kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 04-05-2021, 12:51
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie Leczenie zespołu jelita drażliwego

Czy są tutaj dziewczyny, które cierpią na zespół jelita drażliwego? Jak sobie z tym radzicie i czy macie jakieś swoje sprawdzone rady?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 04-05-2021, 13:26
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie

Ja rowniez choruje. Trzymam sie diety. Odpuscilam przez miesiac i zaczęło byc tak zle ze zrobilam kolonoskopie dla pewnosc ze to jest to. Jesc mozna duuzo. Kazdego moze podrazniac co innego. Mieso jak najbardziej- grillowane, pieczone, smażone rowniez ale bez panierki z bulki tartej. Większość owocow i warzyw. W bardzo niewielkiej ilosc nabial o warzywa strączkowe. Bialy i mieszany chleb u mnie odpada. Pizza na zytnim cieście dlaczego nie ? Prawie wszystko ale z glowa. Herbaty, duzo wody ale np kawa w za duzej ilosci u mnir podraznia. Kasze, ryz, ziemniaki tez sa ok.Wszelkie fast-foody, slodkie odpada. Raz na jakis czas ok - ale nie bez umiaru. No i co najważniejsze to spokój... kazdy stres, nerwy potęgują ból.
W sytuacji w której naprawdę boli i odczuwasz skurcze jelit, polecam Scopolan - na stronie jest opisane dawkowanie. I jest informacja, w jakich aptekach można kupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-06-2021, 09:36
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 592
Domyślnie

Masz rację! To jest ważne ale ja mam jeszcze probiotyk proctolact, a to jest właśnie probiotyk który stosuje się nie tylko w czasie antybiotykoterapii ale zalecany jest także przy dalekich podróżach czy biegunkach, poza tym jest on dedykowany osobom ze schorzeniami odbytu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 18-06-2021, 15:29
kawkaBB kawkaBB is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 35
Domyślnie

Mając takie dolegliwości,warto jak najszybciej zwrócić się o pomoc do doświadczonych specjalistów z Centrum Medycznego Danea http://danea.pl/
Pracują w nim lekarze doświadczeni,profesorowie,którzy dzięki swojemu doświadczeniu i dobremu sprzętowi szybko postawią trafną diagnozę.
Posiadają gabinety klimatyzowane oraz przystosowane do przyjmowania osób niepełnosprawnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-07-2021, 12:29
PaulinaW PaulinaW is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 471
Domyślnie

Mi w problemach jelitowych i podczas antybiotykoterapii pomaga Narum Fast Caps https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg i przyznam, że naprawdę wróciłam do pełni sił, zdrowia i lepszego samopoczucia. Mega pomaga także przy długotrwałym stresie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 29-07-2021, 10:12
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie

U mnie pierwsza diagnoza to był zespół jelita drażliwego... biegunki, ból brzucha, wzdęcia. A okazało się po czasie, że to jednak zakażenie clostridium difficile. Początkowo brałam antybiotyki ale nie pomogły, dopiero przeszczepienie mikrobioty jelitowej preparatem https://human-biome.com/ przyniosło poprawę. Przeszczep może zostać podany w formie kapsułek, warto się zgłosić do firmy HBI i oni pomogą znaleźć miejsce najbliżej miejsca zamieszkania gdzie taki zabieg można wykonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 12-10-2021, 12:57
gasella gasella is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 678
Domyślnie

Zdecydowanie probiotyki takie jak multilac są ważne i warto je stosować nie tylko podczas leczenia antybiotykami bo jak widać jest wiele różnych sytuacji kiedy one bardzo się przydają i wspomagają mikrobiom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-10-2021, 12:41
Hsakolek41 Hsakolek41 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2021
Posty: 4
Domyślnie

Co o tym wszystkim myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 19-10-2021, 11:05
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

Nie oszukujmy się - najważniejsza tutaj jest zmiana diety no i warto też przyjmować dobry suplement który będzie wspierał pracę naszych jelit. Mnie w tym bardzo dobrze pomaga sanprobi ibs, który jest bezpieczny no i nie ukrywam, że nie mam już żadnych problemów trawiennych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 03-11-2021, 08:30
pawciak pawciak is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adelka
Czy są tutaj dziewczyny, które cierpią na zespół jelita drażliwego? Jak sobie z tym radzicie i czy macie jakieś swoje sprawdzone rady?

Wizyta u gastrologa tak przede wszystkim, to pierwsza rada. Dodatkowo jeśli chodzi o jelita to zawsze dobrze sprawdza się jakiś probiotyk, ja lubie Narum Caps, możesz sobie go wypróbować
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.