kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 14-05-2018, 11:02
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Jestem zdania że należy się skupic na pogrzebie i godnym pochówku drogiej nam osoby. Jeśli brakuje wam sił, by wszystko samemu zorganizować to skorzystajcie z pomocy http://pogrzeby-brodno.pl/ Zajmą się wszystkim. To firma z tradycjami rodzinnymi. Działa już od lat. Przy niej też znajduje się zakład kamieniarski.
A co do stypy, to jednak o jakimś obiedzie bym pomyślała, gdyż mam rodzinę
przyjezdną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 11-06-2018, 22:26
Skoczek31 Mężczyzna Skoczek31 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 4
Domyślnie

Wydaje mi się, że mimo wszytko powinno się zaprosić przyjezdnych chociaż na obiad, atmosfera nie będzie dobra, ale wypada. Odnośnie samego pogrzebu to dobrze jest współpracować z zakładem pogrzebowym, który znacznie odciąży rodzinę najbliższą. Wydaje mi się, że na tej stronie https://sacramentum-pogrzeby.pl/uslugi-pogrzebowe właśnie taką ofertę usług pogrzebowych możecie znaleźć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 21-06-2018, 20:30
inka inka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 1 175
Domyślnie

Tak jak już poprzednik napisał, często rodzina zjeżdża się z różnych miejsc w Polsce więc chociażby obiad wypada zorganizować. Jednak wydaje mi się, że jest wiele takich obowiązków, które ciążą na rodzinie zmarłego na przykład dbanie o grób i estetykę cmentarza, stąd dobrze jest zamówić ładny nagrobek by zabezpieczyć też miejsce spoczynku zmarłego. Ze swojej strony mogę Wam polecić skorzystać ze strony https://krakgranit.pl/nagrobki-cennik/ . Pracują tam naprawdę osoby, które się na tym znają i będziecie zadowoleni z usługi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 26-07-2018, 08:40
laska88 laska88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 761
Domyślnie

bardzo często ciężko jest skupić się na żałobie, kiedy cała organizacja pogrzebu na nas spłynęła. W takich chwilach najlepiej jest zatrudnić tego typu http://www.calvaria.pl/ profesjonalne firmy, które kompleksowo zajmą się organizacją pogrzebu. Nawet jeżeli będzie trzeba to zajmą się opieką nad grobem w czasie kiedy wy np. wyjeżdżacie za granicę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 19-09-2018, 12:01
majka34 majka34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 379
Domyślnie

Pożegnanie jest ważną rzeczą. U nas w Lublinie np. firma styks http://www.styks.com.pl/ zajmuje się wszystkim. Warto takich miejsc szukać. Jedna firma, która zorganizuje wszystko co trzeba w dobrej cenie.Człowiek podczas takich dni po utracie bliskiej osoby nie mają głowy do myślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 20-09-2018, 15:25
velzo velzo is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 4
Domyślnie

według mnie nie obowiązkowo, ale dobrze kiedy jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 29-09-2018, 13:00
doralola113 doralola113 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 1
Domyślnie

Nie wiem z jakiej racji stypa jest obowiązkowa, ktoś umarł więc po co ta cała szopka z wielkimi wystawnymi stypami np w restauracjach.
__________________
komatz.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 08-10-2018, 10:16
thannaaa thannaaa is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 53
Domyślnie

ja osobiście podzielam twoje zdanie, nie przekonuje mnie ta "tradycja". dzień pogrzebu to ciężki dzień dla bliskich zmarłego, nie jest to dobra okazja dla spotkań towarzyskich. nie rozumiem tej tradycji. gdy przyjeżdża rodzina z daleka, można ją zaprosić ewentualnie do domu na obiad, ale restauracje itp... nie jest to dla mnie dobry pomysł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 03-01-2019, 08:12
Malwinka27 Malwinka27 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 520
Domyślnie

Warto także pamiętać o wykonaniu porządnego nagrobka który jest swojego rodzaju pomnikiem pamięci o bliskiej osobie. A jeśli nie do końca budżet pozwoli Ci na jego zakup to ze swojej strony polecam również zwrócić uwagę na propozycje od iRaty.pl dzięki czemu będziesz mógł rozłożyć tą zapłatę na dłuższy okres w odpowiednio dopasowanych ratach do możliwości. Wystarczy tylko złożyć szybki wniosek na ich stronie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 08-01-2019, 15:58
sonim sonim is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 4
Domyślnie

nie obowiązakowo, ale jak przyjeżdża rodzina z daleka to wypada zrobić
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.