kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 13-02-2015, 22:08
dagma77 dagma77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie Kontrolowanie pracowników rozpoczęte

Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi, czy u was w firmach też kontroluje się czasu pracy? U mnie od dwóch tygodni istnieje system, który sprawdza, o której godzinie przychodzimy i wychodzimy z pracy. Firma nie jest duża, zatrudnia może około 20 osób, ale niestety - szef zarządził, że mamy przysłowiowo "odbijać" kartę po przyjściu o pracy i to samo przy wyjściu. Nie widzę w tym większego sensu, bo równie dobrze można to wszystko skontrolować własnymi oczami Czy taka kontrola w ogóle jest zgodna z kodeksem pracy? Wiecie ocś na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 14-02-2015, 22:08
Karina2445 Karina2445 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 11
Domyślnie

Oczywiście, że to jest zgodne z kodeksem pracy i coraz więcej firm stosuje taką praktykę. W ten sposób pracownicy nie mogą sobie wchodzić i wychodzić z zakładu kiedy tylko im się podoba. I jest to dużo skuteczniejsze niż kontrola wzrokowa. Nikt nie jest w stanie upilnować wszystkich pracowników w ten sposób, więc karty są dużym ułatwieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-02-2015, 22:01
Jenny Jenny is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 11
Domyślnie

Karina2445 ma rację, taki system kontroli pracowników bardzo przydaje się szefostwu, szczególnie, że na pewno są nastawieni na rozwój firmy, co oznacza, że będzie więcej pracowników, a im jest ich więcej tym trudniej wszystkich skontrolować a tak to kontroluje wszystko system i nie ma możliwości wcześniejszego wyjścia do domu czy spóźnienia się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-02-2015, 10:32
Edward79 Edward79 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jenny
Karina2445 ma rację, taki system kontroli pracowników bardzo przydaje się szefostwu, szczególnie, że na pewno są nastawieni na rozwój firmy, co oznacza, że będzie więcej pracowników, a im jest ich więcej tym trudniej wszystkich skontrolować a tak to kontroluje wszystko system i nie ma możliwości wcześniejszego wyjścia do domu czy spóźnienia się
Nie jestem pewny czy sa to dobre rozwiązania, kiedy żyjemy w czasach elastycznych firm i elastycznego czasu pracy, dziś liczą się efekty i motywacja, a nie kontrola. Inaczej to wygląda, gdy nasz czas pracy rozliczany jest godzinowo i mamy wypłacane nadgodziny, wówczas jest to wygodne i dla pracownika, jak i dla pracodawcy, który wie ile rzeczywiście pracownik pracował także po godzinach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-02-2015, 22:58
Pingwin Pingwin is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 10
Domyślnie

Taka kontrola jest moim zdaniem zgoda z kodeksem pracy, bo nie ogranicza Twoich swobód, jedynie ułatwia rozliczenie ilości przepracowanych godzin. Nie wiem szczerze mówiąc dlaczego wszyscy tak bardzo boją się tych kart i ich podbijania przy każdym wejściu i wyjściu na halę czy gdzie tam pracujecie. Normalna praktyka na zachodzie więc czemu u nas ma to być złe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-02-2015, 17:26
catrinse90 catrinse90 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 10
Domyślnie

U nas też to przerabialiśmy jakieś 5 lat temu. Na początku było wielkie poruszenie jak wprowadzono system rejestracji czasu pracy. Na pewno to zmotywowało wszystkich aby się nie spóźniać i punktualnie odbić kartę. Tak samo przy wyjściu jak się zejdzie na dół za wcześnie to czeka się przy czytniku aż wybije pełna godzina, a tak po za tym wszyscy już się do tego przyzwyczaili i nie ma żadnego problemu. Wczuj się w rolę prawcodawcy i zobacz ile korzyści to dla niego przynosi https://www.autoid.pl/rozwiazania/au...ja-czasu-pracy. Natomiast dla Ciebie to po prostu machnięcie ręką i odbicie.

Ostatnio edytowane przez catrinse90 : 05-03-2015 o 00:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 28-02-2015, 19:47
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Kontrola musi być!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 14-05-2015, 18:16
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Oczywiście kontrolowanie pracownika jest ważne ale też nie można popadać w paranoje i bawić się w gestapo. Uważam że warto motywować swoich pracowników i stworzyć na prawdę dobry zespół. Znalazłam parę ciekawych wskazówek na http://manager-info.pl/ Co o tym sądzicie ? Mam nadzieję że znajdziecie tutaj parę przydatnych wskazówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 13-10-2015, 12:11
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 936
Domyślnie

U mnie firmie kontrolowanie czasu pracy jest normalną sprawą. Wiadomo, że szef nie zagląda nam do komputerów, ale na swój określony czas musimy do biura przyjść. Swoja drogą trochę odbiegnę od tematu i zapyta, co dostajecie od swoich szefów na święta? W mojej firmie zastanawiają się nad karta podarunkowa* i tak myślimy ciągle ile pieniędzy na tej karcie dostaniemy. Czy u Was jest takie coś wprowadzane ? Podobno ma to być zamiast bonów, ale jeszcze dokładnie nic nie wiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 31-03-2016, 12:07
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Ja kontroluje czas pracy swoich pracowników i z jednej strony przyniosło to dobre efekty, bo pracownicy przestali się spóźniać i trochę wydajniej pracują, ale nadal nie pracują tak jak dawniej i sporo na tym tracę. Chce to zmienić. Myslałam już o jakieś motywacji pracowników, ale nie do końca wiem na co się zdecydować. Fajną ofertę znalazłam na tej stronie http://www.edenred.pl/pl/motywacja-pracownikow i zastanawiam się między ticketem dla Ciebie, a sport i kultura. Jak myślicie, który będzie lepszy? A może zamówić te dwa?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.