kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 30-08-2021, 08:39
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie Co na lepszą prace jelit

Mam od jakiegoś czasu problem z pracą jelit. Mianowicie brzuch rośnie mi jak balon. Po jedzeniu. I wieczorami. Jakieś porady?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 30-08-2021, 09:42
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Leczyłam się 2 lata u gastrologa bo już płakałam. Jeśli nie ma nietolerancji na gluten czy laktozę trzeba wziąć pod uwagę zespół jelita wrażliwego. Ja po obserwacji organizmu odstawilam praktycznie mięso( jem minimum 1-2 w tyg), tłuszcze , ostre przyprawy, i pomogło. Za to jem ogrom warzyw i owoców, bo przyspieszają trawienie.

Polecam kochana również te zioła <a https://kredensziolowy.pl/produkt/steroherbs

Świetnie wpływają na trawienie, pracę jelit oraz znacznie zmniejszają wzdęcia.
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 30-08-2021, 10:58
bulcia bulcia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 255
Domyślnie

A nie brałaś jakiś antybiotyków niedawno? Może probiotyk by jakiś Ci się przydał? Bardzo często jest tak że kiedy jelita są trochę osłabione, to właśnie zaczynają tak trochę gorzej działać. Spróbuj brać jakiś Narum Fast, czy inny probiotyk podobnej jakości, może pomoże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 28-09-2021, 10:00
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 329
Domyślnie

Jeśli okaże się, że to nietolerancja na gluten, to polecam zajrzeć do sklepu internetowego https://jawo2008.pl/147-maki-bezglutenowe. Znajdziesz tam między innymi zdrowe mąki bezglutenowe, z których będziesz mogła przygotować dania, które na pewno Ci nie zaszkodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 05-10-2021, 08:20
matylda91 matylda91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 324
Domyślnie

A może Narum Caps? Na jelita taki probiotyk jest doskonały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 21-10-2021, 17:19
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Wydaje mi się, że powinnaś poczytać na temat właściwości ziół, które mogą pomoc. W zależności od danej dolegliwości mogą one być różne. Ostatnio odkryłam ciekawy materiał ze strony https://poprostuzdrowo.pl/czy-ziola-...-prace-watroby, w którym opisują zioła, które warto stosować na wątrobę. Może powinnaś skorzystać z mniszka lekarskiego, czy męty pieprzowej, czyli ziół wspierających pracę jelit?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 21-10-2021, 21:16
Majka33 Majka33 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 170
Domyślnie

To raczej normalna rzecz. Ja już teraz mogę Wam podpowiedzieć, że jeśli zastanawiacie się nad tym, co faktycznie mogłoby zadziałać w Waszym przypadku, to koniecznie powinniście zajrzeć do https://www.herbavis.pl/produkt/achiote Takie zioła świetnie mogą sprawdzić się też u Was, dlatego powinniście dowiedzieć się na ich temat więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 03-11-2021, 08:29
pawciak pawciak is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał Olla33
Mam od jakiegoś czasu problem z pracą jelit. Mianowicie brzuch rośnie mi jak balon. Po jedzeniu. I wieczorami. Jakieś porady?

A bierzesz probiotyki? Narum Fast jest bardzo dobrym probiotykiem, potrafi dobrze uregulować pracę jelit więc moim zdaniem to bardzo dobry krok w 'usprawnieniu' brzucha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 08-11-2021, 07:44
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 582
Domyślnie

Rzeczywiście probiotyk może tu bardzo pomóc. Zwłaszcza jeśli masz wyjałowiony mikrobiom np. poprzez leczenie antybiotykami. Ja żeby wspomagać florę jelitową stosuję multilac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-11-2021, 11:49
domenica31's Avatar
domenica31 domenica31 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2021
Posty: 4
Domyślnie

Ostatnio mam ciągłe wieczorne problemy z brzuchem i jelitami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.