kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #71  
Stary 09-11-2017, 16:05
erzecznikstelmet Mężczyzna erzecznikstelmet is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał justa31
Czy któraś z Was używa pelletu? Chcemy przejść na tą formę ogrzewania ale jeszcze szukamy info co i jak. Który pellet jest dobry i ile mniej więcej go schodzi w sezonie?

Justa31 z tego miejsca zapraszam Cię do zapoznania się z oferta pelletu firmy Stelmet. W ofercie mamy dwa pellety - Lavę oraz Olimp. Może je zamówić w sklepie internetowym epellety.pl lub u jednego z dystrybutorów. Co do przykładowych obliczeń zapotrzebowania na pellet możesz ich dokonać dzięki kalkulatorowi kosztów, który dostępny jest na stronie: polishpellet.com/kalkulator_kosztow

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Stary 12-11-2017, 12:59
żanetka żanetka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 103
Domyślnie

znajomi właśnie tego pelletu używają i sobie chwalą. Kupują przez internet na epellety.pl dzięki temu mają dostawę do domu i gwarancję powtarzalności jakości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Stary 14-11-2017, 11:28
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Z tego co wiem to pallet są o wiele tańsze od węgla czy ekogroszku. Ale jak się sprawdza w praktyce to niestety nie wiem. Minusem tego sposobu palenia jest to, że trzeba mieć specjalny piec do tego paliwa. Dlatego może ja się nigdy na niego nie zdecydowałam z mężem. Z tego co teraz myślę to w bardzo dużej ilości domków jednorodzinnych stosuje się piece wolnostojące zwane też często kozami, albo piece kaflowe, które jeszcze parę lat temu były bardzo powszechne. Teraz już tak powszechne nie są, ale za to są o wiele bardziej stylowe niż były kiedyś. Takie piece można zakupić w przedziale od tysiąca złotych za zwykłe kozy po 9 tysięcy za najdroższe piece kaflowe na https://kratki.com/pl/oferta/piece-wolnostojace/ . Dlaczego kozy są jeszcze tak popularne, ponieważ kiedyś były bardzo powszechnie, a trudno zmienić instalację grzewczą, która na takim piecu się opiera. Dlatego wymienia się piec czy rodzaj używanego paliwa. Większy wybór jeśli chodzi o ogrzewanie mają osoby, które się budują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Stary 15-11-2017, 12:40
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Kochana wszystko zależy od tego jaki masz dom, jakie warunki są itd, najlepiej wszystko ustalić z ekipą, która będzie Ci wykonywała taki remont! U mnie to było tak że ja najpierw obgadałam z firmą, która mi wykonywała instalację (genialne osoby z alltech z Zielonej Góry tak btw,) a potem dobrałam i dokupiłam wszystko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Stary 15-11-2017, 19:05
PszczolkaSylwia PszczolkaSylwia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 4
Domyślnie

my ogrzewamy dom kominkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Stary 16-11-2017, 07:37
lukabrasi lukabrasi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 4
Domyślnie

a nie lepiej ogrzewać pelletem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Stary 21-11-2017, 15:54
Gaszo Mężczyzna Gaszo is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1
Domyślnie

No podobno lepiej. Ale z tego co wiem to tak samo działa.
___
spódniczka tiulowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Stary 22-11-2017, 13:42
iza100 iza100 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1 083
Domyślnie

ja ogrzewam węglem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Stary 23-11-2017, 13:31
colferai colferai is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1
Domyślnie

Witam,
mieszkam w domu jednorodzinnym, który ma powierzchnię ok. 150m2. Ogrzewamy za pomocą kotlowni gazowej http://instaltechnik.pl/poradnik/roz...zrodlo-ciepla/ , której źródłem ciepła jest kocioł kondensacyjny. Koszt jednej jednostki ciepła w takim wypakdu wynosi ok. 0,20 zł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Stary 24-11-2017, 09:32
Fabi6y Mężczyzna Fabi6y is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1
Domyślnie

A no to widze to nie tak drogo. Myśle, że opłaca się to kupować.
___
lenovo thinkpad
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.