kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 10-03-2016, 20:05
Ciril Ciril is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 182
Domyślnie

Najlepiej skonsultuj to z lekarzem prowadzącym, oraz poczytaj sobie magnez b6 ulotka , myślę, że nie warto jakoś super dużo tych suplementów, czy leków brać, ale czasem są do tego wskazania. Na przykład jakieś niedobory? Dlatego zacznij od wizyty lekarskiej i jakiś kontrolnych badań
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 05-04-2016, 20:07
itomka's Avatar
itomka itomka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 2
Domyślnie Ankieta "Suplementy diety w ciąży" - prośba o wypełnienie

Drogie mamy,

jesteśmy studentkami Wydziału Nauk o żywieniu człowieka i konsumpcji, III roku Żywienia Człowieka. Pod opieką mgr. Inż.
Moniki Zielińskiej i profesor Jadwigi Hamułka z Katedry Żywienia Człowieka prowadzimy anonimowe badanie dotyczące stosowania suplementów diety w okresie ciąży.
Byłybyśmy ogromnie wdzięczne za wypelnienie tej ankiety:

http://goo.gl/forms/qwWb7gd3V1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 03-06-2016, 11:03
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

W ciąży nie tylko magnez jest ważny nawet nie jest aż tak istotny bo przecież istnieje wiele innych witaminy które spełniają o wiele bardziej istotną role. Jedną z takich jest niewątpliwie witamina D znana też jako witamina życia. Polecam wszystkim kobietom które spodziewają się dziecka zajrzeć na http://www.vitrumd3.pl/ Gdzie dowiemy się między innymi jak ważne jest aby podczas ciąży odpowiednio dawkować taką witaminę i jak ma ona ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Byłam na prawdę w szoku że jedna taka witamina a może tyle dobrego wnieść w nasze życie. Nie wiem czy wiedziałyście ale dzięki niej możemy ustrzec się przed takimi chorobami jak nowotwory lub cięzkie choroby serc. Niedobór witaminy D może być nawet niebezpieczne dla życia dlatego tym bardziej trzeba szybko reagować jeśli pojawią się jej niedobory. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej którą wcześniej podała. Dlatego zachęcam do lektury a potem do wyrażania swojej opinii. Pamiętajmy że zdrowie nasze oraz naszego dziecka powinna być sprawą priorytetową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 09-06-2016, 12:45
grucha grucha is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 16
Domyślnie

Moja zona tez bardzo interesowala sie ostatnia roznymi suplementami diety. Jak wiadomo po ciazy trzeba byc bardzo ostroznym i dbac o diete itp. Z tego co sie orientuje bierze tez ten suplement http://www.nordfarm.pl/witaminy-na-uzupelnienie-diety/ Jak narazie bierze to krotko wiec nie wiem dokladnie jakie to daje efekty. Moze ktoras z Was bierze cos podobnego i wypowie sie w temacie?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 01-08-2016, 15:03
aneczka aneczka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 206
Domyślnie

Oj wiele minerałów i witamin jest ważnych podczas ciąży. Warto o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 05-08-2016, 10:43
AnnnkaP AnnnkaP is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 4
Domyślnie

Magnez jest mega ważny, dlaczego więc w ciąży miałoby być inaczej? W tym okresie szczególnie powinno się dbać o równowagę mikro i makroelementów ale nie można popadać w paranoję, szczególnie jeśli nie są to znaczące niedobory.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 03-09-2016, 22:52
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Magnez zawsze jest ważny, nie tylko w ciąży - http://www.caffebabka.pl/magnez-zapo...awy-niedoboru/. Zapotrzebowanie rzeczywiście wtedy rośnie, dlatego kobiety łykają preparaty witaminowe żeby niedopuścić do niedoborów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 30-12-2016, 10:52
vilma vilma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 844
Domyślnie

Oczywiście, że magnez jest bardzo wskazany podczas ciąży. Tak jak i wszystkie witaminy czy mikroelementy. Ja ostatnio czytałam o takim produkcie jak olejek magnezowy: http://biowitalni.pl/zmeczenie/504-o...148521374.html
Przydatny również w stanach zwiększonego zapotrzebowania na magnez np. wzmożonego wysiłku fizycznego czy psychicznego, w przypadku nadmiernego stresu etc. I co ciekawe, aplikuje się go w formie sprayu, na dowolną część ciała. Polecam Ci kupić!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 20-06-2017, 10:22
millena_ millena_ is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 11
Domyślnie

Magnez to chyba jeden z ważniejszych składników w ciąży. Wpływa np. na utrzymanie równowagi elektrolitowej w organizmie, a od niej zależy prawidłowa praca mięśni, w tym macicy. W suplemencie Composita Mama DHA na pewno jest magnez. Oczywiście są też inne składniki ważne w ciąży, np. jod, żelazo, kwas DHA, witamina D.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 02-07-2017, 18:31
gabriela90 gabriela90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 1 525
Domyślnie

W ciąży wszystkie suplementy i witaminy są bardzo ważne. Naturalnym źródłem magnezu jest między innymi czekolada. Oczywiście mam na myśli dobrej jakości czekoladę, na przykład belgijskie czekolady dostępne na stronie http://sklepczekolada.pl/. Warto spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.