kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 09-07-2015, 18:33
pimpadla pimpadla is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

MURZYNEK Z KULKAMI SEROWO-KOKOSOWYMI

ciasto
2 szklanki mąki
1, 5 szklanki cukru
3 łyżki kakao
250 g kostka masła
2 łyżeczki proszku dopieczenia
torebka cukru waniliowego
4 jajka
Masa serowa
70 dag twarogu
2 żółtka
szklanka cukru
50 g wiórków kokosowych
budyń waniliowy
Ciasto
Masło, cukier, kakao oraz cukier waniliowy podlać pięcioma łyżkami wody i gotować 5 min. Po ostudzeniu dodać 4 żółtka i wymieszać na jednolitą masę. Odlać pół szklanki masy. Do reszty dodać mąkę, proszek dopieczenia i pianę z białek.

Masa serowa
Żółtka oraz cukier i cukier waniliowy zmiksować na puszystą masę. Twaróg zmielić dodać budyń, wiórki kokosowe oraz masę jajeczną dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Z masy serowej formować kulki i układać na dnie formy, wysmarowanej masłem. Kulki zalać ciastem. Piec 50 minut w nagrzanym piekarniku w temperaturze 190 C. po upieczeniu polać polewą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 13-07-2015, 18:15
Getryna Getryna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie tort

Mój ulubiony tort to czekoladowy tort Sachera. Poza tym odkryłam ostatnio tort czekoladowy składający się z czterech warstw przekładany czekoladowym kremem posypany wiórkami kokosowymi i migdałowymi i pestkami granatu. Pychota!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 15-07-2015, 22:15
Fidaa Fidaa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 14
Domyślnie

Nigdy do tej pory nie zrobiłam sama tortu. Nie mówię co wersji takiej, że biorę gotowy sklepowy biszkopt i przekładam go proszkiem z torebki, zmieszanym z mlekiem (dostępne kremy, gama wielka, jak dla mnie smaki prawie zawsze takie same).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 16-07-2015, 15:24
Gretkia Gretkia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 5
Domyślnie

Ale super przepisy mi się bardzo podobają i lubię te przepisy. Dobrze mieć konto na tym forum bo dobrze akurat mieć to konto z tego powodu, że wszystko tu jest w jednym miejscu. Nie trzeba dużo szukać i na pewno jest to tutaj w jak najlepszej książce kucharskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 21-12-2015, 09:48
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Ja niestety kompletnie nie potrafię piec ciast, a zwłaszcza tortów. Jeszcze nigdy nie wyszedł mi dobry biszkopt i dobry krem do tortu. Ich wygląd także pozostawał wiele do życzenia. Mój chłopak za 2 tygodnie skończy 30 lat i chciałabym mu zrobić imprezę niespodziankę. Zaprosiłam już znajomych i wyszło, że impreza będzie dla 26 osób. Wstępnie mam już ułożone menu. Impreza będzie odbywać się w naszym domu, bo mamy duży dom i ogromny salon. Chcę zamówić tort urodzinowy, który będzie przepyszny, a także będzie zjawiskowo wyglądał. Zależy mi też na tym, żeby ten tort miał także krem czekoladowy, bo mój chłopak uwielbia kremy czekoladowe. Szukając cukierni oferujących torty trafiłam na ta cukiernie http://e-torty.pl/do/page/torty-lodz . Jak myślicie, który z tych tortów będzie najsmaczniejszy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 21-12-2015, 10:11
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Nigdy nie przepadałam za tortami, choć ostatnio zasmakował mi bardzo jeden. Czekoladowy - znaleziony na blogu Kwestia Smaku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 15-11-2016, 12:37
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

A używacie do tortów barwników? Widziałam w sieci wiele pomysłów natorty wielokolorowe, ale nie do końca wiem, jak takie torty zrobić... Czy na przykład taki barwnik wilton https://www.aledobre.pl/produkty,wilton,barwniki wystarczy? Czy lepiej zabarwić ciasto na przykład sokiem z buraka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 16-11-2016, 19:20
aniaola37 aniaola37 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 185
Domyślnie

Uwielbiam piec torty! Moją specjalnością jest torcik tiramisu Ważne też jest zadbać o dobre składniki. Wszystko czego potrzebujesz powinnaś znaleźć na: http://www.savpol.pl Miłego pieczenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 22-11-2016, 14:58
babciabogusia babciabogusia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 30
Domyślnie

Jak dla mnie torty to jest po prostu zbyt duża magia - nigdy mi jeszcze nie wyszedł żaden dobry. A jeśli chodzi o dekorowanie to już zupełna klapa, zwłaszcza jeśli chodzi o te dla dzieci. Najczęściej po prostu zamawiam z jakiejś dobrej cukierni, np. http://asprod.com.pl/cukiernia/torty-dla-dzieci i wtedy mam piękny tort w kształcie jakiegoś bohatera z bajki czy filmu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 24-11-2016, 17:14
laska88 laska88 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 761
Domyślnie

Czy to wigilia, czy urodziny to torty piekłam zawsze sama. Natomiast koleżanka mi powiedziała, że to strata czasu i że ona zamawia na święta ciasta i tort poprzez stronę http://e-torty.pl/kategoria/boze_narodzenie Byłam w szoku ale okazało, się że to lokalna cukiernia robi zamówienie a następie przywozi Ci je do domu. Wiecie jaka to oszczędność czasu przy gromadzie dzieci ? Zdecydowanie zamówie w tym roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.