kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 05-01-2019, 12:16
dariawaria dariawaria is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 569
Domyślnie wino jest zdrowe ?

Cześć, pracuje w reklamie i obecnie mam wypromować przewozy specjalistyczne wina stąd moje pytanie co uważacie o opinii, że wino jest zdrowe? Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 07-01-2019, 15:40
Nika Nika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 10
Domyślnie

Pracowałam kiedyś w reklamie firmy winiarskiej pewnego Greka. Dysponował odpowiednim budżetem więc nie było z tym problemów. Oczywiście reklama wina jest zakazana i trzeba to robić umiejętnie.
Czy wino jest zdrowe?
Żaden alkohol nie jest zdrowy!
Panuje powszechna opinia że lampka wina, czy kieliszek koniaku jest wskazana przy chorobach serca. Podaje się nawet ilość dzienna 150 ml dla wina i 25 g dla koniaku. To jednak nieprawda.
Powie wam to każda osoba która choruje na serce i nadciśnienie tętnicze. Przede wszystkim jest poważna interakcja z lekami. Leki na nadciśnienie przestają działać, co najmniej przez tydzień po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Zapobiegający kołataniu serca bibloc a alkohol to bardzo niebezpieczna mieszanka http://www.zachowajmyzdrowie.pl/inte...enie-tetnicze/ . Bibloc obniża tetno. W początkowej fazie działania alkoholu zapobiegnie częstoskurczom, a potem gdy tętno naturalnie się obniży może doprowadzić do zatrzymania pracy serca, bezdechu i trwałej bradykardii zatokowej. Leki rozrzedzające krew + alkohol to recepta na udar mózgu, tak zwany wylew. Doświadczył tego niedawno dr Zembala (zachowajmyzdrowie.pl/udar-mozgu-rehabilitacja-po-udarze/) .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-01-2019, 08:06
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

W rozsądnych ilościach na pewno nie jest niezdrowe. Ale picie alkoholu generalnie nie jest zalecane jako jeden z elementów zdrowego stylu życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 10-01-2019, 09:59
zenka zenka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 394
Domyślnie

Moim zdaniem lampka wina nie zaszkodzi, a może jednak dużo dać. Warto szukać ciekawych rozwiązań w sieci. Każdy znajdzie coś dla Siebie praktycznego w dobrej cenie np. w http://wineavenue24.pl . Mają tam wiele propozycji dobrych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 10-01-2019, 14:51
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie

w umiarkowanych ilościach oczywiście

a w nadmiarze nawet najzdrowsza rzecz jest szkodliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 11-01-2019, 18:39
sheldon Mężczyzna sheldon is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 2
Domyślnie

Trochę wina na pewno nie zaszkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-02-2019, 13:03
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 415
Domyślnie

Też zawsze zastanawiam się, jak to wygląda z tą zdrową stroną tego wina, ale racja - troszkę nikomu nie zaszkodzi, dlatego muszę zaopatrzyć się w jakąś ciekawą propozycję na stronie http://wineavenue24.pl ponieważ w przyszłym tygodniu wpadają do mnie koleżanki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-02-2019, 19:59
Barganda Barganda is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 1
Domyślnie

Ja słyszałam, że pite do posiłku w niewielkich ilościach ułatwia trawienie, więc zapewne coś w tym wszystkim jest
__________________
producent kajaków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 22-03-2019, 22:15
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

W małych ilościach wino może korzystnie wpływać na proces trawienia, ale oczywiście bez przesady. Bądź co bądź na pewno warto nieco więcej poczytać na temat trzeźwienia na https://wytrzezwiej.pl/o-nas/ . W końcu pewnie większości z nas zdarzyło się sięgnąć po nieco większą ilość trunków i wiemy, z jakimi to wiąże się przykrymi konsekwencjami, szczególnie następnego dnia rano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 18-07-2019, 13:09
Marra Marra is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 665
Domyślnie

W dużych ilościach nic nie będzie zdrowe. Jeśli jednak ktoś szuka jakiegoś lepszego wina, czy też chociazby szampana to polecam stronę https://dom-szampana.com.pl/. Ja zamawiam co jakiś czas coś dobrego stamtąd i nigdy się nie zawiodłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.