kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-12-2014, 20:07
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Co zrobić gdy deweloper spóźnia się z oddaniem mieszkania?

Czy można coś zrobić jeśli deweloper przeciąga termin oddania mieszkania, jeśli wszystkie formalności zostały już zakończone?
Czy prawo w ogóle przewiduje jakieś kary w tej sytuacji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 10-12-2014, 15:47
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Wydaje mi się, że są jakieś kary dla takich deweloperów, ale nie jestem pewna jak to wygląda w praktyce.
Musiałabyś zapytać jakiegoś prawnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-12-2014, 20:39
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

No tak, ale za prawnika będę musiała zapłacić, a w tej chwili za bardzo nie mam kasy na takie wydatki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 11-12-2014, 07:22
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Właśnie po to, żeby ustrzec się przed takimi sytuacjami, najpierw podpisuje się umowę deweloperską, w której pojawia się zapis o karze umownej.
Dotyczy ona właśnie takiej sytuacji, gdy deweloper nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
Poczytaj o tym dokładniej: http://targimieszkaniowe.net/kawiarn...ewelopera/142/
Warto zwrócić uwagę na ten podpunkt podpisując umowę deweloperską - zwłaszcza na wysokość ewentualnej kary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 06-01-2015, 15:32
Dorotkaqwe Dorotkaqwe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Domyślnie odp

Wszystko zależy od umowy jaką podpisaliście z deweloperem, jeśli wynegocjowaliście odpowiednie kary za spóźnienia możecie dochodzić id wyegzekwowania na drodze prawnej, jeśli zaś nie, proponuje udać się do prawnika, które dokładnie przeanalizuję zapisy umowy i doradzić jakie działania podjąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 14-03-2023, 10:47
wojtas wojtas is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2021
Posty: 1 165
Domyślnie

W takich sytuacjach najlepiej będzie skontaktować się z firmą, która ma doświadczenie w walce z nieuczciwymi deweloperami i wykonawcami usług budowlanych. Słyszałam, że tutaj https://stoppatodeweloperce.pl/ zajmują się podobnymi sprawami, więc może warto byłoby się z nimi skontaktować i poznać więcej szczegółów. Oni mają w tym temacie ogromną wiedzę, w której nie omieszkają się wykorzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 14-03-2023, 11:13
cheyenne.jacobs's Avatar
cheyenne.jacobs cheyenne.jacobs is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2023
Miasto: Giżycko
Posty: 4
Domyślnie

W niektórych sytuacjach bez prawnika się nie obejdzie. Poza tym najlepiej jest przestudiować każdą umowę, jaką się podpisało, by wiedzieć na czym się stoi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 17-03-2023, 13:30
Malwinka76 Malwinka76 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2022
Posty: 285
Domyślnie

Mieszkania od dewelopera można kupić w dobrych cenach i w świetnych lokalizacjach. Na pewno na https://modehpolmo.pl/ macie dobrą ofertę w Szczecinie, my się zdecydowaliśmy na mieszkanie od nich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 12-04-2023, 09:45
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 582
Domyślnie

najlepiej stawiać na takiego dewelopera przy zakupie mieszkania żeby nie było takich problemów i z tego co wiem atal ma bardzo dobre opinie. Poza tym to znana i sprawdzona firma notowana na giełdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 13-11-2023, 08:28
paulinabiedrowska paulinabiedrowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1 523
Domyślnie

Prawda jest taka że nie tak prosto o dobre mieszkania w dobrej lokalizacji. Ja się naszukałam jak mam być szczery. No i ostatecznie się na Szczecin zdecydowałam - https://modehpolmo.pl/ Bardzo przyjemne miejsce i swietny deweloper
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.