kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 14-06-2018, 15:15
antosia antosia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 113
Domyślnie Uporczywe duszności

Czy któraś z was spotkała na swojej drodze osobę z uporczywymi dusznościami i może podpowiedzieć, w jaki sposób była leczona? U mojej mamy ten problem utrzymuje się długo. Dopiero niedawno lekarz zasugerował tlenoterapię jako dodatkową możliwość. Mieszkamy w małym mieście. Wypożyczenie koncentratora i leczenie w warunkach domowych jest trudne przez słabą dostępność. Zastanawiam się nad zakupem koncentratora stacjonarnego Oterapia OLV-5 na raty. Wpierw jednak poproszę o opinie osoby, które znają problem i mogą potwierdzić skuteczność tej formy leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 20-06-2018, 13:56
mozajka mozajka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 1 152
Domyślnie

Metod leczenia duszności jest wiele. Z tego, co wiem tlenoterapia jest doraźnym sposobem na poradzenie sobie z trudnościami. Skoro wypożyczenie koncentratora jest u ciebie trudne lub mało opłacalne to po prostu kup nowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 22-06-2018, 15:26
antosia antosia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 113
Domyślnie

Już wiem więcej na temat tlenoterapii. Niestety na wypożyczenie koncentratora muszę czekać. Niby najprościej koncentrator kupić, ale problemem jest kwota. Zastanawiam się jeszcze nad ratami dla tego koncentratora z firmy Oterapia lub nawet zakupu tańszego modelu, bo nie znalazłam, póki co lepszej oferty. Mam nadzieję, że tlenoterapia pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 10-08-2018, 14:26
jagoda jagoda is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 13
Domyślnie

Tlenoterapia najczęściej ułatwia oddech. Podpięcie pod tlen w cięższych chwilach to jak wybawienie dla chorego. Koncentratory tlenu są wciąż w obiegu. Trzeba raczej szukać oferty na rynku komercyjnym. Warto też wracać uwagę na wielkość koncentratora. Stacjonarne zabierają sporo miejsca. Na tej stronie Oterapia.pl jest mobilna - pewnie mniejsza i bardziej praktyczna wersja. To zawsze lepsze rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 23-08-2018, 09:28
mariusz3322 Mężczyzna mariusz3322 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 5
Domyślnie

Duszności zawsze są bardzo nieprzyjemne według mnie.
__________________
tani hotel kołobrzeg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 17-09-2018, 21:38
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

A może tlenoterapia hiperbaryczna Oxybaria będzie dobrym rozwiązaniem na pozbycie się duszności? Wiele dobrego czytałam na temat tego zabiegu i muszę przyznać, że sama bardzo chętnie spróbuję. Jeśli też jesteście zainteresowani to polecam wejść sobie na stronę https://oxybaria.pl/ aby poznać wszelkie szczegóły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 22-03-2023, 10:34
glover.jada's Avatar
glover.jada glover.jada is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2023
Miasto: Warszawa
Posty: 11
Domyślnie

Uporczywe duszności muszą znacząco obniżać jakość życia osoby, której one dotyczą. Przy tego typu objawach nie ma żartów. Warto byłoby to zbadać u lekarza, który zajmuje się chorobami płuc, czyli pulmonologa.
__________________
poradnia pulmonologiczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 03-10-2023, 17:52
kaden.kohler's Avatar
kaden.kohler kaden.kohler is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2023
Posty: 4
Domyślnie

A może powinnaś zastanowić się na wypożyczeniem koncentratora tlenu z Warszawy - https://koncentratory-tlenu-wypozyczalnia.pl? O tym, jaki koncentrator tlenu dla pacjenta będzie najlepszy, decyduje wiele czynników. Wybór odpowiedniego produktu powinien zależeć przede wszystkim od rekomendacji lekarza, jednak pod uwagę należy brać również indywidualne preferencje oraz możliwości finansowe pacjenta. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje koncentratorów O2.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.