kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-06-2019, 21:16
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie Żylaki i obrzęki

Profilaktyka zapobiegania żylakom nie jest trudna. Trzeba unikać np. długiego siedzenia i stania, zakładania nogi na nogę, noszenia krępującej ruchu odzieży czy dźwigania ciężkich rzeczy. Warto również ograniczyć spożycie soli i regularnie pływać/ spacerować/ jeździć na rowerze. Proponuję też kupić specjalne podkolanówki uciskowe. Bardzo przynoszą one ulgę i zapobiegają bolącym nogom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 03-07-2019, 20:37
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

Oczywiście, że takie podkolanówki się sprawdzają. Też mam problem z żylakami i gdyby nie podkolanówki to na pewno musiałabym rezygnować z pracy, nie dałabym rady stać. po 8 godzin. Bardzo lubię te produkty https://venoflex.pl/produkt/podkolan...ie-fast-laine/ to jest akurat wersja na zimę. Bardzo miękkie, delikatne, doskonale pochłaniające i odprowadzające wilgoć. Do tego bardzo trwałe i jeszcze można je prać w pralce, nic się z nimi nie dzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 04-07-2019, 11:15
Adka Adka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 8
Domyślnie

O, ja też korzystam z podkolanówek przeciwżylakowych. Tylko innej marki https://www.seni24.pl/podkolanowki-n...-veera_291-524 - nie mam dużego problemu, na razie tylko niebieskie żyłki no i pęknięte naczynka. Ale od tego się zaczyna. Poza tym to dziedziczne, a u mnie w rodzinie wszystkie kobiety mają żylaki .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 19-08-2019, 16:20
Barolka Barolka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 501
Domyślnie

Zylaki to ogromny problem i warto skorzystać z pomocy medycyny jak tylko można. Teraz są też te mnie inwazyjne zabiegi laserowe - https://klinikamiracki.pl/vasculife/ a są one bardzo skuteczne w leczeniu żylaków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 29-10-2019, 19:11
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 514
Domyślnie

Moze profilaktyka nie jest trudna ale nie dla kazdego wykonalna ! Przy przymusie pracy stojacej nie da sie uniknac bycia na nogach po 12 czy 14 godzin. Ja mialam zylaki i to duze, musialam sie ich pozbyc wiec zdecydowalam sie na pomoc kliniki medycyny estetycznej. Wybralam Dermed w Katowicach i jestem teraz dumna z wygladu moich nog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-08-2020, 14:52
Majka33 Majka33 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 170
Domyślnie

Pewnie, że tak. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że w takich kwestiach powinniście zawsze stawiać na jak najbardziej sprawne wsparcie medyczne. Na szczęście dzisiaj nie powinniście mieć żadnych problemów z takimi rzeczami jak operacja żylaków, więc poszukajcie odpowiedniego miejsce, w którym będziecie mogli ją przejść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 13-10-2020, 19:58
Cukierkowa4 Cukierkowa4 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 561
Domyślnie

Akurat moj dziadek ma problem nei tylko ze stopami ale i z nogami - zylaki a do tego porusza sie na wozku. Jednak odkad przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piorkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ nieopodal Inowroclawia to jestesmy o niego spokojni. Teraz przebywa w miejscu bez barier architektonicznych , jest tu winda a takze piekny ogrod. No i jest pod stala opieka profesjonalnych opiekunow z dobrym podejsciem do podopiecznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.