kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Edukacja
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 01-05-2015, 14:54
estera33 estera33 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Oczywiście, że tak. Sama kończyłam dość trudny kierunek na studiach technicznych i żeńska część stanowiła co najmniej połowę studentów. Po takich studiach nie jest trudno a dobrze płatną pracę. Większość znajomych pracuje i nieźle zarabia. Choć praca należy raczej do stresujących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 01-05-2015, 17:37
zimorrodek zimorrodek is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 9
Domyślnie

Gdzie oni pracują, że tak po studiach bezpośrednio znaleźli pracę? Ja skończyłam studia zarządzania i inżynieria produkcji z tytułem inżyniera i bardzo trudno mi było znaleźć na samym początku pracy bez żadnego doświadczenia..Studiowałam dziennie i robiłam co tylko mogłam, uczestniczyłam w różnego rodzaju kółkach i samorządzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 03-05-2015, 02:28
idaa2015 idaa2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Wydaje mi się, że tak samo jak na każde inne studia na każdej innej uczelni. Czasy mamy teraz takie jakie mamy i żadne studia nie są gwarancją zatrudnienia niestety choćbyśmy nie wiem jak bardzo tego chcieli i chyba w najbliższym czasie się to nie zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 03-05-2015, 13:05
Carolajn Carolajn is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Nie ma różnicy jakie kończy się studia czy humanistyczne czy techniczne bo pracodawca nawet nie zwróci na to uwagi..Dla niego cenniejsze będzie doświadczenie. Uważam, że trzeba się samemu interesować i już pierwsze prace zawodowe takie za prawdziwe pieniądze zaczynać na studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Stary 05-05-2015, 04:24
stasia2015 stasia2015 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Warto tylko niestety tak samo warto jak iść na studia humanistyczne czy na każde inne jakiekolwiek studia a to dlatego ponieważ teraz niestety same studia niewiele dają trzeba mieć jeszcze szczęście, to coś i chyba również jakieś znajomości żeby znaleźć pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Stary 08-05-2015, 17:53
jojusik88 jojusik88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Fakt, true story trzeba mieć szczęście oraz trzeba mieć właśnie znajomości..Jeśli ktoś ich nie ma to w tym świecie obłudy i kłamstwa ginie i to w bardzo szybkim tempie. Ja ich nie mam i jest mi bardzo ciężko a niby skończyłam inżynierski kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji..Przed maturą jeszcze mnie nauczyciele zapewniali idź na studia po nich na pewno będzie praca..Teraz widzę, że praca jest ale na kasie w markecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Stary 21-05-2015, 23:57
poludnica poludnica is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Taki podział na studia humanistyczne oraz techniczne jest zbyt ogólny. Owszem, można iść na studia techniczne, ale nie po każdym kierunku technicznym łatwo znaleźć pracę w Polsce lub w regionie, gdyż dana gałąź przemysłu może być słabiej rozwinięta...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Stary 22-05-2015, 08:27
bunga bunga is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 11
Domyślnie

Różnice między kierunkiem humanistycznym a kierunkiem technicznym są detaliczne. To tylko tak nazwy brzmią i studia wcale nie przygotowują do pracy zawodzie. O tym trzeba zapomnieć, na studia się tylko idzie po papierek. Po nic więcej. Ja nie poszłam na żadne studia i nie żałuję wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Stary 22-05-2015, 10:45
dziubeniek55 dziubeniek55 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Na moim kierunku jest wiele osób, które miały iść np na historię i same nie wiedzą jak trafiły na techniczny kierunek. Ogólnie po politechnice można pracować w wielu miejscach także w takich, które na pierwszy rzut oka bardziej pasują dla humanisty. Pracy biurowej też jest sporo.

Jednak jeżeli się tego nie czuje to myślę, że nie warto. Widzę tyle osób, które się poprostu męczą, są znużone, zniechęcone itd. Chyba nie o to chodzi, jednak zarobki są zdecydowanie większe i czasami właśnie decydują o kierunku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Stary 29-06-2015, 17:56
dorota88 dorota88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 9
Domyślnie studia

Tak i jeszcze raz TAK, takie studia to przyszłość, techniczne, informatyczne, wszytko co kończy się tytułem inżyniera to jak najbardziej TAK.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.