kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-11-2018, 09:32
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie Kiedy iść na pierwsze badanie prenatalne?

Kiedy najlepiej iść na pierwsze badanie prenatalne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 09-11-2018, 14:03
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

A to nie jest jakiś taki ogólny kalendarz wizyt w czasie ciąży?
Nie bardzo się na tym znam, nigdy nie byłam w ciąży.
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pi...nie-prenatalne znalazłam stronkę, gdzie piszą o tym wszystkim coś więcej.
Dowiesz się jak przygotować się na pierwsze badanie prenatalne, a być może znajdziesz tam również informację kiedy na takie iść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 05-02-2019, 17:48
Tomilawa Tomilawa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 431
Domyślnie

Najlepiej zapytać lekarza, który prowadzi takie badania. W Częstochowie polecam doktor Rozmus-Warcholińską, która przyjmuje na Kozielewskiego. Można u niej liczyć również na badania, wykonywane pod kątem ewentualnych wado płodu oraz USG ciąży na różnym jej etapie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-02-2019, 11:05
Noria Noria is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 214
Domyślnie

Pierwsze badanie prenatalne powinno być wykonane między 11 a 14 tygodniem ciąży. Jest to badanie refundowane przez NFZ więc powinien ci je wykonać lekarz prowadzący, albo dać na nie skierowanie (jeśli nie ma do jego przeprowadzenia odpowiedniego sprzętu). Pozwala ono wykluczyć wiele wad dziecka. Ja w ciąży miałam robione 3 takie badania (w I, II i III trymestrze) i jeszcze poza tym zdecydowałam się na badanie usg 4D, na który super widać już całe dzieciątko, łącznie z jego mimika i grymasami Fantastyczna sprawa, tak móc podejrzeć swoje maleństwo w brzuszku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-03-2023, 21:02
anik anik is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 373
Domyślnie

Nie jest za wcześnie, badania wolnego płodowego dna warszawa można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. To badanie nie niesie ryzyka poronienia ponieważ do jego wykonania wystarczy próbka krwi od mamy. Wiele mam decyduje się na takie badanie unikając dzięki temu inwazyjnej amniopunkcji. Wyniki są dostępne online maksymalnie do 10 dni roboczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-03-2023, 21:23
Wiewiórka Wiewiórka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 628
Domyślnie

Jeśli obawiasz się o swoją ciążę to zadbaj o nią korzystając z oferty tego gabinetu https://www.gabinetusg.com.pl/oferta...amy-brzusznej/ Mają tam świetnych specjalistów i cały zakres badań USG. Dzięki nim możesz być spokojna o przebieg ciąży jak i opiekę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.