kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Wnętrza
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-04-2015, 13:24
kocyczka kocyczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie Jak urządzić mały przedpokój w mieszkaniu?

Hej właśnie jestem na etapie wykańczania mieszkania i zastanawiam się jak urządzić mały przedpokój w mieszkaniu? Chciałabym tam zmieścić szafę i jakąś ławeczkę lub stołek, no i pozostaje kwestia ściany, bo nie wiem czy pomalować zmywalną farbą, zrobić tyn dekoracyjny czy przykleić tapety ścienne ? Co radzicie? Czy tapety są jeszcze na topie? Może takie w paski lub jakieś wzory? Co będzie odpowiednie do przedpokoju? Jakie kolory wybierać do takiego wnętrza? Bo w końcu przedpokój to wizytówka mieszkania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 10-04-2015, 23:32
wirginia77 wirginia77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Śmiało możesz stosować tapety ścienne do przedpokoju. Nie wiem czy w tej chwili tapety są modne, ale z pewnością mogą się sprawdzić w tym pomieszczeniu (i nie tylko). U mnie w domu też jest tapeta w przedpokoju i w sypialni i wygląda to bardzo korzystnie. Położenie takiej tapety ze spodem flizelinowym nie stanowiło większego problemu. Dawniej tapety papierowe trzeba było smarować rozrobionym ręcznie klejem. Teraz można posmarować ścianę i nałożyć tapetę.

Ostatnio edytowane przez wirginia77 : 23-04-2015 o 11:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 11-04-2015, 16:16
dara dara is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Przy małym przedpokoju radzę nie wymyślać i oczywiście nie zawalać go bo będzie jeszcze ciaśniej. Proponuje pomalować na jakiś żywy kolor i tak jak chcesz postawić jakąś niedużą szafeczkę na buty. Może uda Ci się kupić taką szafkę od razu z siedziskiem. Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 13-04-2015, 13:02
kocyczka kocyczka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał dara
Przy małym przedpokoju radzę nie wymyślać i oczywiście nie zawalać go bo będzie jeszcze ciaśniej. Proponuje pomalować na jakiś żywy kolor i tak jak chcesz postawić jakąś niedużą szafeczkę na buty. Może uda Ci się kupić taką szafkę od razu z siedziskiem. Powodzenia.
No ale przecież przedpokój to wizytówka każdego mieszkania czy domu i powinien on być spójny z całym mieszkaniem. Nie wiem czy żywe kolory typu żółte czy pomarańczowe są pożądane w przedpokoju? Szczerze mówiąc to bardzo zastanawiam się nad tapetą, ale nie wiem czy we wzorki byłaby oki? Jakieś szarości do przedpokoju pasują? Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za podpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-04-2015, 20:55
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Moim zdaniem takie żywe kolory nie są zbyt dobre do przedpokoju. Powinien mieć neutralne barwy. Tapeta to dobry pomysł - ściany w przedpokoju są narażone na zabrudzenie, a tapetę łatwiej myć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-04-2015, 10:21
bienka bienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Małpa, generalnie jestem przeciw stawianiu szaf, stojaków na buty czy innych schowaków w przedpokoju, bo według mnie zagracają małe pomieszczenie. Buty można trzymać w szafie w sypialni, a nieużywane płaszcze czy inne jakieś ubrania na strychu czy jakimś schowku, który chyba nawet w mieszkaniu występuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 11-02-2016, 15:51
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Lepsza jest farba bo zawsze szybko i łatwo można ją zmienić, a z tapetą się namęczysz. Co do szafy warto dokupić takie http://hitecfilm.com/rekawy-foliowe-do-pralni/ rękawy foliowe do przechowywania płaszczy przez zimę by się nie zakurzyły i nie zniszczyły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 11-02-2016, 16:05
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Jestem tego samego zdania. Poza tym tapety to już powoli wychodzą z mody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-02-2016, 10:34
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Miałam spory problem z urządzeniem przedpokoju, bo mój przedpokój przed remontem był dość ciemny. Dość szybko wybrałam i zamówiłam do niego meble, ale największy problem miałam z kolorem ścian. Nie chciałam malować go na kolor biały, bo bardzo szybko się brudzi i musiałabym go szybko malować, bo jednak przedpokój jest pomieszczeniem, w którym jest najbardziej brudno w domu, a przynajmniej u mnie tak jest. Postanowiłam poszukać informacji i porad o łączeniu kolorów we wnętrzu i przeglądając różne strony trafiłam na tą https://www.dulux.pl/pl/kolorowe-inspiracje , dzięki której udało mi się wybrać kolory, które dobrze do siebie pasują i rozjaśniają mój przedpokój. Polecam tą stronę jeśli macie jakieś wątpliwości co do kolorystyki pomieszczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 23-02-2016, 11:15
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Bardzo lubię farby dulux. Na och stronie faktycznie można zobaczyć ciekawe połączenia kolorystyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.