kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #101  
Stary 17-09-2020, 11:54
Ptysiek Ptysiek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 38
Domyślnie

Czy rozważałyście jakość okien? Znalazłam laboratorium, w którym można zbadać jakość okien i teraz nie wiem, czy zakupione okna powinny mieć certyfikat, czy to ja mam zlecić badanie jak już kupię? Poniżej strona, którą znalazłam https://badaniaokien.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Stary 19-09-2020, 16:59
staranawagarach Mężczyzna staranawagarach is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 62
Domyślnie

Zdarza się dość często gdy decydujemy się na firmę która wykonuje usługi budowlane, że ich wachlarz usług obejmuje różne usługi które nie znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Warto przejrzeć stronę internetową danej firmy aby zaznajomić się z ich ofertą. Jeżeli mamy w planach poważną inwestycje jak budowa domu czy rozbudowa domu to musimy znaleźć firmę która wykonuje dokładnie te usługi. Na rynku jest wiele niedużych firm, która zajmują się drobnymi pracami remontowymi i raczej zatrudnienie takiej firmy do większej inwestycji jako jedynego wykonawcy nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Nie warto powierzać swojego czasu ani środków dla firmy która będzie się niejako uczyć na naszym zleceniu. Przykładowo budowa fundamentów jest bardzo ważnym etapem w trakcie budowy i wszelkie uchybienia na tym etapie mogą zagrażać przyszłej konstrukcji budynku, co praktycznie po ukończeniu jest niemożliwe do poprawy bez znacznej ingerencji w samą konstrukcję tj. bez ewentualnych częściowych bądź znacznych prac rozbiórkowych. Warto zauważyć również, że modernizacja domu to dobry moment aby upewnić się czy stan naszych instalacji jest satysfakconujący. Bezpieczeństwo płynące z dobrze funkcjonujących instalacji jest gwarancją spokoju. Instalacje elektryczne powinny mieć wykonywane przeglądy w regularnych odstępach czasu mniej więcej co kilkanaście miesięcy, aby mieć spokój, że nie dojdzie do jakiegos zwarcia a w konsekwencji do sytuacji zagrażającej życiu. Nie mniej ważne, aby przejrzeć instalacje sanitarne, dobrze działająca instalacja wodna zapobiega potencjalnym awariom, a nikt z nas nie chce po powrocie z pracy zastać zalanej podłogi, która przecieka do sąsiada, który już na nas czeka... Funkcjonalna klimatyzacja czy sprawnie działająca wentylacja z pewnością pomoże przetrwać uporczywe dni okresu letniego, nie wspominając już o sytuacji gdy np. pracujemy w jakimś pomieszczeniu w którym wydobywają się nieprzyjemne zapachy.
__________________
https://budowa-remonty.xlx.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Stary 22-09-2020, 16:21
Gourmet Gourmet is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 073
Domyślnie

Myślę, że nie podjęłabym się budowy domu, skoro na rynku wtórnym jest masa pięknych domów, aczkolwiek do remontu. Wolałabym jednak ten remont od stawiania od podstaw nowego domu. Akurat znajomi z Rzeszowa wymieniali dach w domu, który akurat kupili. Skorzystali z dachówki z posypką wulkaniczną Gerard Classic https://www.gerardroofs.pl/pl/produkty/gerard-classic Stary dom, który jakże zyskał na wymianie dachu. Wygląda jak nowy. Dom na rynku wtórnym można kupić za niewygórowaną kwotę pieniędzy. Uważam, że warto się rozejrzeć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Stary 22-09-2020, 18:35
astraso astraso is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 2 437
Domyślnie

Warto zajrzec tutaj aby dowiedzieć się wiecej ! https://gstarcad.pl/tanio-szybko-dob...projektowania/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Stary 22-09-2020, 19:22
wojciechrok Mężczyzna wojciechrok is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 4
Domyślnie

Ja wolałbym wybudować sam, ponieważ miałbym własne preferencje co do projektu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Stary 22-09-2020, 19:43
aglae54's Avatar
aglae54 aglae54 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 4
Domyślnie

Według mnie lepiej jest wybudować dom na własnych zasadach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Stary 22-09-2020, 19:54
kmedhurst's Avatar
kmedhurst Mężczyzna kmedhurst is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Łódź
Posty: 6
Domyślnie

Jestem naprawdę ciekawy co postanowiłeś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Stary 23-09-2020, 11:39
clade clade is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 4
Domyślnie

raczej kupić, budowa jest nieopłacalna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Stary 18-10-2020, 07:37
pawel332676767 Mężczyzna pawel332676767 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Posty: 2 183
Domyślnie

Przyjaciel mi powiedział że jak chce mieć bardzo ładna kostkę brukowa to na pewno dobrze zrobię jak skorzystam że sklepu https://zafuguj.pl/produkt/fug-mix-optimal/ .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Stary 18-10-2020, 14:14
staranawagarach Mężczyzna staranawagarach is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 62
Domyślnie

Dach jest bardzo ważnym elementem każdej nieruchomości, a jeśli mowa o domkach jednorodzinnych to jest także jego wizytówką, ponieważ jest najzwyczajniej widoczny z dołu. Zadbany i czysty dach to także gwarancja, że z czasem nie zostanie uszkodzony. Dlatego co jakiś czas warto zdecydować się na mycie dachu. Ze względu na to, że jest to praca na wysokości, to jeśli sami nie czujemy się na siłąch to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.
__________________
https://budowa-remonty.xlx.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.