kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Uroda
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 05-07-2018, 13:03
Romka Romka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1
Domyślnie

Twarda woda jest szkodliwa dla sprzętów AGD, ale również dla skóry, włosów i paznokci. Twarda włoda wysusza nasze ciało jest źródłem kamienia w czajniku, pralce, zmywarce czy na armaturze w kuchni i w łazience. Na cały dom warto miec zentralny zmiękczacz np Ecoperla Toro, a do picia czy do eksoresu do kawy, dobrze mieć specjalny filtr - odwócona osmoza z mineralizatorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 18-08-2018, 10:23
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Ja od jakiegoś czasu stosuję dzbanek filtrujący wodę. Piję teraz tylko taką przefiltrowaną wodę, już nie kupuję wody do picia w butelkach, a takich kiedyś szło u mnie sporo w skali tygodnia. Filmik o tym produkcie można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=fNkCkyr498E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 21-08-2018, 18:26
Sofokles Mężczyzna Sofokles is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 4
Domyślnie

Ja na Waszym miejscu zaglądnęła bym na przykład na bloga http://bogorianum.pl/ . Poruszają tam temat twardej wody oraz wszelkich sposobów na jej zmiękczenie. Wydaje mi się, że możecie się dzięki temu wiele dowiedzieć o tym problemie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 22-08-2018, 13:24
batyst batyst is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 7
Domyślnie

W moim miejscu zamieszkania jest wyjątkowo twarda woda, która sprawia, że skóra potrafi pękać pod natryskiem, jak myje się naczynia. Ze względów bezpieczeństwa nie piję kranówki, wolę już kupować wodę w butelkach. Myślę od jakiegoś czasu nad sposobami zmiękczania wody, ale nigdy nie starcza mi czasu albo zapominam się tym zająć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 29-11-2018, 12:55
gasella gasella is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 676
Domyślnie

Oj to masz strasznego pecha, ja nie mogę narzekać na warszawską kranówkę, nie jest twarda a nawet można ją pić bezpośrednio z kranu, nie mam obaw bo nawet na lotnisku i w szkołach są poidełka z taką wodą więc musi być czysta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 29-11-2018, 14:13
seaman's Avatar
seaman seaman is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 3
Domyślnie

Niezwykle ciekawe i przydatne rzeczy! Dzięki wielkie!
__________________
Był moim kochankiem i najlepszą przyjaciółką jednocześnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 29-12-2018, 15:17
aleks454 Mężczyzna aleks454 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1 334
Domyślnie

Jeśli ktoś miał powódź w mieszkaniu to wie że warto znać takie firmy jak ta http://www.protek.pl/osuszanie-podposadzkowe.html które w razie takiego wypadku pomogą. Polecam ich serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 19-01-2019, 15:11
Wiewiórka Wiewiórka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 628
Domyślnie

Gdyby twarda woda nie była szkodliwa to nie istniałyby takie firmy jak ta https://www.oriontecdladomu.pl/ Mają szeroki wybór produktów które pozwolą nam mieć czystą uzdatnioną wodę cały czas. Fachowa obsługa pomoże nam wybrać odpowiedni produkt dostosowany do naszych potrzeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 18-10-2021, 16:41
Magdalena_Lena Magdalena_Lena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2021
Posty: 1
Domyślnie

Twarda woda niekorzystnie wpływa też na zęby, warto zainwestować w filtr. Póki co jeszcze nie kupiłam, ale używam wody butelkowanej albo przegotowanej niemal do wszystkiego. No i warto pamiętać, że twarda woda szkodzi pralce i zmywarce, dlatego trzeba regularnie je czyścić środkami odkamieniającymi. Ja o tym w ogóle nie pomyślałam do momentu, aż zmywarka przestała rozpuszczać tabletki, bo sitka na doplywie były zakamienione. Pomógł mi serwisant z https://usterka.pl/serwis-agd/warszawa/naprawa-zmywarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 13-12-2021, 10:27
Amela22 Amela22 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 276
Domyślnie

My mamy w domu dzbanek filtrujący Provence z aquaphor. Dokładnie filtruje wodę, jest ona smaczna i krystaliczna. Sam dzbanek za to pojemny i solidny, łatwy w obsłudze. Dzięki niemu zawsze mamy pod ręką ulubioną wodę Jestem z niego zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.