kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-06-2015, 13:48
Joszeba Joszeba is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 8
Domyślnie pij kranówę

Prezydent Słupska Robert Biedroń zrezygnował z zamawiania dla urzędu wody mineralnej i poleca kranówkę. Do picia wody z kranu namawiają też inni, tyle że sami często dobrego przykładu nie dają. Słupski urząd oficjalnych danych nie podał, ale oszacowano, że oszczędzi w ten sposób prawie 30 tysięcy złotych rocznie.
Namawianie do picia kranówki nie jest zresztą niczym nowym, podobne kampanie miały miejsce w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wałbrzychu.
Co do Łodzi, to od dawna wiadomo, że łódzka kranówa należy do najlepszych w Polsce. To zasługa upadku przemysłu włókienniczego. Kiedyś niemal każda fabryka miała odwierty do wody oligoceńskiej, którą używano w tym wodochłonnym przemyśle. Dziś podłączono je do sieci wodociągowej, dzięki czemu w tym mieście woda mineralna płynie w kranach.
Kilka lat temu dość powszechni byli domokrążcy sprzedający filtry do wody. Zaciekawiłem się jak to robią wodociągi. Okazuje się że przy uzdatnianiu wody stosuje się szereg urządzeń które odpowiadają za naszą kranówkę. Sam filtr jest jedynie jednym z tych elementów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 28-06-2015, 01:18
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Jeden z głupszych pomysłów. Woda z kranu nie jest wcale taka czysta i może być skutkiem wielu chorób. Warto poczytać sobie na stronie http://wodawdomuiwbiurze.org.pl na temat wody z kranu a wody z butelki i samemu wyciągnąć wnioski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 29-06-2015, 08:47
kamilnejman Mężczyzna kamilnejman is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 5
Domyślnie

Nie ona jest czysta jak od nich wychodzi, później przez stare 20 letnie rury zardzewiałe trafia do naszych kranów i to mamy pić. Żarty
__________________
montaże na szynę picantinny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 30-06-2015, 10:29
Bruna27 Bruna27 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Uwielbiam Biedronia, ale ten pomysł jest zły. Woda kranowa nie jest ani zdrowa, ani dobra. Za naszą południową granicą mają zwyczaj pijania wody z kranu i być może to jest powód ich dziwności. Żartuję oczywiście. Ja pijam wodę, ale wyłącznie butelkowaną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 30-06-2015, 15:21
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja jednak wolę Nałęczowiankę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 31-07-2015, 08:47
Maniulka's Avatar
Maniulka Maniulka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 118
Domyślnie

Ja nie piję wody z kranu. Może u Was leci woda na dobrym poziomie ale u mnie jest bardzo zakamieniona. Oraz czasami leci żółta. Jak taką wodę niby mam podawać dzieciakom?
W gorące dni staram się pić dużo wody mineralnej.Przynajmniej te 2 butelki. Zresztą zaleca się aby pić tak 2-3 l wody codziennie a niestety wiele osób nie zwraca a to uwagi . Dodam,że można sobie do domu zamówić specjalny dystrybutor. Będą Wam dzięki temu wodę przywozili do domu. Tutaj sobie o tym poczytajcie: http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/ - nie jest to na pewno rozwiązanie jedynie dla biur.
Wcześniej kupowalam wodę mineralną w osobnych butelkach ale takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 21-03-2018, 09:35
Witkowa Witkowa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 3 323
Domyślnie

Ja również piję wodę z kranu, ale wcześniej filtruję ją w dzbanku filtrującym. Żeby trochę zaoszczędzić, nie kupuję oryginalnych wkładów filtrujących. Korzystam z zamienników, na przykład https://strefafiltrow.pl/filtr-aqua-...xtra-1szt.html, które moim zdaniem niewiele różnią się od oryginałów. Takie rozwiązanie wychodzi dużo bardziej ekonomicznie, niż kupowanie wody w butelkach, sporo udało mi się już dzięki temu zaoszczędzić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 10-04-2018, 11:34
Mia Wallace's Avatar
Mia Wallace Mia Wallace is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 168
Domyślnie

Przecież nawet jeśli ma ktoś w domu dość brudną, czy twardą wodę, to bez większego problemu może oczyścić ją i zmiękczyć za pośrednictwem różnych urządzeń, które dostępne są w sklepie http://sklep.uzdatnianie.net/. Też miewałam w domu problem z zanieczyszczoną wodą, ale odkąd korzystam z filtrów i zmiękczacza, jest nieporównywalnie lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 10-04-2018, 17:48
andziulka andziulka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 4
Domyślnie

Ja od dawna zaopatrzyłam się w dzbanek z filtrem i piję wodę z kranu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 20-04-2018, 15:45
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Jakoś nie mam pewności do kranówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.