kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 07-05-2015, 19:41
milenax milenax is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Ja u siebie w ogrodzie stosuje spirale na komary. Może nie pachnie to zbyt przyjemniej, ale jest efektywne. Wiadomo potrzeba mieć ich parę, żeby rozmieścić w paru miejscach ogrodu, ale mnie jeszcze dotychczas nie zawiodły. Poza tym polecam olejek waniliowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 08-05-2015, 11:44
ida2015 ida2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

U mnie opryski nie pomagały, stosowałam je przez długi okres czasu ale niestety nie były dla mnie skuteczne..Musiałam zastosować coś innego co by mi pomogło, szukałam wiele rzeczy do tego by się pozbyć tych okropnych owadów. Zastosowałam się do rady mojej mamy i właśnie postawiłam specjalne kwiatki i doniczki co potrafią w sposób bardzo dobry odstraszyć owady i komarzyska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 15-05-2015, 08:57
Kubota76 Mężczyzna Kubota76 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 7
Domyślnie Naturalne zwalczanie komarów

Ja postawiłam na naturalne zwalczanie komarów. Proponuję posadzenie w ogrodzie komarnicy i kocimiętki. Zwłaszcza kocimiętka (tylko w dużych ilościach) odstrasza komary, a jednocześnie ładnie kwitnie. Minus za to, że przyciąga koty. Komarnica jest roślina jednoroczną a kocimiętka wieloletnią, więc warto zainwestować w tę roślinę. Ładnie się też komponuje np. z lawendą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 16-05-2015, 08:53
miastowa miastowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 9
Domyślnie

No nie, nie mów, że takie coś postawiłaś..Ja właśnie coś takiego też postawiłem i po prostu mi to bardzo mocno pomaga - dosłownie we wszystkim. Najlepszym to jest sposób na pozbycie się raz na zawsze tych paskudnych komarów co szczególnie latem mogą dać się we znaki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 22-05-2015, 18:03
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

Trudna sprawa z tymi komarami, jak w okolicy jest jakiś zbiornik wodny to raczej są marne szanse na pozbycie się tych insektów. Oczywiście warto próbować. przede wszystkim moskitiery, żeby nie wlatywały do domu. Warto też zamontować w ogrodzie elektroniczne odstraszacze na komary i muchy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 23-05-2015, 10:35
bridget78 bridget78 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Nie znalazłam niestety jeszcze dobrego sposobu na całkowite pozbycie się owadów i komarów. Bywa to uciążliwe i te komary wciąż potrafią męczyć człowieka..Kiedyś w mieszkaniu miałam specjalne paprotki i kwiaty..Teraz już nawet mi to nie pomaga i jest trochę kiepsko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 08-06-2015, 15:13
adakol adakol is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Zawsze można się wyposażyć w takie elektroniczne odstraszacze owadów (nie tylko komarów, ale również much i meszek). Warto takie urządzonka trzymać zarówno na zewnątrz, np. na tarasie czy balkonie, jak i wewnątrz budynku. Wtedy działanie jest najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 10-06-2015, 09:08
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Postaw też olejek do pieczenia ciast. On odstrasza komary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 10-06-2015, 19:42
pannica089 pannica089 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Stawiam co roku olejek do pieczenia, u mnie pomaga w stopniu co najmniej dobrym. Jak zawsze po siedzeniu w ogrodzie na jakimś grillu byłam zawsze pogryziona przez komara to od zeszłego roku jak stosowałam ten olejek wszystko przeszło żaden komar mi nie straszny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 11-06-2015, 15:02
ozia006 ozia006 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Olejek do pieczenia jest spoko. Dobrze też użyć jakiś sprayów na owady też działają. Wiem, że są też takie świece albo lamp, które je odstraszają. Ewentualnie czymś się spryskać przed wyjściem na grilla - u mnie to działa. Sposobów jest trochę. Wystarczy poszukać
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.