kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 21-12-2015, 09:40
beti's Avatar
beti beti is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 32
Domyślnie

Też mam typowo humanistyczny umysł, ale pomimo tego wybrałam się na zarządzanie i doskonale się w tym odnajduję, więc może też powinnaś spróbować? Ja co prawda jestem już na magisterce, a dokładniej na specjalności Transport-spedycja-logistyka na UTH w Warszawie. Studiuję i jednocześnie pracuję i czuję, że spełniam się w tym co robię, więc jeśli miałabym komuś polecać kierunek studiów, to z czystym sumieniem mogę polecić TSL . Jak do tej pory nauczyłam się wielu rzeczy, mam wiedzę o sprawach o których wcześniej nie miałam pojęcia, a jeszcze kilkanaście miesięcy nauki przede mną . Na zajęciach poruszamy takie tematy jak chociażby funkcjonowanie nowoczesnej logistyki transportu, poznajemy też zasady optymalizacji i przygotowywania realizacji zadań logistycznych - to wiedza, która już teraz mi się przydaje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 23-12-2015, 14:30
ela1595 ela1595 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 148
Domyślnie

Ja sadze, że dla humanisty to dobrym wyborem jest filologia. Teraz potrzeba osób które są tłumaczami. Jednak ja bym proponowała języki takie mniej znane np.: chiński czy hiszpański. Może być jedynie później ciężko napisać pracę. Znalazłam blog gdzie udzielają wsparcia w pisaniu prac naukowych http://iprace.blogspot.com/ Myślę, że jak nadejdzie czas pisania pracy to pewnie udzieliliby fachowej pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 04-01-2016, 11:34
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Dla umysłów typowo humanistycznych dobrym wyborem może okazać się prawo. Jest to zawód dobrze płatny jednak same studia dość ciężkie. Znalazłam fajną księgarnię z książkami o prawie http://profinfopl.jimdo.com/ . Może się przydać do nauki. W asortymencie posiadają dużo publikacji z różnych dziedzin prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 21-07-2016, 19:26
marmoladka marmoladka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 385
Domyślnie

hm, jest dużo takich humanistycznych kierunków, na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej mają politologię z fajnymi specjalnościami, dziennikarstwo i media społecznościowe, albo komunikacja społeczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 23-07-2016, 10:18
IlonaReina44 IlonaReina44 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 1
Domyślnie

Wybór kierunków studiów jest bardzo ważny i należy podjąć tę decyzję rozsądnie. Ja polecam studia licencjackie Warszawa. Jest tu pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, która moim zdaniem dla humanistki nadaje się idealnie. Praca z dziećmi może być naprawdę interesująca. Poza tym na tej Europejskiej Uczelni można wybrać inne kierunki, jakby ktoś był zainteresowany, np. handel zagraniczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 21-09-2016, 13:35
Dominikas's Avatar
Dominikas Dominikas is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 29
Domyślnie

Czytając wasze posty można pomyśleć, że humaniści są w jakiejś opłakanej sytuacji, a przecież tak nie jest! Wystarczy tylko wybrać jakiś rozsądny kierunek, dający specjalistyczną wiedze w jakiejś branży, do tego trochę praktyk i na prawdę nie jest ciężko o pracę. Ja skończyłam E-marketing i nowe media, potem uczelnia pomogła mi znaleźć praktyki, a teraz od 6 miesięcy pracuję i wykorzystuję zdobytą wiedzę. Polecam Ci odwiedzenie http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow...g-i-nowe-media tam znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 26-11-2016, 06:51
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

Na pewno nie jest aż tak źle, bowiem jednak na rynku pracy nie są potrzebni wyłącznie humaniści. Co więcej bez wątpienia po takim kierunku jak pedagogika np. na http://lublin.wspkorczak.eu/ można znaleźć także wiele ciekawych ofert w zakresie zatrudnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 28-11-2016, 09:36
hektorek hektorek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 79
Domyślnie

Wystarczy wybrać rozsądny kierunek studiów i nawet humanista może mieć dobrą pracę pod względem zarobków. Ja wybrałam prawo jednolite magisterskie http://www.prawowroclaw.edu.pl/ofert...dia-prawnicze/ i na brak pracy narzekać nie mogę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 10-12-2016, 19:21
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Z góry odradzam studia polonistyczne, bo jednak w moim przeświadczeniu nie jest to opłacalne. Lepiej pójść tam, gdzie będziesz miała zagwarantowaną przyszłość na rynku pracy. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się psychologia zaocznie ponieważ ma się czas dla siebie jak i na naukę. Wbrew pozorom studia zaoczne nie są złe, nie różnią się za bardzo od stacjonarnych a na prawdę warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 12-12-2016, 22:03
minka minka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 311
Domyślnie

Ja myślałam o pedagogice specjalnej na http://www.wspkorczak.eu/wawa-oferta...gika-specjalna
Od dawna interesuje mnie ten kierunek i chyba się zdecyduję. Miałam iść na prawo ale stwierdziłam, ze to jednak nie dla mnie. Myślę, ze grunt to wyrać kierunek zgodny z zainteresowaniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.