kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 06-05-2021, 16:24
noemi noemi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 538
Domyślnie Uzależnienie od alkoholu

Zauważyłam, że mój przyjaciel coraz częściej sięga po alkohol. Mam wrażenie że zupełnie nie kontroluje spożywania trunków. Czy w takim przypadku warto aby zapisał się na odtruwanie alkoholowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 08-05-2021, 18:17
astraso astraso is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 2 437
Domyślnie

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten w ten odnośnik.. https://wroblewskiterapia.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-05-2021, 17:13
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Moim zdaniem jak najbardziej jest to dobry pomysł. Odtrucie organizmu od alkoholu jest pierwszym krokiem w kierunku leczenia i rehabilitacji uzależnienia. Odtrucie alkoholowe polega na pozbyciu się toksyn, toksycznych składników. Ta procedura pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na alkohol i przygotować się do dalszych procedur i pomocy psychologicznej. Czytałam, że niektóre ośrodki oferują także możliwość dojazdu do domu pacjenta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 12-05-2021, 09:29
tictak tictak is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 207
Domyślnie

Oj tak także jestem zdania, że takie odtrucie alkoholowe bardzo dobrym i konkretnym rozwiązaniem i pomocą w walce z uzależnieniem jest. Dlatego też bardzo ważne jest to aby zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień. Moja znajoma była jakiś czas temu w ośrodku Nefo w którym to oprócz terapii odbyłam detoks organizmu dzięki czemu udało jej się wyjść z nałogu. Oczywiście nadal chodzi na terapię ale jest już znacznie lepiej niż było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 31-05-2021, 06:46
marlena90 marlena90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 420
Domyślnie

alkoholizm to choroba, z która bardzo ciezko sobie poradzic. Warto sie zglosic po pomoc. W Wisle jest fajny osrodek Tratwa, tam pomagaja osobom uzaleznionym stanac na nogi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 10-06-2021, 15:08
Gourmet Gourmet is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 082
Domyślnie

Fakt, z chorobą alkoholową cięzko sobie poradzić, ale nie jest to niemożliwe. Mam wśród swoich znajomych kilku alkoholików, na pozór nikt by nie powiedział, że mają problem. Na szczęście poszli po rozum do głowy i zgłosili się na terapię. Bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień znajduje się w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego https://koninki.pl/leczenie-alkoholizmu.html Warto odwiedzić.

Ostatnio edytowane przez Gourmet : 07-03-2022 o 20:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 24-06-2021, 09:51
dertom122 dertom122 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Posty: 3 477
Domyślnie

Moim zdaniem warto udać się na detoks alkoholowy do dobrej kliniki. W ten sposób pozbędziemy się toksyn z organizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 25-06-2021, 09:32
Ritaa3 Ritaa3 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2021
Posty: 3
Domyślnie

Tak, najlepiej przejść rehabilitację
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 15-08-2021, 12:15
wika wika is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 385
Domyślnie

Z pewnością jest to warte uwagi rozwiązanie. Odtruwanie alkoholowe to jedna z nowości, jakie zostały wprowadzone na rynek. To usługa przeprowadzana przez profesjonalnych ratowników medycznych, którzy pomagają w pozbyciu się nadmiaru toksyn z organizmu poprzez podawanie kroplówek. Mój kolega korzystał z detoksu alkoholowego w Mysłowicach i od razu poczuł się lepiej. Odtruwanie alkoholowe to dobry sposób na leczenie zgubnego uzależnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 17-08-2021, 10:13
cincin cincin is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 202
Domyślnie

Leczenie uzależnienia od alkoholu nie jest takie proste. Bo przede wszystkim sama osoba uzależniona musi tego chcieć, a dopiero potem możemy szukać dla niej dobrego ośrodka leczenia uzależnień. I tak udało mi się dowiedzieć o ośrodku Mental Relax. Jest to bardzo dobry ośrodek w którym to możemy liczyć na pomoc oraz wsparcie bardzo dobrych terapeutów dla których niesienie pomocy to pasja której oddają się całym sobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.