kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Małżeństwo
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 07-06-2015, 11:01
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Sprawa rozwodowa - co i jak?

Co należy wiedzieć o sprawach rozwodowych?
Szukam takich podstawowych informacji, które przydają się osobom przymierzającym się do rozwodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 07-06-2015, 18:24
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Myślę, że ten temat jest akurat dość obszerny i trudno byłoby to jakoś streścić.
Zajrzyj sobie może na tą stronę: http://pozeworozwodblog.pl/ - widziałam, że jest tam masa informacji na tematy rozwodowe.
Poza tym jednak nie działałabym samodzielnie. Lepiej znaleźć kogoś, kto będzie nas reprezentował. Jest na przykład dobra kancelaria adwokacka w Zabrzu, która zajmuje się rozwodami - to tylko jeden przykład - warto sobie przejrzeć różne oferty, zanim na coś się zdecydujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 07-06-2015, 19:32
Katarytka Katarytka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Ja dostałam rozwód na pierwszej sprawie, To zalezy od tego jak małżonkowie podejda do sprawy. Jeśli są zgodni co do rozwodu sąd nie będzie naciskał , zeby godzic małżonków. Ważne tez jest jak długo nie żyjecie ze sobą, musisz przedstawic ze nie łącza juz Was więzi ani emocjonalne ani finansowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 23-07-2015, 20:05
laliczka88 laliczka88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Poszukaj informacji w internecie, bo tak jest najtaniej. Możesz też znaleźć adwokata, który Ci wszystko wytłumaczy. Inny jest rozwód z orzeczeniem o winie a inny bez orzeczenia, inaczej wygląda podział majątku albo ustalenie opieki nad dzieckiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 29-07-2015, 21:51
Maniulka's Avatar
Maniulka Maniulka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 118
Domyślnie

U nas była tragedia, mąż się odgrażał, że nie da rozwodu, że mnie zniszczy, że zabierze dzieci i pójdę z torbami. I skubaniutki naprawdę utrudniał. Musiałam skorzystać z pomocy adwokata, bo robił ze mnie wariatkę.
Po pomoc poszłam do pana Grocholi, to bardzo dobry prawnik z Gdańska, jakby któraś potrzebowała namiarów, to t jest kontakt: http://adwokatgrochola.pl
Naprawdę polecam, to super człowiek, dobrze zna się naprawie i dzięki niemu wszystko skończyło się pomyślnie, a mój mąż jeszcze oberwał za próby zniesławienia mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 01-08-2015, 23:09
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Jeżeli chcesz się rozwieść to musisz wiedzieć czy chcesz zwyczajny rozwód czy rozwód z orzeczeniem o winę. Jeżeli pozew z orzeczeniem o winę warto mieć jakieś dowody. W tym celu możesz wynająć detektywa http://detektyw997.pl/ Zostaje też kwestia podziału majątku czy też opieka nad dziećmi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 06-08-2015, 15:43
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

przede wszystkim staraj się dogadać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 11-08-2015, 11:30
eleska eleska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 4
Domyślnie

Witaj jeżeli chodzi o rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Musisz się odpowiednio psychicznie przygotować. Zapoznać z pytaniami itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 19-08-2015, 09:00
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 935
Domyślnie

A z jakiego adwokata korzystałyście? Możecie polecić jakiegoś z Warszawy. Moja siostra nie może wytrzymać z mężem i chyba już najwyższa pora, bo wyląduje w psychiatryku. Co możecie mi powiedzieć na temat tej kancelarii http://adwokat-midro.pl ? Warto skorzystać z ich usług? Jeżeli nie, to proszę o namiar na inną kancelarię zajmującą się sprawami rozwodowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 27-08-2015, 10:35
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

A ja bym proponowała zamiast adwokata, który kosztuje często bardzo dużo, a efekty jego pracy mogą być mizerne, iść na mediacje. Ja z moim byłym mężem też chodziliśmy do pracowni psychorozwoju w Warszawie. Tu możecie przeczytać co nieco na temat tych zajęć: http://psychoterapia-kielczyk.pl/terapia-par-mediacje/
U nas prowadziła je pani Lidia Flis, bardzo dobra specjalistka.
I w mediacjach wcale nie zawsze chodzi o to, żeby się pogodzić, bo jeśli nie chcecie już być z drugim człowiekiem, to raczej nikt was do tego nie zmusi, ale po prostu zawsze warto rozstać się w zgodzie, a do tego mediacje doprowadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.