kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 14-07-2015, 20:22
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 622
Domyślnie

Studia podyplomowe nie zagwarantują tego, że lepszą pracę znajdziesz. Najważniejsza jednak jest praktyka w zawodzie. I chyba lepszym sposobem jest jakiś staż po którym masz szansę na stałą pracę. Poczytaj tu http://praca.gratka.pl/poradnik/praktyki-i-staze/ - może znajdziesz jakies ciekawe informacje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 06-08-2015, 16:23
Juno Juno is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 7
Domyślnie nauka

Witam, zawsze warto się uczyć to podstawa, ale trzeba umiejętnie dobrać sobie studia, bo to musi się nam opłacać w życiu, dlatego doradzam kierunki techniczne, informatyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 07-08-2015, 07:32
Justice Justice is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Świetna rada - teraz kierunki techniczne są najbardziej pożądane przez pracodawców. Nie warto zaczynać naukę jakiegoś kierunku humanistycznego. Co później po tym dziewczyny będziemy miały ? Zdecydowanie nic..Czystą wiedzę książkową, która ma się nijak do rzeczywistości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 07-08-2015, 07:33
Justice Justice is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Dlatego warto pomyśleć na pewno teraz już o jakiejś ambitnej 'podyplomówę' zachęcałabym aby się zapisywać na kierunek Ekonomia, Finanse i Rachunkowość..Sama to skończyłam 2 lata temu i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie finansisty po zakończenie podyplomowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 07-12-2015, 11:05
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Na takie, które Was czegoś nauczą. Nie sugerujcie się uczelnia, bo niektóre nawet renomowane uczelnie mają kierunki, które są bardzo źle prowadzone i mają bardzo niski poziom. Polecam zapoznanie się wcześniej z programem i sylabusami kilku kierunków na kilku uczelniach i porównanie ich. Niedawno moja znajoma zapisała się na roczny marketing internetowy. Myślała, że nauczy się wielu rzeczy, które pozwolą jej znaleźć pracę w tym zawodzie, a okazało się, że uczelnia stawia na wiedze psychologiczną i 95% przedmiotów jest właśnie z zakresu psychologii. Nie twierdzę, że nie jest to przydatna wiedza, ale w pierwszej kolejności powinno się uczyć studentów tego co od razu przyda im się w pracy. Znajoma jest bardzo zawiedziona tym kierunkiem i nie rzuciła go tylko dlatego, że zapłaciła czesne z góry i nie może ich już odzyskać. Straciła nadzieje, że znajdzie pracę w tym zawodzie, ale na całe szczęście trafiłam na ten portal http://serwis.inwestycjawkadry.info....-portalu/o-nas , z którego dowiedziałam się o licznych szkoleniach z zakresu marketingu i przekonałam znajomą do zapisania się na te szkolenia. Okazało się, że jedno takie szkolenie nauczy ją dużo więcej niż rok na studiach podyplomowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 11-12-2015, 11:36
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

Warto iść chyba tylko na takie, które rzeczywiście coś Ci dadzą w pracy albo pomogą ją znaleźć. Ja sama myślę akurat nad wyborem podyplomówiki, a zależy mi na czymś z logistyki powiązanym z SAP. Mam na razie na liście ten kierunek ale szukam jeszcze czegoś może w Warszawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 21-12-2015, 08:49
anka84's Avatar
anka84 anka84 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 48
Domyślnie

Tez jestem na tak jeśli chodzi o studia podyplomowe. Bo to chyba właśnie o to chodzi, aby stawać się coraz lepszym w tym, co się robi. U mnie jest tak samo. Pracuję w branży związanej z BHP, ukończyłam studia o tym kierunku, co prawda było to kilka lat temu, jednak ja się nie zatrzymuję i idę dalej. W tym roku zdecydowałam, że zapiszę się na studia podyplomowe i tak zrobiłam. Aktualnie studiuję Zarządzanie BHP na UTH w Warszawie i czuję, że to jest to! Odświeżam tam swoją wiedzę i zdobywam nową, a BHP to naprawdę rozległa dziedzina, bo obejmuje tematykę związaną z między innymi z prawem pracy, psychologią pracy, zarządzaniem, bezpieczeństwem, ochroną przeciwpożarową, ergonomią, wypadkoznawstwem i tak dalej .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 22-12-2015, 14:52
Karoles Karoles is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 10
Domyślnie

Moim zdaniem w ogóle nie warto iść na podyplomówkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 19-01-2016, 13:46
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Ja też nie upierałabym się przy studiach podyplomowych. Raz, że sporo kosztują, a dwa, że wiedza, której dostarczają często jest bardzo ogólna.
Moim zdaniem o wiele lepszą opcją są szkolenia, dopasowane do naszych konkretnych potrzeb. Mam na myśli np. szkolenia CIT takie jak tu: www.wlr.com.pl/szkolenia,154-CIT.html . Trwają krócej niż studia, a dostarczają konkretnych umiejętności, więc myślę, że warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 20-04-2016, 13:52
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 653
Domyślnie

Jeśli chodzi o studia podyplomowe to na pewno wiele zależy od uczelni. Ja akurat bardzo sobie chwalę czas spędzony na WSE w Krakowie http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl, bo dzięki tym studiom dostałam awans w pracy. Nauczyłam się tam wielu praktycznych rzeczy, z którymi teraz mam na co dzień do czynienia. Dobrze jest się uczyć od kogoś, kto ma realną wiedzę na temat branży. Nie tylko sama teoria, jak to czasem bywa w niektórych placówkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.