kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #21  
Stary 31-03-2023, 13:26
wojtas wojtas is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2021
Posty: 1 176
Domyślnie

Muszę przyznać, że ostatnio zastanawiałam się, na czym polega astygmatyzm i czy można nad tym jakoś zaplanować. Znajoma doradziła mi, a że na stronie tego portalu https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm można znaleźć sporo przydatnych informacji na ten temat i jestem ciekawa, co wy na ten temat uważacie. Jeżeli spotkaliście się kiedyś z taką dolegliwością, to koniecznie dajcie mi znać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Stary 03-04-2023, 08:04
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 993
Domyślnie

Astygmatyzm odczuwany jest jako krzywienie obrazu, pogarszanie ostrości i czułości na kontrast. Wada ta jest bardzo powszechna. Ok. 40% osób z wadą wzroku cierpi na astygmatyzm. Przyczyny mogą być różne – niezależnie od liczby dioptrii. Często wadę wzroku dziedziczymy od poprzednich pokoleń. Przyczyną może być też uraz oka. Więcej informacji znajdziesz na https://blikpol.pl/astygmatyzm-co-to-leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Stary 04-09-2023, 13:12
Krygierowa31 Krygierowa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 541
Domyślnie

Badanie u okulisty jest niezwykle ważne, aby ocenić stan zdrowia oczu i określić potrzebę noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Podczas badania okulista przeprowadza testy wzroku, sprawdza ostrość widzenia, badają wady refrakcji oka i mogą wykonać różne badania, takie jak badanie dna oka, w celu oceny zdrowia oczu. Jeśli interesuje Was piaseczno okulista to zobaczcie sobie salon optyczny Optyk Cafe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Stary 04-09-2023, 13:38
chacman14 chacman14 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 1 049
Domyślnie

Jak czesto badacie swój wzrok?

serwis drzwi dierre Wrocław
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.