kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 04-05-2015, 15:00
Sonjapol96 Sonjapol96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 11
Domyślnie Kupno mieszkania

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego mieszkania. Jeśli chodzi o miasto to Warszawa, Mokotów - mieszkania w tej okolicy interesują mnie najbardziej, bo od lat mieszkam w pobliżu i zawsze marzyłam o tej lokalizacji. O czym pamiętać przy wyborze idealnej oferty? Czym się kierować? Na co uważać? Jak nie dać się naciąć? Chodzi mi o mieszkanie od dewelopera A może znacie jakieś ciekawe inwestycje w tym rejonie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-05-2015, 21:17
hiperbryda1703 hiperbryda1703 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 10
Domyślnie

moim zdaniem przede wszystkim nie powinnaś wpłacać pieniędzy przed wybudowaniem samego mieszkanie, bo czasem może się okazać, że developer zniknie wraz z Twoimi pieniędzmi ... po drugie powinnaś sprawdzić okolicę w jakiej są bloki stawiane, jeśli chcesz żeby były w zacisznym miejscu to takie wyszukaj i kup mieszkanie z ładnym widokiem z sypialni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 06-05-2015, 09:41
maria2015 maria2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sonjapol96
O czym pamiętać przy wyborze idealnej oferty? Czym się kierować? Na co uważać? Jak nie dać się naciąć? Chodzi mi o mieszkanie od dewelopera A może znacie jakieś ciekawe inwestycje w tym rejonie?

Ja na początku zrobiłabym porównanie rynku pierwotnego z rynkiem wtórnym. Oczywiście wiem, że preferujesz mieszkanie od developera, ale warto mieć zawsze jakąś skalę porównawczą jeśli chodzi o ceny oraz standard mieszkania. Na Mokotowie jest zawsze sporo inwestycji mieszkaniowych np http://apm-development.com.pl/, może na jakimś lokalnym forum dyskusyjnym znajdziesz dokładne informacje, często deweloperzy ogłaszają się też w prasie.

Ostatnio edytowane przez maria2015 : 30-06-2015 o 13:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 11-05-2015, 13:10
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Rynek pierwotny jest dobry jak chcesz mieszkanie dla siebie. Wtórny bardziej pod wynajem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 11-05-2015, 19:54
Sonjapol96 Sonjapol96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 11
Domyślnie

Zgadzam się z poprzednią opinią - jakbym chciała wynajmować mieszkanie, to na pewno zdecydowałabym się na coś z rynku wtórnego, jednak jeśli ma być to kąt dla mnie to w grę wchodzi tylko rynek pierwotny. A może wy sami mieliście do czynienia z deweloperami? Na co uważać, oprócz tego, by nie wpłacać kasy w ciemno i tak dalej? Trochę mnie ten cały zakup przeraża
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 12-05-2015, 10:22
Karry80 Karry80 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sonjapol96
Zgadzam się z poprzednią opinią - jakbym chciała wynajmować mieszkanie, to na pewno zdecydowałabym się na coś z rynku wtórnego, jednak jeśli ma być to kąt dla mnie to w grę wchodzi tylko rynek pierwotny. A może wy sami mieliście do czynienia z deweloperami? Na co uważać, oprócz tego, by nie wpłacać kasy w ciemno i tak dalej? Trochę mnie ten cały zakup przeraża
No niby większość osób mówi, by nie wpłacać kasy w ciemno, ale z drugiej strony, jeżeli chcemy mieć jakikolwiek wybór i wybrać mieszkanie naprawdę atrakcyjne to często musimy się zdecydować na rezerwację i wpłatę pierwszej transzy na mieszkanie, kiedy jeszcze nawet go nie będzie;/ Wiadomo, że to wszystko przeraża, ale człowiek jak nie zaryzykuje to nie zyskuje niestety taka jest prawda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 27-05-2015, 12:38
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Możesz sobie poszukać tutaj www.vivainvest.pl
Jest dosyć dużo ofert z mieszkaniami i przede wszystkim jest różnorodność. Są i duże mieszkania i trochę mniejsze więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń. A na pewno lepiej brać coś od zaufanego sprzedawcy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-05-2015, 18:28
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Pomyśl sobie czy koniecznie potrzebujesz czegoś z rynku pierwotnego czy nie lepiej odkupić od kogoś mieszkanie, nawet takie do remontu. Często taniej wyjdzie Cię kupno i wyremontowanie niż kupno nowego. Co do ofert to od siebie zostawiam Ci namiary do biura nieruchomości ze Śląska http://www.marta-kulawik.pl/mieszkania-na-sprzedaz może coś akurat Cię zainspiruje i się przekonasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-06-2015, 13:52
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Zgadzam się co do mieszkań do remontu. W wielu miastach jest tak, że osoby zadłużone zamieniają się z ludźmi mającymi małe mieszkania i chcą coś większego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 17-06-2015, 18:33
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Niby tak, ale potem trzeba jeszcze całe mieszkanie wyremontować. A nie ma gdzie mieszkać na czas robót, bo przecież w starym już są nowi lokatorzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.