kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #321  
Stary 10-09-2017, 17:10
EwaNaScenie EwaNaScenie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

Mam ten sam dylemat, również zastanawiamy się pomiędzy domem a mieszkaniem, wiadomo że to drugie będzie znacznie tańsze od budowy czy kupna domu, no ale dom na własnej działce ma sporo zalet, szczególnie jeśli zamieszkamy w jakiejś spokojnej, cichej okolicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #322  
Stary 13-09-2017, 11:31
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Mieszkanie albo

Cóż, to dylemat stary niemal jak świat i prawie tak znany jak pytanie, co było pierwsze: jajko czy kura . Wszystko zależy od gustu, niemniej dla mnie praktyczniejszym rozwiązaniem jest mieszkanie. Przede wszystkim mając mieszkanie mamy mniej odpowiedzialności niż jakbyśmy posiadali dom. Nie trzeba sprzątać tak dużej powierzchni, dodatkowo jest łatwiejszy dojazd do pracy czy szkoły. Ja na przykład wybrałam mieszkanie deweloperskie w warszawskim Mokotowie - www.alicjadobry.pl/mieszkania-deweloperskie-w-warszawie/ i jestem zadowolona. Nowe osiedle, fajni ludzie, blisko czy do galerii czy do parku, mam wszystko, czego potrzeba do namiastki szczęścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #323  
Stary 15-09-2017, 12:28
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

A ja się z tym nie zgodzę. Dojazd zależy od lokalizacji mieszkania czy domu ani od tego czy to dom czy mieszkanie. Faktem jest to, że i do mieszkania można mieć nie najlepszy dojazd do pracy. A jeśli chodzi o to czy lepszy dom czy mieszkanie tu decyduje gust. Dla mnie lepszy jest dom, nawet taki szeregowy. Ja się wychowałam w domu i o wiele bardziej mi on odpowiada. Jestem przyzwyczajona do tego, że trzeba o dom bardziej dbać. I nawet uważam, że dobrze iż przy domu jest zawsze coś do roboty. Człowiek przynajmniej się nie nudzi. Ale jakbym nie musiała kupować mieszkania czy domu tylko dostała go to brałabym co dają czy to mieszkanie czy niewielki domek na pipidówie. A tak to trzeba wziąć kredyt hipoteczny na przykład od https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty...szkaniowy.html bo inaczej z własnego dachu nad głową nici. Czy to mieszkanie czy dom to i tak ceny są kosmicznie wysokie. I niestety nic się na to nie poradzi. Do tego mieszkanie w centrum miasta jest o wiele droższe niż dom na obrzeżach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #324  
Stary 17-09-2017, 16:03
skakanka1970 skakanka1970 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 3
Domyślnie

Mieszkanie łatwiejsze w ogarnięciu dom już potrzebuje więcej zaangażowania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #325  
Stary 20-09-2017, 08:14
MacieX822 Mężczyzna MacieX822 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 60
Domyślnie

Tez tak mysle, wiec to wszystko jak widac zalezy od preferencji kazdego i tego jaki ma model rodziny. Ja obecnie mieszkam w mieszkaniu, ktorego zarządcą jest firma status - administrator nieruchomości warszawa i bardzo sobie chwale. Jakbyscie czegos szukali w Warszawie to polecam tez na ten aspekt zwracac uwage
Odpowiedź z Cytowaniem
  #326  
Stary 25-09-2017, 14:40
mAlinka's Avatar
mAlinka mAlinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 156
Domyślnie

Zdecydowanie dom a można teraz wybudować tanio domy szkieletowe
Więc jak najbardziej warto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #327  
Stary 25-09-2017, 21:38
Faktynki Faktynki is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

mam ochotę w końcu zakupić własne cztery kąty we Wrocławiu. Kocham to miasto i od kiedy przyjechałam tutaj na studia to nie mam zamiaru wyjeżdżać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #328  
Stary 26-09-2017, 00:29
Stypendium Stypendium is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

Ja wybieram mieszkanie, no i oczywiście najważniejsze to kupić mieszkanie właśnie u jakiejś agencji/ dewelopera, bo wtedy jesteśmy bezpieczni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #329  
Stary 26-09-2017, 10:19
videodownloader Mężczyzna videodownloader is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 1
Domyślnie

witam
http://y2be.net/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #330  
Stary 26-09-2017, 12:52
Sloweniec Mężczyzna Sloweniec is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

Moim zdaniem przy własnym domu trzeba się więcej narobić, zakupić wyposażenie i może nas to kosztować mimo wszystko więcej niż mieszkanie. Ale przynajmniej sąsiedzi nie będą się dobijać, że robimy hałas im za ścianą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.