kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-11-2014, 12:28
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie Wyciskarka czy sokowirówka?

Wyciskarka czy sokowirówka?
Co się bardziej opłaca pod kątem przygotowywania dla dzieci zdrowych soków?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-11-2014, 09:09
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie

Jedno i drugie, ale trzeba wybierać te, które mają wyciskanie wolnoobrotowe!
Im szybciej urządzenie będzie działać, ty więcej wyniszczy w owocach witamin i enzymów, więc najlepiej jest wybierać wyciskarki, które np mają niecałe 100 obrotów na minutę. Wtedy zachowuje się MAX wartości owocu - a przygotowanie samego soku wcale nie jest długie.
Obejrzyj w sieci wyciskarki Hurom - np na http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ - są naprawdę mocne tzn dobre.
Choć taniutkie to one nie są, no ale to jak wszędzie, albo masz coś za coś, albo masz nic za nic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-11-2014, 00:20
ola.bis ola.bis is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 94
Domyślnie

Ja bym ci jednak polecała sokowirówkę, ma więcej możliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 20-11-2014, 09:38
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Sokowirówka zdecydowanie! Jest bardziej funkcjonalna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 21-11-2014, 12:08
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie

A ja myślę, że oba urządzenia mają swoje zalety, a na pewno pozwalają zrobić lepszy domowy sok, niż te, które są w sklepach.
Taka wyciskarka do soku przykładowo lepiej nadaje się do cytrusów, ale daje też możliwość uzyskania klarownego albo zawiesistego soku - jak kto woli.
Poza tym do tego jest sporo akcesoriów, które ułatwiają użytkowanie i robienie domowych soków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 22-11-2014, 13:14
jasimnka jasimnka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 11
Unhappy

W sumie jest się nad czym zastanowić, nie lubię takiego myślenie kup, wydaj !!! Wyciskarka nie kosztuje 50 zł, tylko 1500 - 4000. To jest jak dla mnie dużo, ja długo szukałam. Sokowirówka tnie owoc i warzywo, substancje odżywcze mają styczność z metalem, albo plastikiem, poza tym przy prędkości z jaka te noże się obracają to w środku wytwarza się taka temperatura, że enzymy giną. Wyciskarka tak, ale tylko wolnoobrotowa, która miażdży produkt nie tnie.

Buduję nowego bloga http://dobroslaw80.blogx.pl/, czekam na uwagi dotyczące wyglądu.

Ostatnio edytowane przez jasimnka : 22-06-2015 o 12:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-04-2015, 08:27
dorocina's Avatar
dorocina dorocina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 282
Domyślnie

Znajdziesz tańsze. Na przykład niektore modele Kuvingsa można kupić za 1200 zł. Jestem zdania,że jednak warto jest dopłacić jeśli zależy Ci na zdrowiu.

Na stronie masz dobry artykuł o różnicach pomiędzy wyciskarką a sokowirówką:
http://vita-my.pl/blog/11_wyciskarka...kowirowka.html

Wyciskarka jest o wiele bardziej wydajna. Nie mieli owoców ale wyciska z nich sok, nie tracą dzięki temu swoich właściwości odżywczych. Sok jest smaczniejszy ( zerknij sobie chociażby na zdjęcie). Można go również dłużej przechowywać w lodówce bez utraty odżywczych składników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-10-2015, 18:24
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Według mnie wyciskarka. Jednak zanim podejmiesz decyzje warto przeczytać ten http://www.morele.net/wiadomosc/jak-...yciskarke/454/ artykuł.
On może pomoże Ci w wyborze sprzętu. Ja też najpierw sporo czytam potem dopiero kupuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 21-10-2015, 19:20
RamonaIzycka's Avatar
RamonaIzycka RamonaIzycka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 7
Domyślnie

Zarówno to pierwsze, jak i to drugie urządzenie ma swoje zalety i wady:-) należy jednak pamiętać, że sokowirówka nie nadaje się do warzyw liściastych ani do owoców jagód, jeżyn malin itp. Z sokowirówki możemy uzyskać bardzo dużo soku, natomiast sok z wyciskarki zachowuje wszelkie właściwości i wartości odżywcze. W wyciskarce można przygotować także mus, a w sokowirówce nie bardzo. Liściaste w wyciskarce dają radę:-) Sokowirówka jest szybsza, niż wyciskarka. No i czyszczenie wyciskarki jest łatwiejsze, niż czyszczenie sokowirówki:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 22-10-2015, 12:15
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

I jedno i drugie się przydaje, bo oba te urządzenia przeznaczone są dla innych owoców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.