kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 21-05-2018, 15:31
diamencik28 diamencik28 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 22
Domyślnie Leki przeciwwirusowe na przeziębienie?

Ja się tak ostatnio zastanawiam nad lekiem Groprinosin i innych preparatach tego typu, a mianowicie: Kiedyś leki z inosinum pranobexum były na receptę i zalecane głównie przy opryszczce, infekcjach i zakażeniach wirusowych wywołanych konkretnymi wirusami, teraz natomiast można je dostać bez recepty, a lekarze sypią z rękawa zaleceniami tego typu leków przy każdym przeziębieniu, grypie itp. Czy są jakieś uzasadnione badania na skuteczność, czy może mamy do czynienia z efektem placebo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 25-05-2018, 10:52
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 514
Domyślnie

Najlepsze są domowe sposoby. No i oczywiście przeciwdziałanie, ja stosuje na przyklad probiotyki - http://www.proviterol.pl/ które regulują mikroflorę w jelitach dzięki czemu chorobotwórcze bakterie nie rozwijają się i nie chorujemy tak czesto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-07-2018, 19:26
turina turina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 934
Domyślnie

Ja przy przeziębieniach mam od razu problemy z gardłem, nawet o tym ostatnio czytałam - http://zdrowyjakryba.pl/zdrowie/prze...moze-oznaczac/ co rusz mnie coś drapie i drażni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 07-08-2018, 18:41
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 580
Domyślnie

Nie wiem czy podawanie takich leków ma sens przy przeziębieniu, ale na pewno jest sens jeśli sprawa jest poważniejsza albo dopadnie nas grypa czy ewentualnie choroba dotyczy dziecka, trzeba też pamiętać koniecznie żeby podawać probiotyk przy antybiotyku żeby wspomagać florę bakteryjną jelit
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 02-11-2018, 20:48
AndziaL AndziaL is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 404
Domyślnie

Moim zdaniem lepiej od razu skonsultować się z lekarzem niż leczyć na własną rękę. Teraz można zrobić to bardzo prosto i nie wychodząc z domu. Na LekarzObok jest bardzo fajna opcja wideo konsultacji z lekarzem. Wystarczy mieć internet i zainstalowaną aplikację Skype Meetings App (co jest proste w zrobieniu) i gotowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 20-11-2019, 19:06
Nastka Nastka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 45
Domyślnie

Może włożę kij w mrowisko, ale szukam opinii faktycznych ludzi. Zastanawiam się nad szczepieniem na grypę. Czytałam ostatnio ciekawy artykuł na ten temat, tu go znajdziecie: https://doctordsl.com/szczepienie-pr...ch-i-u-dzieci/, ale wciąż mam dylemat. Dajcie znać co wy myślicie na temat szczepienia przecie grypie u dorosłych i dzieci. Będę wdzięczna za wasze opinie. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-04-2021, 18:38
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 323
Domyślnie

A skoro już mowa o różnego rodzaju infekcjach, to czy orientujecie się może, jak odróżnić grypę od przeziębienia? Jakie są charakterystyczne objawy jednej, a jakie drugiej infekcji? Na jakiej podstawie można je od siebie odróżnić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 29-04-2021, 22:12
borbo borbo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 436
Domyślnie

jeszcze probiotyki też warto stosowac, mowię wam To jest bardzo wazna i konkretna oraz solidna sprawa. Ja głównie korzystam z https://mynarum.com/narimax-fast---m...lek,60,58.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.