kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 21-07-2015, 06:58
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Hmm zawsze byłam zdania, że mięso i warzywa gotowane na parze mają bardziej subtelny smak, a nie intensywny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 21-07-2015, 14:07
ozanna ozanna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Ja nie..Bo mój mąż nie lubi tak na sucho..On przede wszystkim woli na tłusto. Teraz jedynie chcę przyznać, że akurat no wiecie ja wolę zdecydowanie coś takiego jakby to powiedzieć gotowanie normalnie na tłuszczu i gdzie jest taki gęsty oraz tłusty sos. To najlepsze jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 22-07-2015, 01:22
renataa renataa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

O właśnie, też mam wrażenie że to co jest ugotowane na parze jest przede wszystkim bardzo suche, a szkoda. Poza tym nawet jeśli ugotujemy w ten właśnie sposób mięso to niestety nie otrzymamy żadnego sosu, a ja jestem bardzo do sosów przyzwyczajona. Nie wiem :/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 22-07-2015, 12:56
mielnik mielnik is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Witam. Oczywiście, że tak. Tylko w ten sposób przyrządzam warzywa na ciepło. Nigdy nie męczę warzyw w wodzie. Dla mnie wtedy są pozbawione smaku. Warzywo na parze wydobywa cały swój aromat, jest przepyszne. I nie mam specjalnego urządzenia, tylko durszlak w komplecie z garnkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 23-07-2015, 06:47
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Cytat:
Napisał renataa
O właśnie, też mam wrażenie że to co jest ugotowane na parze jest przede wszystkim bardzo suche, a szkoda. Poza tym nawet jeśli ugotujemy w ten właśnie sposób mięso to niestety nie otrzymamy żadnego sosu, a ja jestem bardzo do sosów przyzwyczajona. Nie wiem :/

Suche? Ne zgodzę się. Mięso gotowane na parze jest delikatniejsze, bardziej soczyste.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 24-07-2015, 21:30
skutelicz skutelicz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Tak, osobiście jestem gorącym zwolennikiem parowarów. Robię w nim wszystko: mięsa, ryby, warzywa. Też zauważyłem różnicę smaku i też zauważyłem, że mniej solę - zastanawiające, prawda? Ostatnio dorwałem gdzieś nawet przepis na babeczki czekoladowe gotowane na parze, a nie pieczone. przetestuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 25-07-2015, 21:44
milamoja milamoja is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Dopiero zaczynam przygodę z gotowaniem na parze, póki co robione były tylko warzywa, ale za to jakie smaczne! takie gotowanie naprawdę wydobywa z warzyw to co najlepsze i nie dodaje wtedy do nich soli, tylko zioła do wody. Na razie mam tylko ten wkład do garnka ale marzy mi się parowar by móc przyrządzić w ten sposób cały posiłek bo na tym wkładzie mało mi się mieści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 30-07-2015, 11:54
mamanaetacie mamanaetacie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 29
Domyślnie

A jakiś parowar konkretnie ktoś poleca?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 05-08-2015, 20:12
anika anika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

A ja nic nie polecam. Bo nie lubię jeść z parowaru dla mnie to jest za suche jedzenie. Zdecydowanie wolę coś sobie przekąsić jakoś tak normalnie na tłuszczu. Chociaż zachęcam czasem mojego starego by to próbować ale on niestety nie ma co do tego żadnego przekonania..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 05-08-2015, 20:14
anika anika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

A co narzekasz..Właśnie z mięsem to jest najlepsze. Mi to smakuję na pewno baraardzo mocno. Teraz u mnie się jedna zrobiła najlepsza potrawa jedna - u mnie to są tosty. Bardzo dobrze mi smakują, na pewno na nic innego bym ich nie zamieniła. szybką się robią i jakby nie było pożywne są.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.