kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 09-05-2007, 11:54
Babuszka Babuszka is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 50
Domyślnie Maj - miesiąc komunijny

Jak myślicie: czy rodzice powinni kupować swojemu dziecku prezent na komunię czy raczej poprzestać na zorganizowaniu imprezy (zazwyczaj bardzo kosztownej)? Wśród naszych znajomych opinie są podzielone: jedni szarpią się na drogie prezenty, inni wręczają symbolicznie: medalik, Biblię, pierscionek po babci, jeszcze inni nie dają nic, bo wykosztowują sie na przygotowanie całej imprezy. Co Wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 09-05-2007, 13:49
Maris's Avatar
Maris Maris is offline
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 38
Domyślnie

Ja uważam, że w ogóle prezenty (od rodziców czy innych) powinny być symboliczne i nawiązujące do charakteru uroczystości. A w ogóle to myślę, że komunia powinna być indywidualnie robiona a nie "klasami" i zdecydowanie dużo później - kiedy dziecko ma już świadomość całego wydarzenia. A indywidualnie dlatego, żeby nie było porównywania z innymi dzieciakami i żeby przystępowały wyłącznie dzieciaki do tego dojrzałe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-05-2007, 14:51
nieustająca nieustająca is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 20
Domyślnie

Komunia ma być w życiu dziecka wyjątkowym wydarzeniem, ale nie ze względu na prezenty, które dostanie, ale przede wszystkim na duchowe przeżycia. Niepotrzebnie sami rodzice nakręcają machinę kupowania prezentów, wystawnych przyjęć. To tylko nasila konsumpcyjny model życia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 10-05-2007, 08:27
Inez71 Inez71 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 47
Domyślnie

Fakt, te wszystkie limuzyny, próbne fryzury, solaria, podobno parę lat temu hitem były operacje plastyczne odstających uszu!! A gdzie wymiar duchowy? A dzieci rzeczywiście niewiele z tego wszystkiego łapią i koncentrują się tyko na prezentach i - dziewczynki - na sukienkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-05-2007, 13:30
Madzia73 Madzia73 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 55
Domyślnie

Babuszko: warto wytłumaczyć dziecku, że komunia to nie prezenty, tylko coś znacznie ważniejszego. A rodzice mogą spokojnie pójść z "komunistą" na dobre lody i też wystarczy. Rzeczywiście - zorganizowanie imprezy wymaga takiej kasy i tyle pracy, że dziecko nie powinno oczekiwac od nich Bóg wie jakich prezentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 13-05-2010, 14:51
nastazja512 nastazja512 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 21
Domyślnie

Jednakże dzieci cieszą się, że dostaną prezenty. Są moim zdaniem jeszcze za małe, aby pojąć w tym jakąś głębie tym bardziej, że rówieśnicy się cieszą bo dostali komputer, rower, gry itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 18-03-2013, 18:24
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Moim zdaniem ważniejsza niż drogi prezent jest pamięć o tym szczególnym dniu
Przy okazji mogę Wam polecić sklep w którym ostatnio zamówiłam buty komunijne dla mojej córeczki: http://blumore.pl/ Wyglądają bardzo dobrze i myślę, że powinny być wygodne.
Już zaczynam pierwsze przygotowania, żeby nie zostawić wszystkiego na ostatnią chwilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 18-04-2013, 12:05
nowa nowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 12
Domyślnie

Szkoda, że wszystko zostało tak skomercjalizowane. Dzisiaj komunia to spory wydatek, wszyscy myślą tylko o prezentach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 16-07-2013, 00:45
Flądra Flądra is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 32
Domyślnie

My nie kupowaliśmy prezentów swoim dzieciom, zostawiliśmy to gościom. Już sama organizacja przyjęcia była wydatkiem, więc wszystko jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 06-05-2015, 19:50
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Czyli czas kupowania prezentów dla dzieci. Dla mnie faworytem są instrumenty muzyczne zazwyczaj gitary albo ewentualnie jakieś książki bo takie prezenty przynajmniej czegoś uczą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.