kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #61  
Stary 02-07-2015, 12:37
Dersława Dersława is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Mrożony mus truskawkowy

15 dag cukru pudru
1 kg truskawek
170 ml śmietany kremówki
Cukier ze szklanką wody podgrzewamy w garnku, aż się całkowicie rozpuści. Dodajemy purée z 90 dag oczyszczonych truskawek, mieszamy, schładzamy w lodówce. Śmietanę ubijamy na sztywną pianę, mieszamy z pulpą truskawkową. Wlewamy najlepiej do silikonowej formy tortowej i zamrażamy całkowicie. Dekorujemy pozostałymi owocami i podajemy natychmiast.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Stary 08-07-2015, 14:42
bozii bozii is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

ciasto szpinakowe

Składniki:

350 - 400 g szpinaku*
3 duże jajka
3/4 - 1 szklanka drobnego cukru do wypieków
1 szklanka oleju słonecznikowego lub rzepakowego
2 szklanki mąki pszennej**
3 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki soku z cytryny
skórka otarta z 1 cytryny

* Mrożony szpinak rozmrozić na sitku, po czym odcisnąć z nadmiaru wody. Warto też zmiksować blenderem, by ciasto miało bardziej jednolity kolor. Świeży szpinak (bez łodyżek) umieścić w malakserze lub rozdrobnić blenderem. Powinna powstać gęsta papka drobno posiekanych liści.

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia, odłożyć.

W misie miksera umieścić jajka, w całości, wsypać cukier i rozpocząć ubijanie. Ubijać (końcówkami miksera do ubijania piany z białek) na najwyższych obrotach miksera do momentu uzyskania jasnej, puszystej masy, która nawet potroi swoją objętość. Do ubitej piany strużką wlewać olej, nie zaprzestając miksowania. Dodać szpinak, sok i skórkę z cytryny, zmiksować.

Do masy szpinakowej dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i wymieszać szpatułką do połączenia.

Ciasto przelać do tortownicy o średnicy 23 cm wyłożonej uprzednio papierem dopieczenia (sam spód). Piec w temperaturze 165ºC przez około 40 minut lub dłużej, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić w formie, następnie na kratce.

Ciasto urośnie z górką, którą trzeba odciąć. Można zjeść, można też pokruszyć a okruchy zachować do dekoracji. Pozostałe ciasto przekroić na 2 blaty.

Masa śmietankowa:

250 ml śmietany kremówki 36%
125 g serka mascarpone
1,5 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii lub cytryny lub soku z cytryny

Wszystkie składniki powinny być schłodzone.

Składniki na krem umieścić w misie miksera i zmiksować do otrzymania gęstego kremu śmietankowego.

Dodatkowo:

liście szpinaku, do dekoracji
świeże truskawki, do dekoracji

Wykonanie

Pierwszy blat ciasta położyć na paterze. Posmarować kremem śmietankowym zostawiając niedużo kremu do dekoracji. Przykryć drugim blatem ciasta. Wierzch ciasta lekko posypać okruchami, wokół brzegów poukładać listki szpinaku, z reszty kremu śmietankowego zrobić na nich rozetki (wyciskając z rękawa cukierniczego z tylką w postaci gwiazdki), udekorować truskawkami.

Przechowywać w lodówce.

** Najpierw warto przygotować sobie 1,5 szklanki mąki z proszkiem do pieczenia. Pół szklanki trzymać w zanadrzu i jeśli ciasto będzie wydawało się bardzo gęste, nie dosypywać. Ilość dodanej mąki może zależeć od ilości szpinaku, jego rozdrobnienia, odsączenia itp.

Smacznego :-).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Stary 09-07-2015, 13:27
kalkalalka kalkalalka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Faworki

mąka 3 szklanki
żółtka 7 szt
masło 2 łyżki
śmietana kwaśna 1/2 szklanki
alkohol 2 łyżki
olej
sól
cukier puder
Do mąki dodać żółtka, masło pokrojone na wiórki, śmietanę, spirytus i szczyptę soli. Ciasto zagnieść i odłożyć do lodówki na ok. 1 godz. Po wyjęciu z lodówki podzielić ciasto na 3-4 części i cienko rozwałkować. Kroić na paski szerokości ok. 3 cm i długości ok. 10 cm. Na środku każdego kawałka robić ok. 1,5 cm nacięcie i przewlekać przez nie koniec ciasta. Smażyć na rozgrzanym oleju po kilkanaście sekund. Nadmiar tłuszczu osączyć na papierowym ręczniku. Posypać cukrem pudrem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Stary 22-07-2015, 08:10
Maturzystka Maturzystka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

A czy to jest przez was wypróbowany przepis ? Czy raczej przez was to nie jest dziewczyny wypróbowany przepis bo całkiem fajnie się on zapowiada i według mnie mogę go sobie zrobić bo teraz to ja mam wolny weekend i teraz właśnie chcę go jakoś spędzić produktywnie. Tutaj na pewno skorzystam z tych waszych kilku kawałów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Stary 17-03-2016, 15:31
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Niestety kompletnie nie potrafię piec, a potrzebuje torty na imprezę urodzinową mojego dziecka, która odbędzie się już za 2 tygodnie. Robiłam kilka prób, ale wszystkie okazały się nieudane. Nie ma sensu dalej próbować, bo tylko zmarnuje całą masę składników i nic z tego dobrego nie wyjdzie, a chcę, żeby tort był nie tylko dobry, ale także ładny. Pomyślałam, że mogłabym go zamówić przez internet. Sprawdzałam już oferty cukierni internetowych i najbardziej przekonuje mnie oferta tej cukierni http://e-torty.pl/ , bo mają torty z kształcie postaci bajek, które bardzo lubi mój syn. Któraś z Was zamawiała u nich jakiś tort?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Stary 30-03-2016, 20:09
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

zawsze miałam problem ze zwykłym biszkoptem, wychodził mi ciężki suchy. ale znalazłam dobrą recepturę, jakby ktoś szukał to tutaj jest video codogara.pl/4083/biszkopt-idealny-video . sprawa prosta, ale jednocześnie trudna , chodzi o szczegóły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Stary 31-03-2016, 13:42
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Ja korzystam z przepis na biszkopt z Kwestii Smaku. I zawsze mi to ciasto wychodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Stary 08-04-2016, 12:55
anka84's Avatar
anka84 anka84 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 48
Domyślnie

macie może jakiś dobry przepis na sernik na zimno?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Stary 25-04-2016, 15:05
babciabogusia babciabogusia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 30
Domyślnie

anka84 przepisem cię niestety nie poratuje, bo unikam kuchni jak ognia, ale jeżeli chciałabyś kiedyś spróbować, albo potrzebowałabyś sernika na teraz, zaraz to polecam ci sernik cytrynowy z http://asprod.com.pl/cukiernia. Naprawdę przepyszny a smakuje jak domowy, już parę osób pytało mnie o przepis na niego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Stary 16-05-2016, 11:35
Patrycja's Avatar
Patrycja Patrycja is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 17
Domyślnie

ja szukam przepisu na dobry sernik, pomożecie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.