeśli miejsce wybrane przez młodych nie jest wg urzędnika odpowiedno "godne" - tak w każdym razie mówi ustawa, chociaż "godność" miejsca jest tu raczej dyskusyjna jeśli np ktoś chce wziąć ślub pod wodą
Ale jeśli chodzi o normalne, estetycznie przygotowane miejsca jak np plaża nad jeziorem - takie wesela organizuje w Boszkowie hotel http://www.hotelsulkowski.pl/wesela/sale-weselne, odpowiednio przygotowana, to żaden urzędnik nie odmówi

Fajnie, że tak można. Ślub w cywilniaku jest nudny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 15-06-2015, 12:52
krzeselko1234 krzeselko1234 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Zgadzam się z tym, że urzędnik może odmówić jeśli stwierdzi, że miejsce nie spełnia pewnych kryteriów. Mimo, że ma obowiązek ogólnie udzielenia takiego ślubu to jak będzie chciał to zawsze się w jakiś sposób wykręci. Myślę, że dodatkowa zapłata(oprócz obowiązkowej) może załatwić sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 13-07-2015, 13:25
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Teraz już ma obowiązek dać, bo przepisy się zmieniły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-04-2016, 15:29
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, to co chwilę się zmienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 20-02-2018, 21:46
lucy92e lucy92e is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 706
Domyślnie

Z tego co wiem, to chyba nie ma takiego obowiązku i może odmówić, ale trzeba po prostu dopytać, bo mogę mieć błędne informacje. Ja zastanawiam się jaki jest koszt ślubu cywilnego w terenie, bo marzy nam się ślub w pięknym otoczeniu, a nie w urzędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.