kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-04-2015, 09:11
jajknica jajknica is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie Przetłumaczenie trudnego tekstu

Żeby wyjechać za granicę do pracy, potrzebuję zrobić tłumaczenie mojego ostatniego projektu, nad którym pracowałam. Jest problem, bo tekst zawiera wiele bardzo specjalistycznych zwrotów i sformułowań. Znacie jakieś biuro, które wykonuje tłumaczenia tzw. techniczne? W zasadzie to nawet mogłabym online wysłać plik z projektem, pytanie tylko, czy takie tłumaczenia robi się od ręki, czy trzeba czekać jakoś dłużej. Zależy mi bardzo na czasie, ale też na dokładności; nie mogę czekać dłużej niż 2 tygodnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-04-2015, 22:14
malenkaruda malenkaruda is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 7
Domyślnie

Internet to na pewno dobra droga na tłumaczenia techniczne. Szybciej znajdziesz takiego tłumacza, a po drugie języków więcej do wyboru. Czas na tłumaczenie na pewno zależy od tego jaki duży masz ten projekt, a po drugie zależy to pewnie od tego czy taki tłumacz na daną chwilę ma dużo pracy. Musisz napisać do jakiegoś i się wiedzieć.

Ostatnio edytowane przez malenkaruda : 24-04-2015 o 15:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 22-04-2015, 23:26
Afrodyfa Afrodyfa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Wydaje mi się, że korzystając z internetowego biura tłumaczeń załatwisz sprawę dosłownie od ręki i to w całkiem przystępnej cenie Wystarczy przesłać dokumenty do biura, a oni zajmą się tłumaczeniem specjalistycznym Czas oczekiwania jest pewnie zależny od tego jak dużo tekstu jest do tłumaczenia i jak bardzo skomplikowane zwroty zawiera, ale myślę, że nie powinno być większych problemów ze znalezieniem kogoś odpowiedniego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 23-04-2015, 05:04
jajknica jajknica is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Namówiliście mnie na to internetowe tłumaczenie. Zabieram się za szukanie jakiegoś sprawdzonego biura, które ma już jakieś opinie na forach bądź stronach internetowych. Bo chyba tym musze się kierować - w sensie opiniami. Chociaż fakt, że czasem ludzie potrafią sami sobie pisać pochlebne komentarze, albo zlecają komuś ich napisanie. Ale w sumie tłumaczenie zawsze powinno wyglądać tak samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 19-05-2015, 12:22
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

W takim razie musisz postawić na tłumaczenia specjalistyczne BestText.pl, ponieważ jest to najlepsze biuro tłumaczeń online. Mi go polecili znajomi i teraz tylko z jego usług korzystam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 24-05-2015, 08:17
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Najlepiej złożyć zapytanie w konkretnym biurze. Więcej się w ten sposób dowiesz, niż pytając na forum.
Jeśli wybierzesz duże biuro, takie jak mTłumczenia np., nie powinnaś długo czekać na tłumaczenie. Zresztą większość biur oferuje tłumaczenia na pilne, oczywiście za nieco wyższą stawkę. Zorientuj się w temacie i działaj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 20-12-2017, 19:35
FlIIpEK Mężczyzna FlIIpEK is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 4
Domyślnie

Jeśli szukasz tłumaczeń technicznych to skorzystaj z oferty biura tłumaczeń. Mają szeroki zakres oferty i do zlecenia podchodzą profesjonalnie, także na pewno się nie zawiedziesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 04-01-2018, 10:03
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Ja ostatnio korzystałem z usług tłumacza przysięgłego języka czeskiego i byłam bardzo zadowolona z usług. Potrzebowałam przetłumaczyć kilka dokumentów, które były mi potrzebne w firmie. Jeśli ktoś szuka dobrego biura tłumaczeń, to polecam tę firmę http://www.tlumacz-polsko-czeski.pl/tlumacz-przysiegly
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 05-02-2018, 15:12
Witkarrek Mężczyzna Witkarrek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 61
Domyślnie

Najlepiej tak jak mówicie skorzystać z biura tłumaczeń. W szczególności gdy w gre wchodzą trudne teksty, gdzie nie tylko trzeba przetłumaczyć słowo po słowie tylko jeszcze wyłapać z tego odpowiedni sens. W takich zleceniach specjalizuje się biuro tłumaczeń http://www.verbo.com.pl współpracują z Native Speakerami z wielu języków więc każdy przetłumaczony tekst będzie sprawdzany pod kątem zachowania odpowiednie sensu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 06-02-2018, 17:54
wiesia wiesia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 4
Domyślnie

Poszperaj w internecie na pewno znajdziesz jakiegoś fachowego tłumacza! Ofert jest bardzo wiele więc nawet cenowo możesz się zorientować jak wygląda sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.