kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 11-10-2017, 16:48
mozajka mozajka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 1 152
Domyślnie Woda w uchu, jak się jej pozbyć?

Dziewczyny byliśmy wczoraj na basenie i mam wodę w uchu. Czuje, ze mam zatknięte uszy co mnie strasznie denerwuje. Gdzieś słyszałam, że są jakieś krople które pomagają osuszyć ucho i zapobiegają zapaleniu. Ale kompletnie nie wiem jak one się nazywają. Czy może ktoś wie i może podpowiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 07-12-2017, 10:37
jjusti18 jjusti18 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Posty: 1 546
Domyślnie

Nie wiem, może zerknij na ten artykuł http://www.cristals.pl/jak-odetkac-ucho/ . Jest tam artykuł jak odetkać ucho, z tego co zauważyłam porady tutaj wydają się być naprawdę skuteczne. Także wydaje mi się, że się z nimi zapoznać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-03-2018, 11:29
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Woda w uchu zwykle zanika samoistnie, jednak zajmuje to sporo czasu, zwykle około trzech miesięcy. Dodatkowo warto wspomóc leczenie środkami przeciwzapalnymi, a także obkurczającymi. Możesz także skorzystać z porad znajdujących się na stronie https://www.fonix.pl/higiena-uszu/ Wodę w uchu najtrudniej zdiagnozować u dzieci, bowiem u niech schorzenie to przebiega bezobjawowo. Wówczas rodziców powinno zastanowić takie zachowanie, jak: słuchanie zbyt głośno muzyki, prośby o powtórzenie komunikatu. Niezbędne jest wtedy wykonanie tympanometrii i badań słuchu.

Ostatnio edytowane przez Majka89 : 16-03-2018 o 12:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 12-04-2018, 14:18
Optymistyczny Optymistyczny is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 2
Domyślnie

Myślę, że nie warto czekać z takimi problemami, aż samo przejdzie. Niestety miałam kiedyś taką sytuację i zwlekałam z wizytą u laryngologa. Później leczenie trwało dużo dłużej niż powinno. Jeżeli jest ktoś z Warszawy kto ma podobny problem to polecam to miejsce: Laryngolog Warszawa Żoliborz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 24-04-2019, 11:17
koko25 koko25 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 1 510
Domyślnie

Jak masz problem z słuchem to nie widzę innego rozwiazania jak laryngolodzy Ci lekarze są niezastąpieni w tej kwestii, na pewno będzie to rozsądniejsze rozwiazanie niż czekanie aż może przejdzie samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-04-2019, 17:24
kewnar Mężczyzna kewnar is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 2
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 17-07-2019, 22:13
Matyylda Matyylda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 583
Domyślnie

nie wiem czy do ściągnięcia wody nie potrzeba wizyty u laryngologa. Czase nieststy ucho sie przytka no po basenie i gorzej sie słyszy, może też pojawić się ból ucha. Zanim jednak wybierzecier się do lekarza to spróbujcie kropli lix do ucha. One działąją przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ja często po basenie mam porblemy z uszami, zawsze aplikuję sobie lixa i problem znika
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-07-2019, 18:59
krokus13 krokus13 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 1 569
Domyślnie

Jeżeli twojemu problemowi towarzyszy ból to polecam Ci się zainteresować środkiem jakim jest dexak cena tego leku nie jest wygórowana a dzieki jego szybkiemu działaniu uda Ci się pokonać przypadłość bezboleśnie. Warto sie nim zainteresować, jest w wielu aptekach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 24-07-2019, 09:22
Aneczka89 Aneczka89 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 3
Domyślnie Lix

U mnie rewelacyjnie sprawdził się lix, niedawno byłam na wakacjach i wiadomo cały czas w basenie albo w morzu i po dosłownie 3 dniach ucho zaczęło mnie bolec, zawsze biorę jakieś krople do uszu i akurat teraz kupiłam takie i zadziałały szybko, woda jakby wyleciała, a ucho przestało bolec, wiec szczerze polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 24-07-2019, 12:03
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 939
Domyślnie

Wiele ciekawych porad możesz znaleźć na stronie https://zycieseniora.com/zdrowie-sen...by-u-seniorow/ jest to co prawda portal dla osób starszych , ale ja z niego korzystam bo uważam że ma bardzo wartościowe teksty. Ostatnio nawet znalałzam przydatne informacje o chorobach wątroby ! powodzenia z pozbyciem się wody
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.