kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #101  
Stary 23-05-2017, 10:58
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Obiady

Ja nigdy nie zapomnę obiadów robionych przez moją mamę. Mieszkałam w dzieciństwie na wsi, tam panuje inny tryb życia niż na wsi i jeszcze wówczas gospodyni, która nie gotuje, była wytykana palcem. Mojej mamy nawet nie trzeba było namawiać do gotowania, radziła sobie w kuchni jakby się tam urodziła. Ja tylko częściowo odziedziczyłam po mamie zamiłowanie do pieczenia, zwłaszcza do niektórych potraw . Teraz żyję w mieście, bardzo często w biegu i w tygodniu zazwyczaj nie mam czasu na gotowanie czy jakieś wypieki. Dopiero w weekendy robi się luźniej i mogę wtedy więcej czasu spędzić w kuchni. Przy okazji spędzam go ze swoją córeczką, Hanią, której w dni powszednie nie mogę poświecić tyle czasu, co bym chciała. Ale wracając do tematu, to zazwyczaj gotuję dwa dania: zupa plus drugie danie, czasem są to kotlety schabowe, czasem mielone, czasem krokiety, różnie. Muszę się Wam też pochwalić, że ostatnio upiekłam chleb swojej roboty! Zrobiłam go z mąki pszennej - https://www.jedzpij.pl/maka-chlebowa i wyszedł nawet całkiem całkiem. W każdym razie mąż i córka się nie potruli, a Hania nawet dopytuje, kiedy ponownie upieczemy chleb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Stary 26-06-2017, 14:43
fiona45 fiona45 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 234
Domyślnie

U nas różnie sprawdza się obiad raz szybki , raz wypracowany ale smaczny. Królują często racuchy lub naleśniki z dżemem. Taki dżem owocowy sprawdza się rewelacyjnie do wielu smakołyków. A naleśniki szybko się robi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Stary 30-06-2017, 10:22
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Dzieciaki uwielbiają takie dania, tylko one są czasochłonne. A wiecie, że szybkie gotowanie jest możliwe z mrchef.pl? To usługa, dzięki której można otrzymać przepisy i składniki niezbędne do przygotowania dań wybranych na stronie na dany tydzień. Nie tracicie czasu na robienie zakupów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Stary 09-07-2017, 12:45
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Jeśli chodzi o obiady to ja często po prostu nie mam już na nie pomysłów. Staram się wtedy szukać inspiracji w sieci. Ostatnio koleżanka poleciła mi stronę z przepisami http://smazymy.com/. Co myślicie o takim rozwiązaniu jak frytura?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Stary 10-07-2017, 14:20
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Na blogu Kwestia Smaku znajdziesz mnóstwo świetnych przepisów. Najlepiej tam zaglądać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Stary 11-07-2017, 09:01
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Uwielbiam gotować i robię to kiedy tylko mam czas. Lubię też gotować zdrowo. Kupuję często książki z przepisami. Ostatnio na inbook.pl znalazłam fajne pozycje ksiażkowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Stary 12-07-2017, 14:40
karioka karioka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 97
Domyślnie

U nas zupa to podstawa, dziś na przykład gołąbkowa była
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Stary 18-07-2017, 10:49
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

U mnie zupa to zawsze "samodzielne" danie. Nie robię wtedy nic innego na obiad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Stary 02-09-2017, 19:48
Tomson Mężczyzna Tomson is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 743
Domyślnie

Wedlug mnie czasami warto jest zdecydwać się na catering Dzięki temu nie musimy zastanwiać się co ugotować, ja chyba zdecyduje się na takie http://www.food2door.pl/menu/cennik-t15 catering dietetyczny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Stary 05-09-2017, 07:42
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Cytat:
Napisał karioka
U nas zupa to podstawa, dziś na przykład gołąbkowa była

Lubię zupy , chociaż dla mnie jest to również samodzielne danie.Szczególnie na tygodniu. Często na przykład wieczorem gotuję zupkę. A następnego dnia mamy obiadek.
Z chlebkiem można sie najeść

Zbliża się sezon na dynie..... Polecam zupę krem z dyni:
https://www.przepisy.pl/przepis/krem...em-kokosowym-1

z dodatkiem piersi z kurczaka:
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.