kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 27-10-2015, 15:20
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Ocena kompetencji zawodowych nasila wyścig szczurów?

Myślicie, że takie okresowe oceny kompetencji nasilają wyścig szczurów?
Co o tym sądzicie? Jestem ciekawa opinii zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 27-10-2015, 17:55
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

Nie wydaje mi się, żeby to miało nasilać wyścig szczurów.
Nie jestem specjalistką, ale taka ocena kompetencji i zarządzanie kompetencjami chyba odbywa się raczej poza samymi pracownikami. Tzn. oni raczej nie wiedzą jak są oceniani, chociaż nie wiem sama.
Zobacz sobie tutaj: http://empower.pl/model-kompetencyjny/ - może na tej stronce znajdziesz więcej przydatnych informacji.
Poczytaj sobie w wolnej chwili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-10-2015, 13:47
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Teraz cały czas człowiek ma styczność z jakimiś nowościami, co chwilę trzeba podnosić kwalifikację i być jak najlepiej przygotowanym na zmiany.
Ostatnio nawet czytałam tutaj: http://sukcesja.4bp.com.pl/ czym jest sukcesja w organizacji. Okazuje się, że nawet z tego można się wybrać na szkolenie.
Prawda jest jednak taka, że to jest potrzebne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 02-11-2015, 08:51
Bożenna Bożenna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 4
Domyślnie

Jeżeli się to wszystko byle jak zaplanuje, to wyjdzie wyścig szczurów. A jak manager jest mądry i pomyśli, zanim zaplanuje ocenę, to może z tego wyjść całkiem sensowna rozmowa z pracownikiem, na której skorzystają wszyscy - i firma, i pracownik.

Poczytaj o tym tutaj: Ewaluacja pracowników dostosowana do potrzeb firmy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 12-10-2016, 18:14
Ciril Ciril is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 182
Domyślnie

To zależy jak się to przeprowadzi, może pomóc a może też zaszkodzić. Ważne by na co dzień mieć zdrowy dystans do swojej pracy. Szczególnie jeśli piastujecie wysokie i stresujące stanowisko. Może wam w tym pomóc sport, zajrzyjcie sobie na http://www.injob.com/pl/pl/career-pl...er-na-sportowo nie dość że to dobre dla zdrowia to jeszcze zwiększa naszą wydajność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 14-10-2016, 08:59
Kostka Kostka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1 389
Domyślnie

No nie wiem, ale to pewnie zależy od kilku czynników, a także od samych ludzi i ich nastawienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 10-11-2016, 09:21
Kateńka Kateńka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 3
Domyślnie

Wydaje mi się, że w każdej pracy muszą jakoś ocenić twoje postępy itp. Nie ma w tym nic złego. Wszystko tak naprawdę zalezy od atmosfery – rywalizacja może się wkrasc nawet w firmach, które nie korzystaja z takiego systemu ewaluacji. U mnie w firmie nie mamy z tym problemów, bo każdy ma swoje zadania i stara się wykonać jak najlepiej i nie ogląda się przy tym na innych. Jeśli chcielibyście pracować w takiej firmie, to polecam to ogłoszenie: https://pl.kruk.eu/kariera/oferta-pracy?id=106 . Szukamy obecnie doradcy terenowego w całej Polsce, warunki są fajne, więc myślę, ze naprawdę warto zaaplikować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 14-11-2016, 11:55
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Wszystko zależy od podejścia szefa i współpracowników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 27-09-2022, 00:25
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

Umiejętnie wykorzystana ocena kompetencji może mieć bardzo pozytywny wpływ na działanie przedsiębiorstwa. Nowoczesne zastosowania tej metody są opisane na przykład na stronie https://effectiveness.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-01-2024, 12:11
zoie87's Avatar
zoie87 zoie87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2024
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1
Domyślnie

Moim zdaniem jeśli oceny kompetencji są wykorzystywane w sposób, który promuje konkurencję między pracownikami bez równoczesnego uwzględniania współpracy, może to zachęcać do rywalizacji na zasadzie "wyścigu szczurów". Skupienie się na identyfikowaniu mocnych stron i obszarów do poprawy, a także oferowanie indywidualnych planów rozwoju może zmniejszyć presję rywalizacji.
__________________
metody rozwoju pracowników
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.