kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 03-07-2013, 11:18
Bia Bia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 5
Domyślnie Jak walczycie z halluksami?

Zaczęłam ostatnio szukać informacji na temat tego jak sobie można poradzić z halluksami (poza operacją). Doszłam do wniosku, że zrzucę kilka kilogramów (stopy będą wtedy mniej obciążone) i zaczęłam nosić aparat korygujący halluksy.

Chętnie posłucham jeszcze o innych sposobach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-11-2014, 10:34
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Taki aparat to na pewno lepsze wyjście niż operacja, ale ja najpierw polecałabym iść do podologa. Dla osób z Warszawy mogę polecić to miejsce: http://www.podolog-warszawa.pl/. Sama dość często tam chodzę, nawet odkąd pozbyłam się koślawych paluchów, bo robią tam świetny pedicure. A co do halluksów, to zawsze lepiej jak specjalista się wypowie w tym temacie, bo mnie lekarz rodzinny też kierował na operacje, a okazało się, że wystarczyły ortezy korygujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 27-02-2015, 14:39
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

operacja to ostateczność, ale aparaty korygujące w większości przypadków wystarczają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-02-2015, 19:53
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Też tak myślę. Często operacja nic nie daje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 08-03-2017, 11:45
kinga1nowak kinga1nowak is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 5
Domyślnie plastry na haluksy

Również mam ten kłopot co Ty. Mama poleciła mi, abym kupiła plastry na haluksy. Na razie zauważyłam, że łagodzą one ból oraz już nie czuję dyskomfortu związanego z deformacją stopy. Mam nadzieję, że mi pomogą, na razie jestem zadowolona Polecam Ci, żebyś również ich użyła. To są te: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsum...ne-na-haluksy/
Daj mi znać co o nich sądzisz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 09-03-2017, 11:06
herok24 herok24 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 210
Domyślnie

no właśnie ja również czytałem c o tych aparatach korygujących i tak zastanawiam się na ile są skuteczne - z tego co wiem to metodą która daje 90% pewności usunięcia problemu jest operacyjne leczenie halluksów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 01-07-2018, 12:31
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Mam dopiero 30 lat a zauważyłam ostatnio u siebie niewielkie halluksy! Boję się, że to będzie się powiększać. Właśnie dlatego chciałabym kupić jakiś dobry preparat i potrzebne mi są Hallupro opinie. Wiecie coś na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 30-11-2018, 12:42
Marikaika Marikaika is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 430
Domyślnie

Na haluksy nie pomogą żadne aparaty, tylko zabieg. Aparaty i taśmy ortopedyczne niwelują tylko ból, a problem nadal pozostaje. Polecam udac sie do dobrej kliniki i zwalczyć haluksy. Sprawdź tutaj: https://www.klinikaambroziak.pl/ofer...cje-halluksow/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 19-02-2019, 16:00
kresowa ula kresowa ula is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 433
Domyślnie

Dokładnie, aparaty i żadne inne cuda nie naprostują przecież kości. Szkoda czasu i pieniędzy na te wynalazki. Ja się dałam siostrze namówić na operację haluksów czego na żałuję. Robiłam ją w warszawskiej Poradni Chorób Stopy w Warszawie, gdzie również chodziłam później na rehabilitację. Stópki teraz mam ładne, proste bez żadnych deformacji, super sprawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 12-03-2019, 18:10
AnnaMarie711 AnnaMarie711 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 46
Domyślnie

Haluksy nie prezentują się zbyt dobrze. Szczególnie starsze osoby męczą się z takimi problemami. Jeżeli macie taki problem, lub jakikolwiek związany ze stopami to porada w http://inmedico.pl i odpowiednio zalecone leczenie na pewno będą bardzo dobrym wyjście. Zapoznajcie się z cała ofertą tego Centrum Medycznego z Tychów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.