kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 31-05-2017, 20:21
eryk_ws Mężczyzna eryk_ws is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 2
Domyślnie Marzymy o dziecku...

Ciąża - jak się do niej przygotować? Wraz z dziewczyną marzymy o potomku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 08-06-2017, 09:36
malvina malvina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 194
Domyślnie

Wg mnie kobieta powinna zrobić podstawowe badania, np. morfologię krwi. Na pewno trzeba też zadbać o dietę, zrezygnować z alkoholu, papierosów, czyli generalnie prowadzić zdrowy tryb życia (dotyczy to też mężczyzny). Kobieta może też brać suplement Inofem http://www.inofem.pl/ . On pozytywnie wpływa na płodność - reguluje cykle, pobudza owulację, poprawia profil hormonalny i jakość komórek jajowych. Poza tym ma w składzie też kwas foliowy, który koniecznie trzeba brać, starając się o dziecko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 08-06-2017, 12:05
morrena morrena is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 7
Domyślnie

przed ciążą zażywać kwas foliowy albo witaminy dla kobiet w ciązy. do tego odwiedzić stomatologa, ginekologa, endokrynologa a jak chcecie to moze oboje zrobic sobie badania genetyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 23-08-2017, 13:16
kinnia kinnia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 725
Domyślnie

Gdy zaczniecie starania warto jest przygotować organizm do ciąży, odpowiednia dieta , witaminy. Jeśli dłuższy czas wam nie wychodzi to warto zrobić badania. Może być tak że wystarczy tylko wyrównać równowagę hormonalną , może pomóc w tym Inofem. Jest on specjalnie skomponowanym produktem który pomaga przywrócić właściwą częstość cykli i zajść w upragnioną ciążę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-09-2017, 13:32
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Ja tam wcale na to nie patrzyłam. Kiedy z mężem podjęliśmy decyzję, że zaczniemy się starać o dziecko okazało się, że już byłam w ciąży. To czy będziemy się zdrowo odżywiać czy zrobimy dziesiątki badań wcale nie gwarantuję, że zajdzie się w ciążę. Kobieta często zachodzi w ciąże wtedy kiedy nie jest to na niej wymuszane, kiedy się o to specjalnie nie stara i podchodzi do tego z wielkim luzem. Ale oczywiście i zdrowe odżywianie i dobry stan zdrowia mają jakiś tam wpływ na zajście w ciąże. Ja teraz mam inny problem. Nie wiem jak nazwać dziecko. W wyborze imienia chłopca pomógł mi artykuł o Świętym Mikołaju z http://www.listymikolaja.pl/swiety-m...up-z-miry.html . No ale okazało się, że to jednak dziewczynka i tu klops. Bo żadne imię damskie mi się nie podoba. Zawsze z kimś mi się kojarzy. W podstawówce miałam wredną Martę, więc Marta odpada. I tak jest z większością damskich imion. Może jakieś podpowiedzcie, zależy mi aby było to polskie imię. Bardzo proszę o jakieś propozycję imion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 21-11-2017, 10:22
karolinar karolinar is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 8
Domyślnie

Jeśli marzycie o dziecku, to warto też zanim zaczniecie się starać zbadać nasienie, słyszałam o dobrej klinice w Warszawie https://www.warszawa.klinikabocian.p...anie-nasienia/. Na wyniki nie czeka się długo, a dodatkowo jest darmowa konsultacja z lekarzem. Po takim badaniu i rozmowie łatwo można wywnioskować czy są szanse i czy należy stosować dodatkową suplementację. W każdym razie trzymam kciuki i powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 24-11-2017, 11:05
angelika angelika is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 36
Domyślnie

najlepiej nie planować ewentualnie się przebadać i się tym nie stresować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 26-11-2017, 00:07
evangeline evangeline is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 836
Domyślnie

Na pewno musicie być pewni że jesteście na to gotowi- i psychicznie i finansowo, trzeba też mieć gdzie mieszkać i mieć czas dla dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 28-11-2017, 10:47
mona21 mona21 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 730
Domyślnie

Tutaj rzuć okiem http://emaluszki.pl/. to portal stricte parentingowy. Znajdziesz tam wiele porad w temacie tego jak przygotować się do ciąży i co potem. Myślę, że Ci się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 29-11-2017, 14:41
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

To trzeba się odpowiednio przygotować. A później pójść do odpowiedniego lekarza. Ja chodzę do bardzo fajnej pani doktor do Pani Beaty Chołys Duszyńskiej, zawsze wszystko mi cierpliwie tłumaczy, a w razie czegoś pracuje w szpitalu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.